reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Witam, jestem nowa dlatego krótko napiszę o sobie. Obecnie mam skończone 28lat, od ponad 3 lat staram się zajść w ciążę. Do tej pory miałam hsg, mnóstwo badań hormonalnych, laparoskopię zwiadowcza z chromitubacją. Jedyne co znaleziono to endometriozę minimalną. U męża morfologia 1% i mała ruchliwość plemników. 3 razy podeszliśmy do iui. 2 razy przeszliśmy In Vitro. Po pierwszym ivf nie powstał żaden zarodek z 6 zapłodnionych komórek.
w drugim ivf pobrano 11 komórek, mieliśmy 3 zarodki. W lipcu miałam transfer dwóch 3-dniowych mrożakow. Nie udało się. Obecnie jestem 9dpt 5 dniowego mrozaczka. B-hcg dziś <0,2. Powiedzcie czy jest jeszcze jakąkolwiek szansa na ciaze? Przez jakieś 40 cykli starań NIGDY nie zaszłam w ciążę. Nie mamy już mrozaczkow. Jestem przerażona na myśl o trzecim podejściu do ivf. :(

Hej, witamy w naszym gronie!
Dzisiaj kochana poplacz sobie, pozbądź się tych emocji a jutro/pojutrze/za tydzień stawaj do walki! Ja też podchodząc do ivf myślałam, że to jest pewnik, że na pewno się uda tym bardziej że u nas wyniki prawie wzorowe (ja mam hashimoto). Negatywna beta po pierwszym transferze to był szok i smutek ale tutaj na forum dowiedziałam się, że to jest długa droga, długa walka ale jak ktoś nie walczy to nie wygrywa. U mnie był problem w immunologii, nikt w klinice mi nie mówił żeby sprawdzić immunologie a nawet jak sprawdziłam na własną rękę to i tak podeszli do tego jak do mojej fanaberii ale współpracowali z zaleceniami immunologa.
U mnie poszło szybko - zaraz w pierwszym transferze po leczeniu immunologicznym udało się, ale to nie jest reguła, czasem trzeba sprawdzić więcej rzeczy. Na pewno bardziej doświadczone dziewczyny podpowiedzą więcej ja polecam zbadać immunologie.
 
reklama
Do góry