reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dzięki dziewczyny za chęć wprowadzenia mnie w temat i odpowiedzi. Nie mogę zajść w ciążę i miałam dwa poronienia, a w rodzinie męża był.zespół Downa tzn. Jest . Nie wiedziałam o ustawie i 6 zarodkach. A więc jeśli było 10 pecherzkow. Można zaplodnic Max 6 . To co z 4 pecherzykami nie zaplodnionymi ? To może uzbieralabym zarodki z dwóch stymulacji. Chodzi mi tutaj o koszty pgs za 1-4 zarodki to ok 8000 a 5-9 ok 10000 więc jak już wydać tyle kasy to chociaż mieć szansę ze choć jeden będzie zdrowy. A jak dam 4 do badania i żaden nie będzie dobry to znowu generuje od Nowa duży koszt. A jak wygląda cenowo druga stymulacja i punkcja? Gdybym np chciała uzbierać pęcherzyki z dwóch stymulacji to jest nowy koszt in vitro czy jakiś drugi wyszczegolniony?
 
reklama
Super, gratulacje[emoji122][emoji4] a moge zapytać dlaczego w 34 tc?
Jestem po odpłynięciu płynu owodniowego. Afi cały czas 10 i czasami przypuszczam że test na odpływ wód wykonany na izbie przyjęć był błędny. Ponadto mam całkowicie zgładzoną szyjkę ale to akurat nie jest wskazaniem do wcześniejszego ukończenia ciąży. Jestem cały czas w szpitalu od 24 tc i raczej nie chcą przeciągać ciąży.
 
Ahaaa, bidulko [emoji8][emoji8][emoji8] to faktycznie lepiej rozwiazac ciaze wczesniej [emoji106] trzymam kciuki [emoji3590]
Jestem po odpłynięciu płynu owodniowego. Afi cały czas 10 i czasami przypuszczam że test na odpływ wód wykonany na izbie przyjęć był błędny. Ponadto mam całkowicie zgładzoną szyjkę ale to akurat nie jest wskazaniem do wcześniejszego ukończenia ciąży. Jestem cały czas w szpitalu od 24 tc i raczej nie chcą przeciągać ciąży.
 
Dzięki dziewczyny za chęć wprowadzenia mnie w temat i odpowiedzi. Nie mogę zajść w ciążę i miałam dwa poronienia, a w rodzinie męża był.zespół Downa tzn. Jest . Nie wiedziałam o ustawie i 6 zarodkach. A więc jeśli było 10 pecherzkow. Można zaplodnic Max 6 . To co z 4 pecherzykami nie zaplodnionymi ? To może uzbieralabym zarodki z dwóch stymulacji. Chodzi mi tutaj o koszty pgs za 1-4 zarodki to ok 8000 a 5-9 ok 10000 więc jak już wydać tyle kasy to chociaż mieć szansę ze choć jeden będzie zdrowy. A jak dam 4 do badania i żaden nie będzie dobry to znowu generuje od Nowa duży koszt. A jak wygląda cenowo druga stymulacja i punkcja? Gdybym np chciała uzbierać pęcherzyki z dwóch stymulacji to jest nowy koszt in vitro czy jakiś drugi wyszczegolniony?

Hmm nie wiem czy można tak się dwa razy stymulować jak ma się pęcherzyki czy zarodki. Żeby zapłodnić więcej jak 6 muszą zostać spełnione przesłanki.

Ja miałam 9 prawidłowych pęcherzyków. Zaplodnili 6, a 3 zostały "wyrzucone". Z tego co wiem to nie opłaca się mrozić poniżej 10, bo one różnie się zachowują później.
 
Dzięki dziewczyny za chęć wprowadzenia mnie w temat i odpowiedzi. Nie mogę zajść w ciążę i miałam dwa poronienia, a w rodzinie męża był.zespół Downa tzn. Jest . Nie wiedziałam o ustawie i 6 zarodkach. A więc jeśli było 10 pecherzkow. Można zaplodnic Max 6 . To co z 4 pecherzykami nie zaplodnionymi ? To może uzbieralabym zarodki z dwóch stymulacji. Chodzi mi tutaj o koszty pgs za 1-4 zarodki to ok 8000 a 5-9 ok 10000 więc jak już wydać tyle kasy to chociaż mieć szansę ze choć jeden będzie zdrowy. A jak dam 4 do badania i żaden nie będzie dobry to znowu generuje od Nowa duży koszt. A jak wygląda cenowo druga stymulacja i punkcja? Gdybym np chciała uzbierać pęcherzyki z dwóch stymulacji to jest nowy koszt in vitro czy jakiś drugi wyszczegolniony?

Robie PGS ze wzgledu na zespol Down wg mnie nie ma sensu.
Link do: Dziedziczenie Zespołu Downa

Powinnas , jesli oczywiscie chcec szukac przyczyny swoich poronien.
 
Dzięki dziewczyny za chęć wprowadzenia mnie w temat i odpowiedzi. Nie mogę zajść w ciążę i miałam dwa poronienia, a w rodzinie męża był.zespół Downa tzn. Jest . Nie wiedziałam o ustawie i 6 zarodkach. A więc jeśli było 10 pecherzkow. Można zaplodnic Max 6 . To co z 4 pecherzykami nie zaplodnionymi ? To może uzbieralabym zarodki z dwóch stymulacji. Chodzi mi tutaj o koszty pgs za 1-4 zarodki to ok 8000 a 5-9 ok 10000 więc jak już wydać tyle kasy to chociaż mieć szansę ze choć jeden będzie zdrowy. A jak dam 4 do badania i żaden nie będzie dobry to znowu generuje od Nowa duży koszt. A jak wygląda cenowo druga stymulacja i punkcja? Gdybym np chciała uzbierać pęcherzyki z dwóch stymulacji to jest nowy koszt in vitro czy jakiś drugi wyszczegolniony?
Za kazdym razem placisz oddzienie i nie wiem czy majac mrozaki ktos ci pozwoli jeszcze raz sie stymulowac i zaplodnic kolejne komorki to by nie mialo sensu, ale gdyby ktos sie zgodzil to zeby zrobic badania wszystkim zarodka na raz musialabys te pierwsze rozmrozic do badania a potem jeszcze raz zamrozic bo na wyniki sie czeka. Normalnie jest tak ze zapladniaja ci 6 komorek i przed zamrozeniem robia badania zarodkow. Potem jak juz sa wyniki to wiedza ktore zarodki sa zdrowe i te ci podaja.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko o estradiol.
Jestem po 5 dniach stymulacji gonalem ( na usg bylo widac ok.8 pecherzykow) i odebralam dzis wynik estradiolu. Mozecie zerknac czy jest ok?
4700 pmol/l i
estradiol jedn.tradycyjna 1285 pg/ml
Jakis strasznie duzy ten estradiol mi sie wydaje...jest ponad norme.
Moim zdaniem jak narazie estradiol ok.
Ja 5dnia stymulacji tez gonalem 150 mialam estradiol cos ponad 6000pmol/l
Później mialam ryzyko hiperki i transferu od razu nie mialam ale nie bylo to jakoś duzo ponad normę. Dwa dni przed punkcja mialam cos ponad 12200 a dr powiedziala ze od 12tys odwołują transfer.
Każdy jednak inny, inaczej reaguje wiec pisze tylko tak informacyjnie[emoji6]
Powodzenia
 
Do góry