reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Magdalena jeszcze taka informację wklejam:
1. Badanie w kierunku trombofilii
Jest to dziedziczny lub nabyty zespół chorobowy charakteryzujący się zwiększoną skłonnością do tworzenia zakrzepów. Może prowadzić do żylnej choroby zakrzepowo zatorowej, objawiającej się zakrzepicą żylną czy zatorowością płucną.Identyfikacja osób z grupy ryzyka pozwala na zastosowanie odpowiedniej profilaktyki w sytuacjach mogących wyzwalać zakrzepicę (np. zabieg operacyjny).
Zarówno trombofilia wrodzona, jak i nabyta sprzyjają wystąpieniu powikłań u kobiet ciężarnych. Trombofilia może być odpowiedzialna za ogniskową zakrzepicę łożyska i utratę ciąży.
Badanie obejmuje:
- gen dla czynnika V Leiden (mutacja G1691A)
- gen dla protrombiny (mutacja G20210A)
- gen dla reduktazy metylenotetrahydrofolianu – MTHFR (mutacja C677T)


i jeszcze to poczytaj

http://www.rex.pl/hiperhomocysteinemia_mthfr.html
 
reklama
Madzialenak cieszę się z Tobą,że już zaczynasz :-) faktycznie fajnie że masz duże opakowanie i zniego tylko się pobiera dawkę, ja za bardzo nie umiem tłuc tych końcówek buteleczek, mój M mi je mieszał, nie zapomnę jak te pierwsze były dla niego ogromnym wyzwaniem , ale poradził sobie znakomicie :-) Madzialenak to szykują Ci się cudowne święta :tak: na pewno się uda i będzie najpiękniejszy prezent pod choinkę!
 
Magdalena jeszcze taka informację wklejam:
1. Badanie w kierunku trombofilii
Jest to dziedziczny lub nabyty zespół chorobowy charakteryzujący się zwiększoną skłonnością do tworzenia zakrzepów. Może prowadzić do żylnej choroby zakrzepowo zatorowej, objawiającej się zakrzepicą żylną czy zatorowością płucną.Identyfikacja osób z grupy ryzyka pozwala na zastosowanie odpowiedniej profilaktyki w sytuacjach mogących wyzwalać zakrzepicę (np. zabieg operacyjny).
Zarówno trombofilia wrodzona, jak i nabyta sprzyjają wystąpieniu powikłań u kobiet ciężarnych. Trombofilia może być odpowiedzialna za ogniskową zakrzepicę łożyska i utratę ciąży.
Badanie obejmuje:
- gen dla czynnika V Leiden (mutacja G1691A)
- gen dla protrombiny (mutacja G20210A)
- gen dla reduktazy metylenotetrahydrofolianu – MTHFR (mutacja C677T)


i jeszcze to poczytaj

http://www.rex.pl/hiperhomocysteinemia_mthfr.html


właśnie te mi we wtorek zrobili, ciekawe kiedy wyniki będą
 
Madzialenak cieszę się z Tobą,że już zaczynasz :-) faktycznie fajnie że masz duże opakowanie i zniego tylko się pobiera dawkę, ja za bardzo nie umiem tłuc tych końcówek buteleczek, mój M mi je mieszał, nie zapomnę jak te pierwsze były dla niego ogromnym wyzwaniem , ale poradził sobie znakomicie :-) Madzialenak to szykują Ci się cudowne święta :tak: na pewno się uda i będzie najpiękniejszy prezent pod choinkę!

Gotadora prezent pod choinkę jak również na moje urodzinki, które mam 27 grudnia. Kończę 32 lata, kurcze ale jestem już stara :-). Nic innego nie pragnę niż informacji, że się udało :-)
 
no tak - ale u mnie mutacja była - a mimo to prawdopodobnie pod wpływem clexane krwawienia. Bo rzeczywiście oba były w nocy po podaniu leku.
 
Dletego w ciąży się odstawia acard i przechodzi na zastrzyki, bo krew po odstawieniu tabletek jest jeszcze rozrzedzona przez jakiś czas, ok 7 dni, a zastrzyki od razu po odstawieniu znikają z organizmu. Przy tabletkach byś nie powstrzymała krwawienia i nawet nie chce myśleć co by było.
 
Ostatnia edycja:
Gotadora prezent pod choinkę jak również na moje urodzinki, które mam 27 grudnia. Kończę 32 lata, ale jestem już stara :-). Nic innego nie pragnę niż informacji, że się udało :-)

no kochana to żeś ....:wściekła/y: jak Ty stara to ja ...? ale wiesz co? nieważne co w dowodzie - ważne na ile się człowiek czuje :-) no ale 27go z Mazur będzie słychać głośne Happy Birthday for you :-) i dla bąbelków albo bąbelka :-) a i może jakieś fajerwerki też się znajdą :-)
 
reklama
gotadora nie dziękuję żeby nie zapeszać. No jestem stara, pamiętam jak poznałam mojego męża i on miał za chwilę 30 urodziny, jeju jak on to przeżywał a tu już w lipcu 2013 będę mu śpiewać "czterdzieści lat minęło...." Czemu ten czas tak szybko biegnie??
 
Do góry