reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny w zeszły poniedziałek miałam usg i był widoczny już mały pęcherzyk. Był to 18 dpt. Dzisiaj 25 dpt. Powiedzcie kiedy powinien być widoczny zarodek a kiedy serduszko. Będę wdzięczna za podpowiedź
Ja mam wizytę serduszkową w 35dpt, gdzieś czytałam ze zarodek w 25dpt, ale ja nie miałam tych wizyt pomiędzy wiec to będzie moje usg all in 1 ;)
 
reklama
Dziewczyny w zeszły poniedziałek miałam usg i był widoczny już mały pęcherzyk. Był to 18 dpt. Dzisiaj 25 dpt. Powiedzcie kiedy powinien być widoczny zarodek a kiedy serduszko. Będę wdzięczna za podpowiedź

Ja bylam w 27dpt 3 dniowych zarodków i juz bylo widac serduszka, sam lekarz powiedzial, ze fajnie, ze tak szybko widac.
Wydaje mi sie, ze w 25 bedziesz widziec zarodek oraz masz szanse na serduszko, jesli mialas blastke. Ale jak jeszcze nie bedzie serduszka to sie nie martw tylko umow sie tydzien pozniej :)
 
Obawiam się, ze jak u nas tak będzie to umrzemy z głodu :D póki co mój umie zrobić herbatę i kawe;) choć w sumie jak byłam po operacji kolana to ogarnął ciasto na naleśniki i barszcz czerwony w termomixie, może sobie jakoś odswiezy pamięć :D sek w tym ze na mysl o nalesnikach i barszczu tez mi niedobrze Hahahahaha

Jak ogarnal barszcz i nalesniki to reszte tez ogarnie - daj mu sie wykazac a nie bedziesz zalowac w przyszlosci :)
Mi na poczatku wchodzily glownie zupy - rosół, krem z pomidorów lub marchewki oraz wlasnie barszcz. Wszelkie owoce i warzywa tez byly ok, mieso bylo bardzo bee (teraz czasem nawet zjem ;)), ryby tez nie wchodzily... Moja kolezanka z pracy prawie caly pierwszy trymestr przejechala na jablkach i pomodorach,bo tylko to mogla jesc.
Na mocne mdlosci polecam imbir, tabletki prevomit (max 2 dziennie) oraz herbate rumiankowa.
 
Ja bylam w 27dpt 3 dniowych zarodków i juz bylo widac serduszka, sam lekarz powiedzial, ze fajnie, ze tak szybko widac.
Wydaje mi sie, ze w 25 bedziesz widziec zarodek oraz masz szanse na serduszko, jesli mialas blastke. Ale jak jeszcze nie bedzie serduszka to sie nie martw tylko umow sie tydzien pozniej :)
Mam wizytę na czwartek i to będzie 28 dpt, zarodek 3 dniowy, ale myślałam aby się wcześniej przepisać. I tak chce iść jeszcze raz do doktora w następnym tygodniu, bo w tym ktoś jest na zastępstwo. Ja też sprawdzam poziom hormonów. Zaczęłam się stresować i niecierpliwic. Pomyślałam, że na razie aby był zarodek, ale teraz to już nie wiem. Może wytrzymam do czwartku.
 
Laurka, ja też nigdy nie byłam w ciąży przed leczeniem u wujka Jarka i nie były potrzebne szczepienia tylko leczenie immunosupresja przez 14 dni. Szczepienia to już poważniejszy temat i nie można ich stosować jak się ma choroby autoimmunologiczne. Bez badań nikt nie powinien ci stawiać wyników a i ty sama się nie diagnozuj na podstawie tego co jest w necie. To jest zbyt skomplikowane i jest niewielu specjalistów którzy to ogarniaja. Zanim pojechałam do wujka Jarka na drugą wizytę to pokazałam moje wyniki lekarzom - genetykowi, endokrynologowi i ginekologowi i dostałam trzy różne interpretacje a żadna z nich nie była zgodna z tym co powiedział wujek Jarek...

@ilmenau dzięki, każda rada i opinia jest cenna. Wiem że samodiagnoza jest nic nie warta, ale długie czekanie na wizytę jest dojść stresujące, a mam się dowiedzieć czy będzie transfer za 4 tygodnie czy niestety ze względu na wyniku trzeba go przełożyć.
Jakby ktoś miał wizytę do oddania do wujka Jarka to bardzo proszę o info
Może ktoś też napisać jakich badań potrzebuje doktor do jak najlepszej diagnostyki!? Żeby można już było pojechać w miarę skompletowanym opisem co się ze mną dzieje
 
Jak ogarnal barszcz i nalesniki to reszte tez ogarnie - daj mu sie wykazac a nie bedziesz zalowac w przyszlosci :)
Mi na poczatku wchodzily glownie zupy - rosół, krem z pomidorów lub marchewki oraz wlasnie barszcz. Wszelkie owoce i warzywa tez byly ok, mieso bylo bardzo bee (teraz czasem nawet zjem ;)), ryby tez nie wchodzily... Moja kolezanka z pracy prawie caly pierwszy trymestr przejechala na jablkach i pomodorach,bo tylko to mogla jesc.
Na mocne mdlosci polecam imbir, tabletki prevomit (max 2 dziennie) oraz herbate rumiankowa.
To mnie się wydaje wszystko beee za wyjątkiem białej buły, kluseczek, pierożków i innych węglowodanowych bomb kalorycznych ;) spróbuje imbiru! Dziękuje bardzo za podpowiedz!
 
reklama
A u mnie dziś jakaś kumulacja mdłości!! Czuje się mega fatalnie! Jutro zaczynam 13 tc i czytam ze już mdłości i inne przyjemności powinny mijać a tu taka niespodzianka! Myślałam ze na jakieś miłe zakupki się wybiorę ale narazie leżę pod kocykiem i czekam aż mdłości mina! A taka piękna pogoda ze aż szkoda w domku zalegać. Rano byłam na badaniu crp w związku z tymi leukocytami (norma do 10 a ja mam 14) po 19:00 będę dzwonic do doktorka to dowiem się o co kaman. Co do zastrzyku z fraxiparine wychodzi na to ze lepiej było nie robić drugiego! ( no ale już po ptokach wiec nie ma o czym mówić ale na drugi raz będę już wiedziała co i jak)
Jeszcze raz ✊✊✊ za wszystkie dziewczynki oczekujące dziś jakichś wieści! Oby samych dobrych!!!❤️❤️❤️
To dzisiaj chyba jakiś taki kiepski dzień... Ja 26 tc i też mnie pawik dopadł i czuję, że na jednym się nie skończy. Ale ja to w ogóle cała ciąże źle znoszę.. Też czekałam na 13 tydzień jak na zbawienie z nadzieją, że wszystko mi minie, ale niestety... Mam nadzieję że Ty będziesz miała więcej szczęścia :happy2:
 
Do góry