reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Właśnie w góry się wybieram [emoji6]. Ale tak sobie myśle ze nawet jakby co to przecież mogę sobie odpuścić zjazdy na nartach i zwyczajnie odpocząć . Osobiście myśle ze to dobrze mi to zrobi ... tylko lekarz tak dziwnie siw na mnie patrzył i kręcił nosem jak mu powiedziałam ze nie będę mogła zrobić weryfikacji w 3 ani 6 dniu i się uśmiałam ze najwyżej zrobie w 10 bo przecież jak bedIE miało cis być to bedZie a chociaż nie będę siedzieć jak na szpilkach i czekać od transferu do kolejnych badań . Nic nie odwołuje [emoji846]
i słusznie ja zrobiłam dopiero w 7 dpt bo też byłam za bardzo zajęta wszystkim innym, a poza tym to w 3dpt to bez sensu jest się stresować! Dawki leków i tak kosmiczne bierzemy więc powiem szczerze, że nie wierzę, żeby coś nie tak z powodu progesteronu lub estradiolu poszło - jeśli już to czegoś innego wina chyba...
 
reklama
O matko ceny kosmiczne :no: u mnie było 900 za jajeczka jeśli dobrze pamiętam bez względu na ilość i a zarodki w cenie procedury mrożą na rok wrrrr... ale pewnie za procedurę zapłaciłam więcej i sie wyrównało...
Za samo pobranie 6100 za transfer dodatkowo 1500 plus dodatkowo leki i badania za wszystko płaci sie osobno w Vitrolive oni nie maja pakietów
 
Powiem szczerze ze nie nastawiałam sie na az takie koszta nawet Mi do głowy nie przyszło ze za każda słomkę sie płaci osobno 1-3 komórek na slomce. Gdyby sie okazało ze wszystkie zarodki przetrwają i wszystkie komórki sie nadają do mrożenia to za samo mrożenie zarodków i komórek by mnie wyszło 9400zl!!!! Za samo mrożenie zarodków i komórek to jest jakis kosmos!!! Ale juz powiedziałam ze Max 9 komórek i wszystkie zarodki wiec wyjdzie mnie 6100 samo mrożenie o_O
 
Dzieki dziewczyny za wsparcie juz jestem po :-) 22 komórki ale jakiej jakości to dowiem sie pozniej. 6 do zapłodnienia i kazałam 9 najlepszych zamorozic koszty kosmiczne 1100zl za słomkę (3 komórki) sobie liczą u mnie beda 3 słomki masakra. Za zarodki 800 pierwszy i kazdy kolejny 400. Nie wiem czy u was tez takie koszty za mrożenie sa, myslalam ze bedzie jedna cena za zarodki i jedna za komórki niezależnie ile ich bedzie :-( ale trudno wole zaryzykować i zamrozić niz przechodzić przez to jeszcze raz...
Piękny wynik!!!
Pojeb... ich z tymi cenami z kosmosu.
Ja placilam w Novum 685zl za wszystkie zarodki. Komorek nie mrozilam ale z tego co patrze w cenniku to 685zl do trzech porcji (nie wiem dokladnie co maja na mysli piszac porcji) i 230zl kazda porcja powyżej 3.
[emoji110] [emoji110] [emoji110] za piękne zarodeczki.
No i oby obylo sie bez hiperki.
 
Powiem szczerze ze nie nastawiałam sie na az takie koszta nawet Mi do głowy nie przyszło ze za każda słomkę sie płaci osobno 1-3 komórek na slomce. Gdyby sie okazało ze wszystkie zarodki przetrwają i wszystkie komórki sie nadają do mrożenia to za samo mrożenie zarodków i komórek by mnie wyszło 9400zl!!!! Za samo mrożenie zarodków i komórek to jest jakis kosmos!!! Ale juz powiedziałam ze Max 9 komórek i wszystkie zarodki wiec wyjdzie mnie 6100 samo mrożenie o_O
ło matko! :szok: pobranie i transfer 7,5 tyś a do tego jeszcze przecież wizyty wyniki mrożenie w 15 tyś się wyrobicie? Okropność żeby tak zdzierać! :errr:
 
@Avalon A miałaś usg na pocztku cyklu ?? Widział wtedy lekarz jakies jajeczka ?? Pytam bo ja byłam dziś 2 dzień cyklu i są dwa po 7 mm i dostałam to ,3x1 tabletkę aż do czwartku . Udało Ci się po inseminacji zajść w ciąże ??
Kochana walcz o swoje 2 jajeczka:) ja miałam 2 i teraz 9 tydzień ciąży. Moja stymulacja trwała 6 dni. Lekarz walczył o każde jajko i jak widać narazie wszystko dobrze. Mówił że stawiamy na jakość. Fakt miałam końskie dawki leków, menopur 300 ale wspomniał że można było zastosować lżejszą stymulację. Jedź na wakacje, odpocznij. Może narty sobie odpuść, ale odstresować się trzeba;) trzymam kciuki!!!
 
