reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witajcie dziś 19tc 3d poleciała mi krew z nosa zmierzyłam ciśnienie 130/70 tetno 90 miała któraś z Was taki przypadek ??
Hej.Ja miałam na wizycie u położnej w 30tc ciśnienie wysokie ,kazała jechać do szpitala zmierzyć i zrobić KTG , było wszystko ok , i później znowu na po paru dniach miałam wysokie , i znowu pojechałam na KTG żeby zrobili , ale było też ok.Mi położna mówiła że jak jest wysokie to najlepiej jechać sprawdzić na izbę przyjęć , ale napewno kochana u ciebie wszystko ok ,tak jak piszesz babelki wariują u mamy w brzuszku :)Ale jeśli coś cię nie pokoi to można podjechać lub skonsultować z lekarzem .
 
reklama
Dużo dziewczyn tak robi , dzięki temu ma badania na nfz. Bo jak chodzisz prywatnie to tylko leki na refundacje a badania płatne. Chodząc na nfz nie licz na dużą ilośc usg ... Chyba w standardzie mają 3usg..
Wolę i będę chodzić prywatnie i mam już wybraną Panią. Tylko czy mogę czas em iść do lekarza na nfz żeby dał skierowanie na badania? Generalnie trochę wkurza mnie fakt że pracuje na etacie 10 lat, słodki placw niemałe a u lekarza na nfz może 7razy byłam. Na in vitro poszło ponad 20tys, teraz też kilka wizyt prywatnie i koszt intralipidu i leków i chciałam chociaż część badań zrobić na nfz ale zastanawia mnie czy tylko lekarz prowadzący ciąże może dac takie skierowanie czy nie tylko
 
Kurde...podlamalam sie:(:( mam wrazenie ze im wiecej badam tym wiecej mi tego wychodzi wszystkiego:( mam wyniki tych mutacji :( mtfr677ct heterozygotyczny a pai1 homozygotyczny. Ehhhh juz sobie poczytalam ze heparyna bedzie grana ale przestraszylam sie bo ta pierwsza mutacja moze odpowiadac za wady Malenstwa..tak??:(:(
Ja tez bylam zdrowa dopuki nie zaczeli mi robic badan wyszlo mi hashimoto i tez mam mutacje i to ta najgorsza ponoc dziecko umiera w pierwszym roku zycia ale zeby dziecko bylo chore to musi odziedziczyc po obu rodzicach i nawet jesli oboje sa nosicielami to ma 75% szans ze bedzie zdrowe
 
Ja tez mam te mutacje i mam jeszcze jedna do tego wiecej niz ty. Powiem ci tam tez sie zalamalam i naczytalam sie ale powiem ci tak kazdy moze miec ta mutacje nawet ten co zachodzi w ciaze bez problemu tylko oni o tym nie wiedza a my wiemy bo sie badamy... Trzeba walczyc. Ja tez mam chwile zalamania ale powiem ci z moj kazdy tydzien jest z jakis lekarzem z jakas wizyta czasem mam dosc ale trzeba walczyc.
Dzis tez bylam na wizycie bo mam duzy wyrzuty insuliny. Przez miesiac dowiedzialam tyle zlych rzeczy ze szok... Ale darzymy do tego bycia mama-rodzicami ;);)
@Kamaaa hej, jakie miałaś wyniki insuliny i co Ci lekarz powiedział , doradził i przepisał ?
 
Zakladaja ci wenflon, podaja do nosa tlen i zasypiasz nie wiem czy Przez wenflon ci to podaja czy tylko zakladaja na wszeliki wypadek jakby musieli cos podac bo masz jeszcze rurki te kruciutkie wsadzone do nosa wiem ze na poczatku poczulam tlen bo lepiej mi sie oddychalo, mi podawane dozylnie lek przciwbulowy wiec cos przy wenflonie robili wiec nie wiem czy tam podali mi spanko czy Przez nos heheh to byly sekundy i obidzilam sie na lozku heheh ja bylam w ciezkim stanie cala sie trzeslam z bolu bo mi chyba pecherze pekaly bo bol byl z kosmosu nie moglam sie wyprostowac a jak mnie polozyli do punkcji to cala sie telepalam wiec dr powiedzial ze najpier szybko leki przeciwbolowe i tyle pamietam ale ja mialam 30 wielkich pecherzy 24mm i jeszcze jakies Male wiec u mnie bylo grubo

