reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
A jakie konkretnie badania immunologiczne? Jakie leki przyjmowałaś? Ja ze względu na tą endometriozę do tego transferu brałam /cały czas biorę/ Encorton 10mg rano. Brałaś coś więcej niż sterydy?

Ja byłam u naszego forumowego cudotworcy - doc. Pasnik z Łodzi. Na pierwszej wizycie zebrał wywiad, zlecił badania (poziom NK, test IMK, V-leiden, ana itp) ale raczej nie warto badać się na własną rękę, bo te badania są dość drogie i lepiej żeby lekarz sam skierował cię na potrzebne badania (jak czytam to dziewczyny miały też inne badania). W cyklu poprzedzającym crio brałam leki immunosupresyjne a potem w cyklu był encorton plus heparyna. Natomiast zalecenia są różne w zależności od wyników.
 
@annemarie jak się czujecie w trzypaku?:)
Tak sobie czasem o Was myślę i niewiarygodne jak się posypały teraz ciąże!
Mam nadzieję,że dołączę do Was w przyszłym roku..

Chciałam zapytać o jedną rzecz w imieniu mojej koleżanki.
2 stymulacja,1 transfer nieudany-beta nie drgnęła.
Ma Tarnera(zarodki badane)problemy z glukozą itd.
Zrobiła immunologię i wyszło:
Allo mlr 0
kir Genotyp AA
nk 30
nigdy nie była w ciąży.
lekarz powiedział,ze musi się szczepić ze wzgledu na braki przy Genotypie AA.
Wybiera się do Sachy,na termin do Paśnika też czeka.
Czy rzeczywiście musi sie szczepić czy ten lekarz naciąga?

Dziękuje.

Bardzo wysokie NK, do zbicia prawdopodobnie przez intralipid, ale podawany kilkukrotnie. Ewentualnie sterydy. (w zależności od lekarza)
Genotyp AA... na to pewnie granocyty pójdą w ruch.
Jeżeli nie była w ciąży to MLR nic dziwnego ze 0. Czasem zdarzają się kobiety co mają jakiś większy wynik... bo taka ich uroda.
Mi w tych badaniach brakuje IMK i cytokin.... które powiedzą, faktycznie czy szczepienia potrzebne...
Ja u Sachy nie byłam, ale do Pas.nika nie wiem czy bym pokierowała... jako pierwsze spotkanie z immuno ok, ale więziłabym pod uwagę konsultacje jeszcze u kogoś innego.... co dwie pary oczy to nie jedna....
Ale to moje prywatne zdanie [emoji2960]
 
Witam, jestem nowa dlatego krótko napiszę o sobie. Obecnie mam skończone 28lat, od ponad 3 lat staram się zajść w ciążę. Do tej pory miałam hsg, mnóstwo badań hormonalnych, laparoskopię zwiadowcza z chromitubacją. Jedyne co znaleziono to endometriozę minimalną. U męża morfologia 1% i mała ruchliwość plemników. 3 razy podeszliśmy do iui. 2 razy przeszliśmy In Vitro. Po pierwszym ivf nie powstał żaden zarodek z 6 zapłodnionych komórek.
w drugim ivf pobrano 11 komórek, mieliśmy 3 zarodki. W lipcu miałam transfer dwóch 3-dniowych mrożakow. Nie udało się. Obecnie jestem 9dpt 5 dniowego mrozaczka. B-hcg dziś <0,2. Powiedzcie czy jest jeszcze jakąkolwiek szansa na ciaze? Przez jakieś 40 cykli starań NIGDY nie zaszłam w ciążę. Nie mamy już mrozaczkow. Jestem przerażona na myśl o trzecim podejściu do ivf. :(
Ula ten kto się poddaje ten nie ma. Gdzie się leczysz?
 
reklama
Do góry