reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja tez nie dostałam skierowania na nfz, bo podobno ivf nie jest przeslanka... Ja placilam 230zl za test pappa i b-hcg, usg kosztuje 250zl plus 70zl rozszerzenie przy ktorym badaja ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko zahamowania wewnatrzmacicznego rozwoju oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego.
Dzieki. Czyli pare stówek trzeba przygotować..
 
jest wyraźne napisane , że przysługuje :

Kobiety, które mogą być kandydatami do diagnostyki prenatalnej:
  • mają ponad 35 lat,
  • w ich rodzinach występowały już choroby genetyczne,
  • same mają choroby genetyczne (np. wrodzoną wadę serca, zwłóknienie torbielowate),
  • przeszły infekcje (np. różyczkę, toksoplazmozę), które mogą być przyczyną uszkodzeń płodu,
  • poprzednie ciąże zakończyły się poronieniem - lub urodziły się dzieci z wadami okołoporodowymi,
  • uzyskały pozytywny wynik prenatalnych badań przesiewowych,
  • stwierdzono u nich znacznie wyższe ryzyko urodzenia dziecka z wadą (stosowane we wczesnej ciąży leki przeciwpadaczkowe, inne leki i antybiotyki teratogenne, chemioterapia, promienie rtg, ciąża po zapłodnieniu in vitro, po inseminacji z powodu azoospermii).

To jakos ten ostatni punkt przeoczylam... Szkoda, bo juz placilam za testy z krwi, ale moze chociaz usg bedzie na nfz
 
Ja tez nie dostałam skierowania na nfz, bo podobno ivf nie jest przeslanka... Ja placilam 230zl za test pappa i b-hcg, usg kosztuje 250zl plus 70zl rozszerzenie przy ktorym badaja ryzyko przedwczesnego porodu, ryzyko zahamowania wewnatrzmacicznego rozwoju oraz ryzyko stanu przedrzucawkowego.
@Kurcia kochana mam wyniki ale i tak nie za wiele wiem ;-) wizyta 1 pażdziocha mam euthyrox n 25 ale nie wiem czy zacząć brać jutro zadzwonię do lekarza ;-)
TSH III generacja 1,553 0,27 - 4,7 uIU/ml
FT 3 4,03 3,05 - 7,35 pmol/l
FT 4 16,46 10,6 - 19,4 pmol/l
P.ciała anty-TPO < 0,8 0 - 8 IU/ml
P.ciała anty-TG < 6,4 0 - 18 IU/ml
Ja się wielce nie znam na przeciwciałach, ale TSH masz 1,55 to ideolo przecież! Skąd Ci to powyżej 3 ostatnio wyskoczyło?
Te inne ft3 ft4 też w normach. Poczekałabym z łykaniem do wizyty. :)
 
reklama
Do góry