reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej @Justin87 ja tez zmagalam sie z cukrzyca ciazowa od 26 tug niestety, ciezki to jest temat gdyz na kazdego co innego dziala.. rowniez mialam cukier na czczo zawsze ponad 100, czasami 95, 96 i to byl cud. Probowalam riwniez biala bulke, platki owsiane, ale jak juz to nie na mleku krowim ale roslinnym gdyz krowie ma duzo cukru. Na mnie dzialal chleb bialkowy. Moze sprobuj taki? Kolo 20 jadlam normalna kolacjr np. Jajecznice z 2 kromkami wlasnie tego chleba albo 3 frankfuterki z tym chlebem. Cos czym sie najem. Bez ograniczen mozesz jesc chude mieso, najlepiej drob, jajka-przynajmniej na mnie dzialaly ok. Wiadomo warzywa-procz ziemniakow czy maechwi albo gptpwoanych burakow. Kiedy bylam glodna w ciazgu dnia podjadalam wszelkiego rodzaju orzechy. Niby to tluste ale tluszcz z orzechow ma malo wrglowodanow stad nie podnosilo mi cukru. Na uspokojenie powiem Ci ze urodzilam.zdrowa coreczke, co prawda troszczeke za.wczesnie do w 36 tyg no ale to juz wina innych moich przypadlosci. Byla zdrowiutka tylko troszeczke za duza jak na ten tydz ciazy ale z drugiej strony pomoglo jej to przy wczesniejszym porodzie. Rozwija sie prawidlowo i lekarz twierdzi ze nie ma zadnych objaw wczesniactwa a i cukrzyca na nia zle nie wplynela. Glowa do gory. Tez mialam nieunormowany cukier naczczo i strasznie sie z tego powodu stresowalam ale ja widac, jest wszystko ok. W razie jakis pytan pisz:).
Pozdrawiam:)
Ja kompletnie nie widzę różnicy i zależności stężenia cukru wieczorem i rano. Biorę dwie jednostki insuliny nocnej, rano bywa 92 a ostatnie dwa dni 75-74. Nic a nic nie wprowadzałam nowego. Jest jeszcze coś takiego jak glukoza nocna, coś ok. 4 w nocy trzeba mierzyć. Może sprawdź przy okazji sikania w nocy ile tego cukru wychodzi bo może okazać się że glukoza rośnie tylko rano a w nocy jest ok.
 
Ja kompletnie nie widzę różnicy i zależności stężenia cukru wieczorem i rano. Biorę dwie jednostki insuliny nocnej, rano bywa 92 a ostatnie dwa dni 75-74. Nic a nic nie wprowadzałam nowego. Jest jeszcze coś takiego jak glukoza nocna, coś ok. 4 w nocy trzeba mierzyć. Może sprawdź przy okazji sikania w nocy ile tego cukru wychodzi bo może okazać się że glukoza rośnie tylko rano a w nocy jest ok.
No to super Ci sie unormowal cukier, tak tez tak mialam ze nie widzialam kompletnie roznicy miedzy cukrem wieczorwm a rano a wrecz czasem idac spac mialam cukier nizszy niz ten rano. Rowniez bralam insuline, 28jednostek przed pierwsza kolacja i 2 przed druga i w zasadzie i tak cukier mi sie nie wyrownal naczczo. Tez mowiono mi o tej glikemii nocnej czyli kilka razy idac w nocy siusiu mierzylam cukier i jesli byl wysoki jadlam cos np.gatsc orzechow czy pol kromkj chleba. Cukier w nocy wyzszy oznacza, ze organizm "gloduje" stad robi podwyzsza glukoze zeby sie ubezpieczyc na zapas. Czyli poprostu jadlam za malo obfity posilek na druga kolacjr tak kolo 23 godziny. Mierzylam rowniez codziennie ciala ketonowe w moczu, bo lepiej miec troszczke wyzszy cukier niz ketony w moczu dla dzidziusia.
 
Dziekuje. Zmartwilam sie bo w poniedzialek mialam male krwawienie i brzuch bolal mnie jak na okres ale nie bardzo mocno tak w granicach normy.Bylam we wtorek u lekarza na usg i powiedzial mi ze jest ok . Nic sie nie odkleja. Pecherzyki urosly . Pierwszy do 1.48 cm a drugi do 1.20cm. To dopiero 22 dpt
 
Ostatnia edycja:
15403862681771678850791.jpg
15403862681771678850791.jpg
 

Załączniki

  • 15403862681771678850791.jpg
    15403862681771678850791.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 452
Teraz mam 0,28, więc trochę słabo, ale podobno nie najgorzej:)
Wczoraj lekarz nawet stwierdził "może zawsze pani miała niskie, ważne jak szybko spada", chociaż 4 lata temu miałam 0,4, w 2017 - 0,8, no i teraz 0,28, więc pewnie wynik zależy od labo w jakim się robi, FSH mam bardzo dobre, owu regularne, pękające pęcherzyki, tylko donoszonej ciąży brak:sad:
Haha ja 0.29[emoji4][emoji4]
 
Dziekuje. Zmartwilam sie bo w poniedzialek mialam male krwawienie i brzuch bolal mnie jak na okres ale nie bardzo mocno tak w granicach normy.Bylam we wtorek u lekarza na usg i powiedzial mi ze jest ok . Nic sie nie odkleja. Pecherzyki urosly . Pierwszy do 1.48 cm a drugi do 1.20cm. To dopiero 22 dpt

To za 7-10 dni powinnas widziec serduszka! Gratulacje :)
 
reklama
Do góry