reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Owszem moze. Nie sama laparoskopia jako zabieg. To jest dla amh obojetne.
Ale jezeli w czasie laparoskopii znajda ogniska endometriozy na jajnikach i zechca je usunac to usuwaja kawaleczki jajnika tym samym obniżajac amh. Bo jakies tam elementy zdrowej tkanki czyli przyszlych potencjalnych pecherzykow rowniez usuwaja.

Popieram-mi przy laparotomii teraz i usuwaniu niedrożnych jajowodów ,usuwali z jajnika jakąś torbiel enometrialną i od razu informacja dla mnie była taka,że ten jajnik może różnie pracować :( w sensie słabiej :(
trzy lata temu amh miałam 5,62 ale teraz wiem,że to na pewno też sprawdzę,by mieć świadomość sytuacji przed ewentualną drugą stymulacją .
 
reklama
Czyli laparoskopia moze pogorszyc amh?? Dobrze rozumiem? Dlaczego?
Najczesciej razem z torbiela usuwa sie tez zdrowa tkanke, wiec tak amh moze sie pogorszyc. W mojej klinice nie rusza sie torbieli ponizej 5cm. Ja podchodzilam z dwoma po ok 4cm, bo lekarz zdecydowal, ze ruszanie ich zrobi wiecej szkody niz pozytku. Mial racje. Efekt to udane ifv, a po ciazy torbiele maja 1,5cm, bo sa kontrolowane przez tabsy.
 
Hmmm 3dpt A mnie ćmi podbrzusze jak na okres. W poprzednich transferach tak nie miałam. Kiedyś czytałam że takie jest uczucie przy powiększającej się macicy ..
 
Dziewczyny jutro będę robiła ponownie betę bo wcześniej miałam słabe przyrosty, jak myślicie zrobić do tego progesteron i estradiol? Progesteron robiłam tylko raz 10dpt i wyszedł mi ponad 200, ale pewnie to było spowodowane tym że godzinę wcześniej wzięłam 2 luteiny...nie wiem czy doktor w trakcie konsultacji będzie pytał też o progesteron i estradiol czy raczej skupi się na nieciekawej becie.
 
reklama
Czyli laparoskopia moze pogorszyc amh?? Dobrze rozumiem? Dlaczego?
Mój jajnik, na którym został przeprowadzony zabieg WYŁUSZCZANIA TORBIELI spowodował, że już nie podejmuje pracy- nie produkuje komórek jajowych/pęcherzyków.
Laparoskopia to nazwa zabiegu za pomocą rurki, można mieć różne wykonywane zabiegi typu usuwanie krwiaków, udrożnianie jajowodów itd. i one nie powodują zmniejszenia AMH bo nie ingerujesz w sam jajnik.
Jeśli tak jak ja masz trorbiel na jajniku to polecam skonsultować się z innym lekarzem.
Bo wtedy zostanie Ci jeden jajnik pracujący i dlatego ta rezerwa jajnikowa spada.
 
Do góry