reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Iskierko, jako chemik nie mam zadnych podstaw merytorycznych do wypowiadania sie na temat szczepionek. Tylko immunolodzy, pediatrzy, internisci itp. Pewnie sie naraze wielu z Was, ale radze unikac roznych grup mamuskowych, zostalam dzis do jednej z nich przyjeta i widze, ze 90% wypowiadajacych sie tam ludzi to jednak wyznawcy p. Zieby (wg mnie stworzyl on typowa sekte).

Polecam str.:

Link do: Szczepienia - GIS

Link do: Strona główna - Szczepienia.Info

Link do: o szczepieniach - Mama Pediatra - jest tez na instagr i fb

Grupy na fb:

Zapytaj lekarza - nawet nie tylko pod wzgledem szczepien, ale w wielu kwestiach lekarze odpowiadaja na rozne nurtujace pacjentow pytania

Lekarz Dawid Ciemięga

Na instagramie:

dr Alicja Jaczewska, lekarz pediatra, druga specjalizacja immunologia, w trakcie doktorat ze szczepionek
Link do: Alicja Jaczewska (@ali_jacz) • Instagram photos and videos

Link do: Mama i stetoskop – żona, mama i lekarz

Link do: Łukasz Durajski (@doktorekradzi) • Instagram photos and videos

Mamaginekolog tez wprowadzila u siebie temat szczepien (razem z dr Jacz), ale to juz wiekszosc z nas obserwuje [emoji4]
Wow...ale mi lekturę dałaś pewnie na parę dni:-D. Wiem że Ty nie lekarz, ale myślałam że może porównywałaś składy, która ma więcej syfów w składzie:p. Jak srokao w kosmetykach:). Dzięki za odpowiedź.
Mogłam Pasikonika podpytać o zdanie na wizycie, ale wtedy temat szczepień był tak odległy. Tylko Nk, sterydy i inne intralipidy były na tapecie:rofl2:.
A jak Ty się w ogóle czujesz? Brzucho rośnie:)? Czytam Was wyrywkowo.
 
Dziewczyny, czy któraś z Was zaczynała swoją historię z in vitro po 40 tce? Macie jakieś doświadczenia zakończone happy endem? Potrzebuję motywacji i wsparcia waszego bo mnie siły opuszczają i wątpliwości nachodzą :-( :(
Mam 39 lat i jestem w ciąży po pierwszej próbie in vitro. Jeśli to pierwsze podejście to nie myśl o niczym tylko spróbuj:)
 
Tak naprawde moze Cie przyjac kazdy gin poloznik. Aby tylko sprawdzic czy z ciaza i dzieckiem nie dzieje sie nic zlego.
Trzymam kciuki [emoji173]
Wiem Kochana, ale ja mieszkam w takiej miescinie, że tylko raz w tygodniu ginekolog przyjmuje. Ale rozmawiałam już z moim i na środę się umówiłam. Mam brać luteine, nospe i aspargin.
 
Ok dzięki za info. Czyli można mieć wiecej pęchcerzyków przy tak niskim amh :) Bo widzisz moja siostra ma amh 0,2 i miała 1 pęcherzyk przy dawce Gonal f 300j a teraz bez stymulacji ma 3 pęcherzyki i wątpie by podeszła do punkcji :(
Ja mam historie jak ona. Przy 5tej stymulacji z tak malym amh mialam 2 male i przerwali mi stymulacje po czym urosly 4 pecherzyki i okazalo sie ze 4.sa dojrzale. Wiec niech robi punkcje koniecznie. Kojarze ze to kwestia kasy? Kurde przy takim amh drugi raz taka syruacja moze sie nie zdazyc! Wykopcie kase sppd ziemi. Nie wiem zrzuta rodzinna, pozyczka??
 
Cześć Dziewczyny,
@Beata 4 powodzenia! Pięknych widoków. :*
@sssurykatka Surykaciu, pieknego przyrostu bety! :*
@Netiaskitchen już powoli końcówka, ale to leci. Daj znać, co u malucha słychać. :D

Miłego dnia!!! :*

Dam znać.Może wrzucę jakąś słit focię jak się uda.Już 32 tc.
Straasznie szybko to leci :)
Jak na razie życzenia nudnej ciąży się sprawdzają.Oby tak do końca :-)
Trzymam za Was mocne kciuki!!!
Miłego dnia :-)
 
@anett96 , kiedy w planie wizyta u krwiopijcow?

Jak sie wogole czujesz?[emoji173]️
Obiecalam mezowi krew w srode (11dpt) i zadnych jiz testow. Powiem Ci ze co i raz brzuch zaboli czy krzyż na dole jak na okres, ale piersi nie bola od kawy nie odrzuca i na zapachy nie jestem wrazliwa. Gdy sie udawalo te objawy byly.
Oczywiscie jestem pelna nadziei, ale mam obawe co do powodzenia bo dotarly do mnie w koncu informacje moje komorki sa juz kiepskie. Dojrzalam tez do decyzji o kd. Jezeli sie nie uda..
Dziekuje za pamiec[emoji8]
 
reklama
Wow...ale mi lekturę dałaś pewnie na parę dni:-D. Wiem że Ty nie lekarz, ale myślałam że może porównywałaś składy, która ma więcej syfów w składzie:p. Jak srokao w kosmetykach:). Dzięki za odpowiedź.
Mogłam Pasikonika podpytać o zdanie na wizycie, ale wtedy temat szczepień był tak odległy. Tylko Nk, sterydy i inne intralipidy były na tapecie:rofl2:.
A jak Ty się w ogóle czujesz? Brzucho rośnie:)? Czytam Was wyrywkowo.
Ja tych ludkow sledze na biezaco. Madrze prawia no i to sa lekarza a nie oszolomy. Gdy urodze i bedziemy na etapie szczepien, oprocz naszego pediatry bede szukac dodatkowych inf tylko w takich zrodlach [emoji4] kosmetyki to inna branza, samo porownywanie skladow szczepionek nic by mi nie dalo, bo nie kumam tego tematu (biochemia) [emoji4]
Jedyne co wiem jako chemik, a ludzie sie boja, to np zagadnienie slynnej rteci. Nawet jesli szkodliwa jest jedna forma pierwiastka, np czysta rtec, to juz jej zwiazki maja zupelnie inny wplyw na organizm (chocby przez inny stopien utlenienia). Poza tym dodaje sie tego sladowe ilosci jako konserwantu. Wiecej rteci przyjmujemy w codziennym zyciu..
A co do Docenta, to dziewczyny pasikonikowe pacjentki pisza do niego czesto maile. Moze tez sprobuj. Dla wlasnego spokoju. Podobno to czlowiek aniol [emoji4]
U nas dobrze, Igorek szaleje. A ja od kilku dni siedze w domu na antybiotyku i lecze te moje cholerne zatoki[emoji20] no i brzuch mam naprawde juz ogromny, a to dopiero zaczynamy 24tc.. dr zwrocil ostatnio uwage ze chyba za szybko tyje [emoji15]
 
Ostatnia edycja:
Do góry