reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Kochane a czy któraś z Was miała badanie "detekcja poliformizmu w genie MTHFR". U mnie stwierdzono - geotyp homozygotyczny c/c w genie kodującym enzym reduktazę metylenotetrahydrofolianu ( MTHFR). oraz dopisek że w populacji polskiej występuje 52% pacjentów homozygotycznych C/C.
Zastanawiam się czy to nie ma wpływu na efety moich starań...Lekarz tym się nie przejął a ja dalej szukam przyczyny....

cholercia znalazłam .....oraz występowaniem zaburzeń rozwoju cewy nerwowej u płodów (rozszczep kręgosłupa) czy poronień. A lekarz wogóle się tym nie przejął....chyba wpadam w histerię
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sony to klinika Bocian się nazywa na początku zrobila na mnie wrażenie ale teraz jakby mniejsze jak dla mnie to słabo się przykładają do badań bo skoro raz nie wyszlo to może gdzieś poszukać przyczyny ale może tak jest wszędzie nie wiem. Kinga ja biorę clexane, estrofem, duphaston, encorton i dodatkowo bromergon na wyrównanie prolaktyny i chyba na tyle.
 
Mnie w mutacji C677T w genie reduktazy metylonotetrahydrofolianu (MTHFR) wyszła heterozygota CT.
Obecność tej heterozygoty może prowadzić do podwyższenia poziomu homocysteiny we krwi, co stanowi istotny czynnik ryzyka rozwoju chorób układu krążenia, szczególnie w przypadku niedoborów folianów(kwasu foliowego)
 
Sorki Kinga zapomniałam dopisać test w klinice kazali zrobić po 14 dniach ostatnio zrobiłam w 10dt i negatywny a teraz to nie wiem czy wytrzymam te dwa tygodnie pewnie zrobię wcześniej.Nie wiem czemu ale nie wierzę że tym razem będzie dobrze może dlatego że lekarznie dał nadzieji że może się udać oni to wiedzą jak pacjenta zmotywować:-(
 
domi jak to lekarz Ci nie dał nadziei że się uda, jak on to wywnioskował? przeciez masz 5 zarodków to dobry wynik :tak: Najlepiej wogóle nie mysl o tym, a lepiej mysl ze szansa jest zawsze dopóki człowiek walczy :tak:
 
Mnie w mutacji C677T w genie reduktazy metylonotetrahydrofolianu (MTHFR) wyszła heterozygota CT.
Obecność tej heterozygoty może prowadzić do podwyższenia poziomu homocysteiny we krwi, co stanowi istotny czynnik ryzyka rozwoju chorób układu krążenia, szczególnie w przypadku niedoborów folianów(kwasu foliowego)

A czy Twój lekarz tez nie uznał tego za coś ważnego ?
 
Dziewczyny a ja od niedzieli zaczynam stymulację :-) Mam już zastrzyki w lodówce. Za tydzień w środę badam estradiol i mam wizytę u dr. Zaczynam od podawania 150j Menopuru. Dostałam Menopur firmy Ferring, takiego jeszcze nie miałam. Wielkie opakowanie Menopur 1200 j.m. FSH+ 1200 j.m. LH, kilkanaście strzykawek. Wygodne w zastosowaniu bo tylko raz rozpuszcza się proszek i z tak rozpuszczonego codziennie odmierza się 150 j. Ale się cieszę, że już zaczynam :-).
Odebrałam dzisiaj wynik wymazu i okazało się, że są jakieś grzybki, kurcze ciągle mam z nimi problem, nic mnie nie boli, nic mnie nie swędzi a one ciągle tam są. Muszę je wygonić z mojego organizmu. Dostałam globulki dopochwowe gyno-femizadol oraz provag doustnie. Mam nadzieje, że pomogą.
 
reklama
Do góry