reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A powiem Ci ze rozmawialam z kolezankami z watku staraczek. Wiekszosc ma juz dzieci. I wszystkie napisaly ze by sie nie zaszczepily na krztusiec. Jedna mieszkajaca w Niemczech wrecz napisala ze lekarz wybijal jej z glowy jakiekolwiek szczepienia.
Tyle opinii ze zwariowac mozna.
Ja jak juz zajde to tak jak piszesz. Zapytam Pasnika i zrobie to co on powie.
Pewnie, Ty Kurciu mialas wprowadzone leczenie immuno, to koniecznie trzeba sie bedzie poradzic.
 
reklama
Powiedzcie mi proszę po co bada się kariotypy pary i czego się po takim badaniu dowiem? Lekarz mi kazał zbadać z uwagi na to,ze miałam jedno poronienie w 8 tygodniu 2 lata temu a teraz mam ciąże biochemiczną.
W celu sprawdzenia czy Ty albo Twoj M nie macie jakichs nieprawidlowosci w swoich genotypach, ktore moglibyscie przekazywac dalej potomstwu. U nas w klinice kazali nam to zrobic obowiazkowo przed rozpoczeciem procedury
 
Mieciu, ja sama mysle czy nie zapisac sie na wizyte u jakiegos immunologa na miejscu w krakowie, wlasnie zeby obgadac kwestie szczepien w ciazy. Mysle ze jednak opinia gina prowadzacego ciaze nie musi byc jedyna sluszna w moim przypadku.

Mysle, ze warto jesli masz kogos pod reka, w krakowie to sydor chyba jest dosyc znany, ale na wizyte tak jak do pasnika sie czeka z 2 miesiace.
 
W zasadzie nie wiem. Nie pytałam. Nie wiedziałam tez ze to jest jakaś dawka większa niż „standardowo”
Zdecydowanie jest to wielokrotnie zwiekszona dawka od standardu. Poczytaj sobie najnowsze zalecenia Polskiego Tow Ginekologow i Poloznikow. Standardem jest 400mcg, chyba ze sa zaburzenia wchlaniania (obecne mutacje MTHFR) lub inne wskazania (nie pamietam teraz dokladnie) to wtedy zalecaja 800mcg. A 5g (5000mcg) to juz konska dawka, stosowana tylko w wyjatkowych sytuacjach
 
W zasadzie nie wiem. Nie pytałam. Nie wiedziałam tez ze to jest jakaś dawka większa niż „standardowo”
Standardowo jest 0,4 mg. Pytam bo z badań wyszła u mnie mutacja genu MTHFR C677T i A1298C a mimo wszystko lekarz nie zalecił stosowania zwiększonej dawki kwasu foliowego. Biorę cały czas 0,4 mg i obawiam się że jest to za mała dawka. Może któraś coś doradzi? Żeby tylko nie miało to negatywnego wpływu na rozwój zarodka...
 
Mysle, ze warto jesli masz kogos pod reka, w krakowie to sydor chyba jest dosyc znany, ale na wizyte tak jak do pasnika sie czeka z 2 miesiace.
Dzieki Mieciu, ze zwrocilas mi uwage na odlegle terminy. Skoro teraz trwa u mnie 20tc, to nawet gdybym miala czekac na wizyte 2 mies na termin, powinnam sie wyrobic [emoji4] w poniedzialek wygogluje sobie tego Sydora albo inna madra immunologiczna glowe [emoji4]
 
reklama
Nie ma za co, jeszcze podraze chyba, ale masz racje w Polsca szczegolnie krztusiec chyba jest malo popularny. Szkoda, ze wujek jakos tego krotko nie wytlumaczyl dlaczego odradza...
Ja na grype np nigdy sie nie szczepie, jedynie 6 lat temu w coazy sie szczepilam bo tak zalecali i nie pamietam kiedy ostatnio mialam grype, chyba jako dziecko. Gdybym miala wujka pod reka to bym chyba poszla na wizyte zeby z nim porozmawiac jakie jest jego zdanie na temat no szczepien na grype.
Spytaj zeby ci wytlumaczyl.powiedz ze musisz to jakos przedstawic poloznej u siebie w uk czemu mimo zalecen nie chcesz byc szczepiona. Na pewno wyjasni ;)
 
Do góry