reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@annemarie napisz proszę jaki poeinien być progesteron aby ułatwił impantację bo jestem w tym ciemna mimo tego że to moje 4 podejście bardzo się cieszę że znalazłam stronke z wami jesteście takie kochane jak was czytam jak jedna drugą podtrzymuje na duchu to jest wspaniałe co robicie i fajnie bo mogė z waszych opisów dużo się dowiedzieć :)

Beata ja zawsze slysze to samo ze w dniu punkcji albo pare godzin przed owulacja musi byc niski , zeby od momentu zaplodnienia zaczal rosnac i otworzyl okno implantacyjne.zbyt wysoki wykazuje niekorzystny wplyw na endometrium macicy, powoduje zbyt szybka dojrzalosc sluzowki macicy zanim jeszcze zarodek osiagnie do zagniezdzenia stadium. w cyklu sztucznym 1,5-1,8w dniu punkcji , przy transferze okolo 10-20( czego bym sie az tak strasznie nie trzymala) chociaz byly juz tu przypadki ze lekarze odwolywali transfery bo byl za wysoki, na naturalnym cyklu jest od 1 do max 26-28 , rozne zrodla roznie podaja.
Temat kontrowersyjny bo wiecznie poddawany dyskusji .Takie normy miala moja stara klinika, ktora sie ich zreszta nigdy nie trzymala, z moja aktualna nie ma wogole dyskusji. Ciezko chyba jest ustalic jedna linie jesli chodzi o te normy , bo przez to ze jest wydzielany pulsacyjnie ciezko go zmierzyc, dodajac do tego fakt , ze biorac sztuczny Progesteron nie zobaczysz go wogole we krwi.
 
reklama
Beata ja zawsze slysze to samo ze w dniu punkcji albo pare godzin przed owulacja musi byc niski , zeby od momentu zaplodnienia zaczal rosnac i otworzyl okno implantacyjne.zbyt wysoki wykazuje niekorzystny wplyw na endometrium macicy, powoduje zbyt szybka dojrzalosc sluzowki macicy zanim jeszcze zarodek osiagnie do zagniezdzenia stadium. w cyklu sztucznym 1,5-1,8w dniu punkcji , przy transferze okolo 10-20( czego bym sie az tak strasznie nie trzymala) chociaz byly juz tu przypadki ze lekarze odwolywali transfery bo byl za wysoki, na naturalnym cyklu jest od 1 do max 26-28 , rozne zrodla roznie podaja.
Temat kontrowersyjny bo wiecznie poddawany dyskusji .Takie normy miala moja stara klinika, ktora sie ich zreszta nigdy nie trzymala, z moja aktualna nie ma wogole dyskusji. Ciezko chyba jest ustalic jedna linie jesli chodzi o te normy , bo przez to ze jest wydzielany pulsacyjnie ciezko go zmierzyc, dodajac do tego fakt , ze biorac sztuczny Progesteron nie zobaczysz go wogole we krwi.
To co jeszcze mam przebadać? Zrobić histeroskopię? Dr twierdzi że moje jajca są ok, mam własne owulacje śluz śluzówka super.
 
Laura jeśli wizytę masz za 2 tyg w Macierz. to nie oczekuj,że lekarz P wiele Ci powie.
Jak chcesz coś więcej o immuno wiedzieć to musisz iść do Pasikonika albo w Krakowie.
Dzięki za radę, wszystkie cenne. Pasikonik często się tu przewija na forum, czy on jest immunologiem czy ginekologiem?
Czytałam na necie, że nie udowodniono że te szczepienia limfocytami pomagają przy ni3plodnosci, czy leki doustne mogą mieć większą skuteczność? Macie dziewczyny jakąś wiedzę w tym temacie?
@annemarie poradzisz coś?
 
Chyba masz rację ostatnio na cyklu naturalnym bez leków przed crio mój progesteron wynosił 38. Czyli co za dużo progesteronu produkuje?
Nie wiem czy za duzo, bo ja go mam za malo natomiast zastanawialabym sie czy przy takim wysokim progesteronie lekarz powinien dawac jeszcze dodatkowo i to wcale nie male dawki.
 
reklama
Rezygnuję. Zależy mi żeby podejść do krio jeszcze w tym roku,najlepiej jak najszybciej. Pewnie to głupie myślenie,ale stresuję się zmianą pracy i tym,że będę wtedy musiała wszystko odłożyć na dłuższy czas. Jeśli by nie wyszło,to wtedy na 100% już będę wbijać do wujka Jarka. A wizytę mi dzisiaj odwołali,bo Cz. się rozchorowała. Zapisała mnie dopiero na czwartek do M.
Mam nadzieję, że do przyszłej środy wyzdrowieje :p
No to jeszcze się będziesz stresowac 2 dni, eh.
 
Do góry