reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej, dziewczynki, doktor Paśnik zalecił nam jeszcze badanie KIR i epitopów. Już mu nie chcę zawracać głowy, ale czy to badanie trzeba wykonać w konkretnym dniu cyklu? No i czy dopiero jak beta spadnie do zera?
 
reklama
Pytam bo u nas oligozoospermia pojedyncze w parametrach plemniki o ruchu postepowym a b c. Co prawda lekarz powiedzial ze oni potrzebują ok 6 szt do zapłodnienia. Pewnie jak każda chciałabym by udalo sie za pierwszym razem.
To u nas podobnie , szału nie było ruch postępowy one nawet nie chciały się ruszać ;) a jak się ruszały to w kółko i dużo uszkodzonych witek , wstawek , główek . Zaproponowali nam dodatkowo ,żeby wybrac IMSI bo wtedy widzą pod mikroskopem powiekszone o iles tam razy lepsze plemniki a nie na chybił trafił, bo panie w labolatorium powiedziały że wtedy nie wiedzą czy wybiorą zdrowego , czy z wada a tak ta metoda pozwoliła na wybranie najlepszych jak widać .Uda się trzeba wierzyć, ja nie byłam w ogóle przekona że się uda a jednak.Powodzonka
 
Dziewczyny, zrobiłam dziś betę- wynik 2. 7dpt więc chyba lipa ? :( we wtorek powtórzę dla kliniki...
Hej. Jak u Ciebie? Nie wiem co napisać o Twoim wyniku bo nie jestem w tym ekspertem. Robiłaś ponownie betę? Ja zrobiłam w 4 dpt i była poniżej 0,1. Dzisiaj nie wytrzymałam i był negatywny sikaniec. I jakoś układam sobie to wszystko w głowie. Trzymaj się! Oby było dobrze!
 
To u nas podobnie , szału nie było ruch postępowy one nawet nie chciały się ruszać ;) a jak się ruszały to w kółko i dużo uszkodzonych witek , wstawek , główek . Zaproponowali nam dodatkowo ,żeby wybrac IMSI bo wtedy widzą pod mikroskopem powiekszone o iles tam razy lepsze plemniki a nie na chybił trafił, bo panie w labolatorium powiedziały że wtedy nie wiedzą czy wybiorą zdrowego , czy z wada a tak ta metoda pozwoliła na wybranie najlepszych jak widać .Uda się trzeba wierzyć, ja nie byłam w ogóle przekona że się uda a jednak.Powodzonka
Kurcze ciesze sie ze trafilam na Ciebie bo przrszlas przez bardzo podobny problem. A powiedz mi jaki badanie maz robil ze wiedzieliscie co i w jakich procentach jest uszkodzone? U meza na wyniku seminogramu napisali ze nie da się ustalić morfologi ze wzgledu na niską poncentracje ponizej 1 mln. A jesli chodzi o metode zapłodnienia to tez myslalam nad ta dokladniejsza IMSI. Mi nie pozostaje nic innego jak wierzyc ze sie uda aczkolwiek maz mi nie pomaga bo wlasnie uwaza ze i tak sie nie uda. Ale fajnie ze jest to forum, dzieku niemu mam wiecej sily by walczyć :)
 
To u nas podobnie , szału nie było ruch postępowy one nawet nie chciały się ruszać ;) a jak się ruszały to w kółko i dużo uszkodzonych witek , wstawek , główek . Zaproponowali nam dodatkowo ,żeby wybrac IMSI bo wtedy widzą pod mikroskopem powiekszone o iles tam razy lepsze plemniki a nie na chybił trafił, bo panie w labolatorium powiedziały że wtedy nie wiedzą czy wybiorą zdrowego , czy z wada a tak ta metoda pozwoliła na wybranie najlepszych jak widać .Uda się trzeba wierzyć, ja nie byłam w ogóle przekona że się uda a jednak.Powodzonka
czarnu1a dziekuje za dobre slowa. Pozdrawiam
 
Hej. Jak u Ciebie? Nie wiem co napisać o Twoim wyniku bo nie jestem w tym ekspertem. Robiłaś ponownie betę? Ja zrobiłam w 4 dpt i była poniżej 0,1. Dzisiaj nie wytrzymałam i był negatywny sikaniec. I jakoś układam sobie to wszystko w głowie. Trzymaj się! Oby było dobrze!

Hej. Nie robiłam. Czekam na wtorek żeby powtórzyć dla kliniki żeby mieć pewność, że nic z tego. Sikańca nawet nie robiłam bo szkoda testu. Może rano we wtorek zrobię. Póki co dalej mam bóle okresowe co jakiś czas, cycki nie bolą, mało co sluzu... Nie mamy po kogo wracać więc musimy zacząć wszystko od początku.
A co do twojej bety to myślę, że trochę za wcześnie ja zrobiłaś. Może jeszcze nic nie zdążyło się zadziac stąd ten wynik.
 
Kurcze ciesze sie ze trafilam na Ciebie bo przrszlas przez bardzo podobny problem. A powiedz mi jaki badanie maz robil ze wiedzieliscie co i w jakich procentach jest uszkodzone? U meza na wyniku seminogramu napisali ze nie da się ustalić morfologi ze wzgledu na niską poncentracje ponizej 1 mln. A jesli chodzi o metode zapłodnienia to tez myslalam nad ta dokladniejsza IMSI. Mi nie pozostaje nic innego jak wierzyc ze sie uda aczkolwiek maz mi nie pomaga bo wlasnie uwaza ze i tak sie nie uda. Ale fajnie ze jest to forum, dzieku niemu mam wiecej sily by walczyć :)
Wiesz co z tego co pamiętam bo to zaraz dwa lata minie od tego czasu , oddał nasienie do badania ,a później jak mrozlismy nasienie to też badali i z tego wyszło , a dodatkowo mąż robił TSH,kariotypy robilismy i kurcze coś jeszcze z krwi ale nie pamiętam i bral tablektki przez 3 miesiące profertil ale nie było poprawy.Pisz śmiało nawet na priv jak chcesz jak znajdę teczkę to ci napisze jakie badania mieliśmy tzn moj jutro jak będę miała czas poszukam.Bez wachania zdecydowaliśmy się na IMSI,u nas w klinice to dodatkowo koszt był 700 zł ale nie żałujemy
 
reklama
Kurcze ciesze sie ze trafilam na Ciebie bo przrszlas przez bardzo podobny problem. A powiedz mi jaki badanie maz robil ze wiedzieliscie co i w jakich procentach jest uszkodzone? U meza na wyniku seminogramu napisali ze nie da się ustalić morfologi ze wzgledu na niską poncentracje ponizej 1 mln. A jesli chodzi o metode zapłodnienia to tez myslalam nad ta dokladniejsza IMSI. Mi nie pozostaje nic innego jak wierzyc ze sie uda aczkolwiek maz mi nie pomaga bo wlasnie uwaza ze i tak sie nie uda. Ale fajnie ze jest to forum, dzieku niemu mam wiecej sily by walczyć :)
A nie jest to przypadkiem MSOME? Ja tutaj absolutnie się nie znam, ale mój facet takie robił i tam były chyba te rzeczy o których piszesz, ale u nas wszystko było w normach więc nie pamiętam
 
Do góry