Dzięki Kochana [emoji8][emoji8][emoji8]
Jutro zaczynam stymulkę, rano pierwszy zastrzyk Elonva 150 mg[emoji6]
I w środę wizyta u doktorka [emoji847][emoji847][emoji847]
Oby pęcherzyków było jak najwięcej i by transfer był udany u Ciebie i u mnie [emoji8]
 
Ja miałam dwie punkcji , obie dożylnie. Zawsze w dniu punkcji ja nadęta jak balon a po lżejsza. Nie każdy źle znosi. Może będzie dobrze. Ja miałam takie bóle lekko okresowe. Brałam no spę i czasem coś przeciwbólowego. Na drugi dzien smigałam autkiem 500km do domku. Co stacja siku :)

Ja się zastanawiam jak bardzo spuchne [emoji33]
 
Bedziemy myslec, jak juz przezyja [emoji3]
ale mysle ze az tyle nie dotrwa...
To sie nie zdarza a przynajmniej nie slyszalam?
U mnie z pierwszej i trzeciej procedury wszystkie dotrwaly do blastki :D
Kurde...podlamalam sie:(:( mam wrazenie ze im wiecej badam tym wiecej mi tego wychodzi wszystkiego:( mam wyniki tych mutacji :( mtfr677ct heterozygotyczny a pai1 homozygotyczny. Ehhhh juz sobie poczytalam ze heparyna bedzie grana ale przestraszylam sie bo ta pierwsza mutacja moze odpowiadac za wady Malenstwa..tak??:(:(
Ta mthfr wcale nie jest straszna. U mnie ona nie.ma w ogole wplywu na codzienne funkcjonowanie. Chodzi tylko o to, ze powinnas lykac witaminki metylowane lub foliany w ciazy. Ja np mam dobre wyniki nawet na zwyklych syntetycznych witaminach, bo organizm korzysta sobie z tego drugiego nieuszkodzonego ramienia genu. Sprawdz poziom homocysteiny - jak bedzie dobry (dla ciazy ponizej 8) to nic.nie musisz robic. Chyba, ze dla pewnosci kupisz sobie witaminy dlankdlzawierajaceobiet w ciazy zawierajace dodatkowo foliany. :)
 
Idziemy bardzo podobnie:)
Ja dzis miałam Elonve

Oooo to super
Niech się uda żebyśmy się cieszyły razem brzuszkami [emoji173]️
A drugi lek jaki masz ?
Ja mam Cetrotide 0,25 mg
Troche się martwie ze lekarz powiedział ze jestem pacjentem nie rokującym ale się nie poddam
Bo tylko przyczyna jest bardzo niska rezerwa
 
reklama
Wolę i będę chodzić prywatnie i mam już wybraną Panią. Tylko czy mogę czas em iść do lekarza na nfz żeby dał skierowanie na badania? Generalnie trochę wkurza mnie fakt że pracuje na etacie 10 lat, słodki placw niemałe a u lekarza na nfz może 7razy byłam. Na in vitro poszło ponad 20tys, teraz też kilka wizyt prywatnie i koszt intralipidu i leków i chciałam chociaż część badań zrobić na nfz ale zastanawia mnie czy tylko lekarz prowadzący ciąże może dac takie skierowanie czy nie tylko
Tak jeśli będziesz chodzic na nfz dużo zaoszczedzisz na badaniach... Da sie pogodzic jednego z drugim :) Rozumiem Twój ból.. kasy wydalo sie od groma.. Ja jednak całą ciąże prywatnie.. tylko prenatalne miałam na nfz.. i nie byłam zadowolona..
 
Do góry