reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja się zastanawiam jak bardzo spuchne [emoji33]
To zależy co tam fajnego wychodujesz :) hehe no ja 1 stymulacji miałam 17 jajów wszystkie dobre.. a w drugiej troszkę poszaleli i było koło 30tu.. I najlepsze , że w tej pierwszej byłam bardziej ciężka i gorzej się czułam tam szłam w hiperkę.. a tu za drugim jakoś łatwiej było. Pij dużo wody.
 
reklama
U mnie z pierwszej i trzeciej procedury wszystkie dotrwaly do blastki :D

Ta mthfr wcale nie jest straszna. U mnie ona nie.ma w ogole wplywu na codzienne funkcjonowanie. Chodzi tylko o to, ze powinnas lykac witaminki metylowane lub foliany w ciazy. Ja np mam dobre wyniki nawet na zwyklych syntetycznych witaminach, bo organizm korzysta sobie z tego drugiego nieuszkodzonego ramienia genu. Sprawdz poziom homocysteiny - jak bedzie dobry (dla ciazy ponizej 8) to nic.nie musisz robic. Chyba, ze dla pewnosci kupisz sobie witaminy dlankdlzawierajaceobiet w ciazy zawierajace dodatkowo foliany. :)

A po ile tych blastek mialas w kazdej stymulacji?
No no dobry mterial[emoji3]
 
Witajcie dziś 19tc 3d poleciała mi krew z nosa zmierzyłam ciśnienie 130/70 tetno 90 miała któraś z Was taki przypadek ??
Mi się zdarzyło lekkie krwawienie jak byłam przeziębiona i miałam katar. Ja jestem na heparynie i acardzie, więc krwawienia i siniaki mogą być na porządku dziennym. Nie wiem czy Ty też masz heparynę. Jeśli tak, to raczej może tak się dziać. Pozdrowienia dla Tulusi i mamy:)
Też tak miałam ale tylko na początku. Muszą się hormony unormować i przejdzie aczkolwiek u mnie przeszło w zgagę.... i już nie wiem co lepsze
No to mnie pocieszyłaś;) Ja właśnie zaczęłam 13 tydz. i czuję się gorzej niż wcześniej. Zgaga jeszcze przede mną;)
Wolę i będę chodzić prywatnie i mam już wybraną Panią. Tylko czy mogę czas em iść do lekarza na nfz żeby dał skierowanie na badania? Generalnie trochę wkurza mnie fakt że pracuje na etacie 10 lat, słodki placw niemałe a u lekarza na nfz może 7razy byłam. Na in vitro poszło ponad 20tys, teraz też kilka wizyt prywatnie i koszt intralipidu i leków i chciałam chociaż część badań zrobić na nfz ale zastanawia mnie czy tylko lekarz prowadzący ciąże może dac takie skierowanie czy nie tylko
Też tak na początku myślałam. Ale ostatecznie chodzę tylko prywatnie. Chyba byłoby za dużo zamieszania. Trochę inne standardy jednak są prywatnie. Z racji cukrzycy i niedoczynności mam jeszcze diabetologa i endokrynologa i mój gin to razem wszystko ogarnia. Pewnie się da to pogodzić jeszcze z lekarzem NFZ. Ja, jak sobie pomyślałam, że na ivf wydaliśmy ze 100 tyś., to te same badania w ciąży, to już pikuś i nie chodzisz po przychodniach, gdzie są chorzy.
 
To zależy co tam fajnego wychodujesz :) hehe no ja 1 stymulacji miałam 17 jajów wszystkie dobre.. a w drugiej troszkę poszaleli i było koło 30tu.. I najlepsze , że w tej pierwszej byłam bardziej ciężka i gorzej się czułam tam szłam w hiperkę.. a tu za drugim jakoś łatwiej było. Pij dużo wody.

Najgorsze ze mam problem z piciem plynow‍♀️ale teraz się nie mam wyjscia
Będę się zmuszać [emoji16]
 
Oooo to super
Niech się uda żebyśmy się cieszyły razem brzuszkami [emoji173]️
A drugi lek jaki masz ?
Ja mam Cetrotide 0,25 mg
Troche się martwie ze lekarz powiedział ze jestem pacjentem nie rokującym ale się nie poddam
Bo tylko przyczyna jest bardzo niska rezerwa
Gonapepthyl i Menopur300.

Nadzieja umiera ostatnia,do 5tej doby po punkcji musimy myśleć pozytywnie ze będziemy transferować piękne blastunie :)

Kiedy jajeczka podglądasz?
 
Gonapepthyl i Menopur300.

Nadzieja umiera ostatnia,do 5tej doby po punkcji musimy myśleć pozytywnie ze będziemy transferować piękne blastunie :)

Kiedy jajeczka podglądasz?

13 lutego [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️ niech będzie jakis walentynkowy prezent [emoji847]

Musimy myśleć pozytywnie bo kto jak nie my !

Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i silne !!!
Damy radę!!!!
 
Hej, dziewczyny, my już po wizycie u diabetologa. W sumie nie jest złe, gdybyśmy się nie starali, to powiedział, że wystarczyłaby dieta, a tak przepisał metformine. Mam też jeszcze dokładniej zbadać tarczycę. Ale tak się zastanawiam, czy przy in vitro ta metformine ma sens, bo doktor tłumaczyl, że zaburzenia z insulina maja wpływ na pracę jajników i poziom hormonów, chyba estradiolu... Jeśli dobrze zapamiętałam ;-) a przy instalacji vitro to chyba nie ma znaczenia? Już sama nie wiem
 
Dzięki Kochana [emoji8][emoji8][emoji8]
Jutro zaczynam stymulkę, rano pierwszy zastrzyk Elonva 150 mg[emoji6]
I w środę wizyta u doktorka [emoji847][emoji847][emoji847]
Oby pęcherzyków było jak najwięcej i by transfer był udany u Ciebie i u mnie [emoji8]
No ja jeszcze czekam na @ pewnie bedziesz miała transfer przede mna
 
reklama
Do góry