reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam do 90 na czczo a po posiłku 140. Niestety u mnie diabetolog się czepia jeśli mam 92 czy 93. Zaraz zakreśla i mówi abym brała insulinę nocną. Wracam do domu i przez tydzień mam 83-88 więc odpuszczam. Potem znów pojawia się dwa czy trzy razy powyżej 90. Mój glukometr trochę zawyża więc jeszcze ciągnę bez insuliny nocnej.
Jeszcze sobie poczytałam i zalecenia polskiego towarzystwa diabetologicznego mają normę cukru dla ciężarnych do 90. Jednak sporo kobiet ma ponad 90 a po posiłkach ma cukry całkowicie w normie zatem nie biorą insuliny. Myślę że nie ma co się przejmować jednym czy drugim przekroczeniem 90 czy nawet do tych 95.
dla mnie wszystkie glukometry zawyżają.. Ost po 2 sniadaniu mam 77, 78 :o lol. A rano owszem.. 92 się zdarza tylko kwestia ile śpię i ile na czczo... Niby ost kolacja 22:30 , ale co ja poradzę , że o 4 30 już wstaję? i mam na głoda siedziec :)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie Waszej wagi.
Przed cała stymulacja wazylam 65 kg, przez miesiąc się nie wazylam, widziałam że puchnie od tych zastrzykow , więc nie chciałam się denerwować. Ale nie sądziłam , że przytylam aż tyle. Waga pokazała 75kg. Czy to możliwe ? Prawie zemdlalam. Czy możliwe, że zatrzymała mi się woda ? Miałam tez hiperstymulacje. Dodatkowo progesteron mam tak wysoki jak kobiety przed porodem. Możliwe, że zatrzymala mi się woda ? Nie objadam się ale od dzus przechodzę na lekką dietę , bo boję się że będę przybierac za dużo. Lekarz mnie uspokajal , że to normalne ...to woda , że od teraz będziemy zmniejszać dawki leków, więc waga może stać w miejscu i ze nie wyglądam na tyle kg. Nigdy tyle nie wazylam. Nie zrozumcie mnie źle. Waga nie jest dla mnie problemem, cieszę się że się udało tylko jestem zszokowana , że tak spuchlam. I moje pytanie jak było z waga U Was ?
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie Waszej wagi.
Przed cała stymulacja wazylam 65 kg, przez miesiąc się nie wazylam, widziałam że puchnie od tych zastrzykow , więc nie chciałam się denerwować. Ale nie sądziłam , że przytylam aż tyle. Waga pokazała 75kg. Czy to możliwe ? Prawie zemdlalam. Czy możliwe, że zatrzymała mi się woda ? Miałam tez hiperstymulacje. Dodatkowo progesteron mam tak wysoki jak kobiety przed porodem. Możliwe, że zatrzymala mi się woda ? Nie objadam się ale od dzus przechodzę na lekką dietę , bo boję się że będę przybierac za dużo. Lekarz mnie uspokajal , że to normalne ...to woda , że od teraz będziemy zmniejszać dawki leków, więc waga może stać w miejscu i ze nie wyglądam na tyle kg. Nigdy tyle nie wazylam. Nie zrozumcie mnie źle. Waga nie jest dla mnie problemem, cieszę się że się udało tylko jestem zszokowana , że tak spuchlam. I moje pytanie jak było z waga U Was ?
Ja po stymulacji.. a dokładnie dzien przed punkcją wyglądałam jak dziś .. w 7 miesiącu , ogromny brzuch cała ociężała.. Było mi ciężko. Brzuch się schował waga.. nie do końca zeszła w dół.
 
Widzę, że temat glukozy na tapecie i dochodzę do wniosku, że mnie diabetolog nie minie. Ja przy metforminie mam na czczo glukozę ok 110:o a bez - ok 100, więc przestawiłam branie mety z wieczora na rano, ciekawe czy to dobrze ;P A po posiłkach rzadziuśko mi przekracza 130. Ale tez mam trochę zryty glukometr, bo czasem robię i 3x pod rząd pomiar i za każdym razem wychodzi co innego i różnica potrafi wyjść nawet 25jednostek. I bądź tu mądra :huh:
Glukometry i ich wskazania to zupełnie inna bajka. Ja już to olewam, wykonuję pomiar jeden raz i koniec.
Dżoasia właśnie nie wiem jak diabetolodzy podchodzą do osób z przekroczeniem na czczo. Jednoznacznie cukrzyca rozpoznawana jest od cukru na czczo chyba 128. Jeśli jest powyżej 90 to wykonują krzywą cukrową. Zauważyłam że u sporej części osób krzywa wychodzi ok. Co wtedy ? Poczytaj sobie zalecenia polskiego towarzystwa diabetologicznego oni co roku wydają zalecenia jak rozpoznać i postępować z cukrzycą w tym ciążową. Piszą też aby profilaktycznie włączyć acard, tylko już nie pamiętam w jakich przypadkach.
Ja mam typowy stan przedcukrzycowy czyli dobra glikemia przed posiłkami i nocna ale duży wzrost po jedzeniu. Insulina do posiłków radzi sobie idealnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie Waszej wagi.
Przed cała stymulacja wazylam 65 kg, przez miesiąc się nie wazylam, widziałam że puchnie od tych zastrzykow , więc nie chciałam się denerwować. Ale nie sądziłam , że przytylam aż tyle. Waga pokazała 75kg. Czy to możliwe ? Prawie zemdlalam. Czy możliwe, że zatrzymała mi się woda ? Miałam tez hiperstymulacje. Dodatkowo progesteron mam tak wysoki jak kobiety przed porodem. Możliwe, że zatrzymala mi się woda ? Nie objadam się ale od dzus przechodzę na lekką dietę , bo boję się że będę przybierac za dużo. Lekarz mnie uspokajal , że to normalne ...to woda , że od teraz będziemy zmniejszać dawki leków, więc waga może stać w miejscu i ze nie wyglądam na tyle kg. Nigdy tyle nie wazylam. Nie zrozumcie mnie źle. Waga nie jest dla mnie problemem, cieszę się że się udało tylko jestem zszokowana , że tak spuchlam. I moje pytanie jak było z waga U Was ?
Mi po stymulacji waga skończyła o 6kg. Miałam hiperke i prawdę mówiąc nie zeszła waga później. Wzięłam się za dietę i ta pomaga.
 
Do góry