reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hej kochana u mnie dziisaj 16+3 tc wszystko dobrze rośnie księżniczka ;) ma już 183 gr termin mamy na 4 kwietnia ;) a tak to dobrze brzuszek już taki ładny ciążowy a u Ciebie słychać ??
No to super❤️ Bardzo się cieszę ze córeczka rośnie i ze wszystko dobrze! Mój synuś tez kwietniowy będzie. W czwartek podgladanko. Usg prenatalne i test harmony wyszły bez zarzutu. Czekam jeszcze na wyniki papa. Ale liczę ze to tylko formalność. U mnie jeszcze brzuszka nie ma właśnie. A czekam z niecierpliwością. Pochwał się po wizycie co u córuni:) dbaj o Was! ❤️
 
Metypred miałam 2 tabl. dziennie, ale wcześniej encorton aż 4 tabl. (20 mg). To są zamienniki. Nie można schodzić z dawki za szybko, bo będziesz się źle czuła. Po pół tabl. co parę dni jest ok. Nie odczułam tego.
Ok. Encorton 20 mg a metypred ile bo nie napisałaś? Ja biorę 16 mg dziennie, wcześniej po nieudanych transferach odstawialam od razu i nie odczułam skutków ubocznych (być może mała dawkę przyjmuje). Teraz 8 tydzień ciąży się zaczyna i znalazłam informację że przyjmowanie go w ciąży może powodować rozszczep podniebienia u dziecka. Trochę mnie to zaniepokoilo :confused:
 
Ok. Encorton 20 mg a metypred ile bo nie napisałaś? Ja biorę 16 mg dziennie, wcześniej po nieudanych transferach odstawialam od razu i nie odczułam skutków ubocznych (być może mała dawkę przyjmuje). Teraz 8 tydzień ciąży się zaczyna i znalazłam informację że przyjmowanie go w ciąży może powodować rozszczep podniebienia u dziecka. Trochę mnie to zaniepokoilo :confused:
Metypred brałam krótko, jakieś 2-3 tyg. w dawce 2 tabl. (chyba 8 mg). W ciąży sterydy nie są super porządane, ale pamiętam, że mi immunnolog mówiła o 10-12 tyg. ciąży. Ciąża zakończyła się bardzo szybko, więc schodziłam z leku wcześniej. Może powinnaś zejść z dawki powoli, ale jednak pozostawić jeszcze mniejszą dawkę, o ile masz wskazania (gdzieś kiedyś wyczytałam, 5 mg jest bezpieczne). Możesz sprawdzić komórki NK w badaniu subpopulacji limfocytów. Ale myślę, że najbezpieczniej skonsultować to lekarzem. Gratuluję ciąży:)
 
My mamy duży problem aby powiedzieć komukolwiek... powiedzieliśmy tylko teściom, ponieważ chodzę do kliniki w której pracuje moja teściowa więc głupio byłoby jakby dowiedziała się od kogoś innego...
Tak to na razie nawet między sobą boimy się głośno mówić że jestem w ciąży...
DoklDnie tak jak my, miedzy soba tez tak z rezerwa o tym rozmawiamy. moj chcial naszej corecze 5 let irj powoesziec, ale ja wolalbym sie wstrzymac do swiat, co najmniej po 20 tygodniu.
 
reklama
Jak się czujesz po transferze? Boli coś, ciągnie?
Cały czas odczuwam pobolewanie podbrzusza. Ale nie wiem czy to jeszcze po punkcji, czy po luteinach czy można psycha działa;) Najgorsze, że dalej nie wiem co z moimi 2 pozostałymi zarodkami. Prosiłam dzisiaj koordynatorkę o informację i nie otrzymałam odpowiedzi :( Jutro będę się dobijać do nich, choć nie spodziewam się rewelacji, bo moje zarodki, jak już były, to tylko 2 dotrwały do stadium blastocysty (na 4 stymulację). No ale, zobaczy.
 
Do góry