reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Chcialam się jeszcze podzielić moimi wrażeniami po punkcji. Naczytalam się, żeby przed stosować bezzapachowe żele do mycia, żadnych perfum itd. Bo może być po wybudzeniu nie dobrze, mogą się pojawić mdłości itd. U mnie nic takiego nie wystąpiło. Wieczorem użyłam codziennego żelu pachnacego do mycia, rano mylam głowę codziennym szamponem, użyłam kremu do twarzy i antyperspirantu. W dodatku mąż sie jak zwykle wypsiukał....i NIC SIĘ NIE STAŁO. Żadna z dziewczyn, które byly ze mną na sali wypoczynkowej również nie miała rewolucji. Z resztą ja nigdzie w broszurach i w info od kliniki nie widziałam informacji o tych środkach bezzapachowych, tylko tutaj na forum. Koszulka, skarpetki i pozytywne nastawienie wystarczy :)
Z tego co ja słyszałam, to zapachy sa nie wskazane, bo nie „lubią” ich komórki, zarodki. Ale u mnie w klinice nic takiego nie zalecali. Ja przyznaje, ze dzień wcześniej i w dniu punkcji używałam tylko bezzapachowego żelu i szamponu, żadnych kremów, balsamów, tym bardziej perfum. M tez miał zabronione użycie perfum.
 
Jaki może być powód tego, że tak dużo jajek pobierają? Skoro zaplidnic mozna tylko 6? U mnie też na usg było mnostwo a pobrano tylko 6...
Mogło byc duzo pęcherzyków ale pustych wiec pobrali tylko 6 komórek, ja miałam ok 30 pęcherzy kilka pękło przed punkcja ale udało sie pobrać 22 komorki 6 zapłodnili 9 zamrozili a reszta juz nie byla super jakosci wiec nie mroziłam bo szkoda kasy. Ja wolałam zamrozić te co były ich zdaniem super zeby nie podchodzić juz wiecej do stymulacji.
 
Z tego co ja słyszałam, to zapachy sa nie wskazane, bo nie „lubią” ich komórki, zarodki. Ale u mnie w klinice nic takiego nie zalecali. Ja przyznaje, ze dzień wcześniej i w dniu punkcji używałam tylko bezzapachowego żelu i szamponu, żadnych kremów, balsamów, tym bardziej perfum. M tez miał zabronione użycie perfum.
Mi tak wlasnie powiedzieli przed pierwsza punkcja i transferem w Uk, ze zarodki nie lubia zapachów.
I mialam zalecenia od kliniki żeby nie używać pachnących kosmetyków, szczególnie perfum w tych dniach a nawet bez makijażu musialam być.
Czy coś w tym jest nie wiem, napewno nie zaszkodzi ;-)

Niech Twoja piąteczka sie dzielnie trzyma... [emoji110][emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]
 
@Bratka mocne kciuki za piekne widoki kropeczka
@Justi55 @Konstancja27 niech beta rosnie do nieba
@Justyska13 a u mnie pewnie formalnosc ate trzymajcie kciuki moze zdarzy sie cud i beta urosnie

Biegne oddac krew i smigam na weselicho brata. Milego dnia dziewczyny :-)
Też trzymam za Was kciuki. Ja już w klinice, ale Panie o 7 to kawę piją A nie pracują. Mi się dzisiaj tak spieszy, poza tym jakoś strasznie się denerwuje, pół nocy nie spałam.... jak Wy dziewczyny?
 
Hej dziewczyny. Od wczoraj boli mnie brzuch i mam lekko brązową wydzielinę (5dpt) - jest jej co prawda mało ale jest... czy któraś tak miała? Co to może oznaczać ?
 
reklama
Do góry