reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny podbijam wczesniejsze pytanie.. czy znacie, wiecie o dziewczynach ktrorym crio sie udalo po tescie ERA? Za moich dawnych czasow z IVF tego testu jeszcze nie bylo, wiec jest to dla mnie zaskoczenie. Jako ze moj lekarz je zalecil to chcialabym sie zorientowac czy sa przyklady iz fatycznie byl on strzalem w 10 czy to zwyczajnie dodatkowo badanko ktore nie wiele wnosi.. Ja jak dotad glownie wierzylam w jakosc zarodkow..
Ostatnio Vinszka i Cytrynka mialy ten test i obie zaciazone
 
dziewczyny mam pytanie czy jest jeszcze jakiś lek który podają lekarze zamiast ovitrelle? Ile płaciłyście za ovitrelle? Chciałabym się zorientować cenowo i sprawdzić dostępność w aptekach. A że jutro dalej podroż pociągiem przez pola (może tym razem się nie zepsuje) to będę ograniczona transportowo i muszę poszukać w aptekach najbliżej dworca lub kliniki.
Justynka w Rzeszowie nie ma problemu z Ovitrelle, znajdziesz spokojnie, najwyżej wpisz w internecie i wyskakuje, ja znalazłam bez problemu przez telefon i cena też normalna, nie jak z luteinusem droższym o 100 a nawet 200 zł na opakowaniu
 
Justynka w Rzeszowie nie ma problemu z Ovitrelle, znajdziesz spokojnie, najwyżej wpisz w internecie i wyskakuje, ja znalazłam bez problemu przez telefon i cena też normalna, nie jak z luteinusem droższym o 100 a nawet 200 zł na opakowaniu
Dzięki już sobie sprawdziłam i pregnyl i ovitrelle maja kolo dworca w aptece gemini takze spoko.
 
Dziewczyny chciałam zapytać czy któraś się zdecydowała na badania genetyczne NIPT typu Nifty,Panorama czy inne?

@Pala @chlopkers @redferrari @Dgd @Never give up @Mieciu85 @Baylee @adansonia @Babeczki @sssurykatka @Majaaa @Sol
Ja miałam pełny pakiet Pappa na nfz z racji wieku i wyniki wyszły ok, więc nie drążyłam tematu. Niby Pappa nie są dokładne, ale pisałam wcześniej o przypadku mojej lekarki, gdzie dziewczynie z badań genetycznych wyszło ryzyko trisomii 13 lub 18. Musiała robić przez to amniopunkcję. Zarówno Pappa jak i genetyczne to tylko testy przesiewowe. Tylko amniopunkcja daje 100% pewność, ale obarczona jest ryzykiem powikłań. Testy genetyczne do tego są drogie i bez wskazań, moim zdaniem, nie ma sensu robić.
@Dgd
Z jednej strony myślę o annemarie której kd spełniła marzenia i już na dniach będzie się cieszyć swoim szczęściem, z drugiej strony Tina która zaryzykowala 3stymulacje i się jej udało, mimo że wcześniejsze rezultaty miałyśmy podobnie kiepskie.

Nigdy bym się nie spodziewała że przyjdzie mi rozważać takie wybory.

Wielka szkoda że nie można zbadać komórek jajowych jakiej są jakości, tak jak nasienia, które w przypadku mojego męża jest słabe, morfologia wynosi 0%mimo dobrej ruchliwosci i żywotności.

Żeby mi ktoś dał jednoznaczna odpowiedź dlaczego u Nas ta 4doba jest taka przełomowa że z wszystkich 9zarodkow 7 zatrzymało się na tym etapie... Komórka, nasienie, endometrioza... Co "naprawić"?!?!?!
No właśnie, najgorsze, że nikt nie powie jaki jest problem. W sumie kolejna stymulacja dałaby Ci jasność czy ma to sens czy nie. Pozostaje jeszcze kwestia możliwości finansowych, czy w razie czego dacie radę zrobić kolejną procedurę z kd. Niestety, w razie słabej stymulacji zdrowia nikt Ci nie wróci :(
A dlaczego boisz sie szczepien? Maja jakies skutki uboczne??
Pewnie, że mogą mieć. To jest ingerencja w układ limfatyczny. Lepiej w takiej sytuacji nawet nie myśleć o konieczności np. przetaczania krwi przez pół roku po szczepieniach. W razie np. wypadku, nie ma ratunku. Nie dopasują krwi. Dlatego duża część lekarzy jest przeciwna. Zresztą gdzieś kiedyś czytałam, że w wielu krajach jest to zakazane. Potwierdził mi to Paśnik.
 
reklama
Do góry