Dzieki dziewczyny za wsparcie juz jestem po :-) 22 komórki ale jakiej jakości to dowiem sie pozniej. 6 do zapłodnienia i kazałam 9 najlepszych zamorozic koszty kosmiczne 1100zl za słomkę (3 komórki) sobie liczą u mnie beda 3 słomki masakra. Za zarodki 800 pierwszy i kazdy kolejny 400. Nie wiem czy u was tez takie koszty za mrożenie sa, myslalam ze bedzie jedna cena za zarodki i jedna za komórki niezależnie ile ich bedzie :-( ale trudno wole zaryzykować i zamrozić niz przechodzić przez to jeszcze raz...

Masakra z tymi cenami, naprawdę ich pogielo... Jak dla mnie to jest już traktowanie pacjentów jak bankomat. Ja płaciłam 900 zł rocznie za mrozenie oocytow, niezależnie od liczby i 800 zł rocznie za mrozenie zarodków, też niezależnie od liczby.
Ale trzymam kciuki za piękne zarodki i udana ciąże, koszty i tak wtedy nie będą mieć znaczenia :)

Dziękuję, że pytasz. :* Chyba III trymestr będzie ciężki, nie potrafię znaleźć sobie miejsca ani siedzieć nie mogę, bo kręgosłup mnie okropnie boli ani leżeć, bo zaraz zgaga mnie męczy a kręgosłup dalej boli. Chłopaki mają się dobrze, po świętach byłam kontrolnie w szpitalu, zrobili mi ktg i usg i już wtedy chłopcy ważyli 1933 g i 2070 g, więc nie dziwię się, że mi tak ciężko. Cieszę się, że z nimi wszystko dobrze ale powoli mam już tego dość. Mam już prawie wszystko gotowe, więc teraz trochę taki marazm mnie dopadł, bo nie mam czym się zająć. Jedynie prasowanie części rzeczy zostało ale to już zostawię mężowi, bo sama przy desce do prasowania nie ustoję. Zaczynam się bać cesarki na poważnie, a najbardziej tego, jak to wszystko będzie wyglądać po urodzeniu chłopców, czy dam radę, co będzie z karmieniem itd. W przyszłym tygodniu mam wizytę u gina, to może w końcu ustalimy termin cc i ma przyjść też do mnie położna.

Odpoczywaj teraz ile się da. Co do karmienia to moja koleżanka karmila bliźniaki piersią i dała radę, moja mama karmila mnie i moją siostrę mm i obie bylysmy zdrowe, więc jaka opcje nie wybierzesz to będzie dobrze.
Ja będę szła na zwolnienie po 18.01 więc na 2 miesiące będę mogła przejąć kalendarz ale pod koniec marca ktoś będzie musiał go ode mnie przejąć, ale już tu się szykuje tyle brzuszków na 2019, że nie powinno być problemu ;)

Czekam teraz na to echo serca, mam wizytę o 16 i powiem że jest duży stres, żeby z Małą wszystko było ok.
 
Masakra z tymi cenami, naprawdę ich pogielo... Jak dla mnie to jest już traktowanie pacjentów jak bankomat. Ja płaciłam 900 zł rocznie za mrozenie oocytow, niezależnie od liczby i 800 zł rocznie za mrozenie zarodków, też niezależnie od liczby.
Ale trzymam kciuki za piękne zarodki i udana ciąże, koszty i tak wtedy nie będą mieć znaczenia :)



Odpoczywaj teraz ile się da. Co do karmienia to moja koleżanka karmila bliźniaki piersią i dała radę, moja mama karmila mnie i moją siostrę mm i obie bylysmy zdrowe, więc jaka opcje nie wybierzesz to będzie dobrze.
Ja będę szła na zwolnienie po 18.01 więc na 2 miesiące będę mogła przejąć kalendarz ale pod koniec marca ktoś będzie musiał go ode mnie przejąć, ale już tu się szykuje tyle brzuszków na 2019, że nie powinno być problemu ;)

Czekam teraz na to echo serca, mam wizytę o 16 i powiem że jest duży stres, żeby z Małą wszystko było ok.
będzie dobrze - oddychaj spokojnie - bo mała czuje, że się denerwujesz!
 
reklama
@Akatombo hej Kochana wychodzi na to, że będziemy razem transferować Ja obecnie 21dc i 13 dzień stymulacji na menopur/gonal/gonapeptyl . Jutro podglądanie jajec ✊✊zobaczymy co tam widać . To moja druga stymulacja. Poprzednia z wynikiem 9 pobranych/ 5 zapłodnionych/ przetrwały 2 i jedna blastka. Trzymam kciuki za Ciebie @Akatombo i za wszystkie transferujące w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że my wkrótce doczekamy się takich wrażeń jak @dżoasia @Dgd @annemarie @Gotart @ilmenau @redferrari @Justin87 @sunrisea i wiele innych przyszłych mam z tego forumNiech moc będzie z nami w 2019 Roku!!!

Super, trzymam kciuki za to, żeby jajeczka pięknie rosły :)
Razem z @Forget-me-not... to jest już nas trzy w połowie stycznia ;)
@Ellasi gratulacje, imponujące jajcobranie!
 
Do góry