reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Wykazano obecność mutacji C677T w jednym z alleki genu MTHFR
☹️
Jaki to możesz mieć wpływ na procedurę in vitro? Ktoś też to ma?

Laurka, ja tez mam ta mutacje, ale jesli w jednym allelu to chyba znaczy, ze heterozygota, a nie homozygota czyli ta ‘lepsza’ wersja. Hetetozygotyczna mutacje tego genu chyba ma polowa spoleczenstwa. Sprawdzalas sobie poziom homocysteiny? Bo z tego co sie orientuje jesli ma sie mutacje MTHFR to moze to oznaczac, ze nie przyswajasz syntetycznego kwasu foliowego i przez to mozesz miec problem z wysoka homocysteina co trzeba zbijac. Przy wysokiej homocysteinie zalecane sa metylowane suplementy.
Ale niekoniecznie musisz miec ten problem bo u mnie ta mutacja w hetetozygocie, a homocysteina na dobrym poziomie. Podobno jesli tak jest to nieuszkodzona czesc genu rekompensuje prace tej zmutowanej.
 
reklama
Dziewczynki, ze wzgledu na to ze jutro juz transfer, chcialabym sie jeszcze dopytac was o kilka wskazowek. Aktualnie biore Pregna Plus, czy dolaczyc jeszcze jakies suplementy typu magnez, wit D3, itp? No i pytanko do nospy, bo ostatnio mam troche problemy z wyproznianiem sie. Pewnie po hormonach moja watroba troche kuleje. No ale miewam podczas lub z rana skurcze, poczym musze leciec na toalete. Nie jest to biegunka a raczej twardawy stolec. Czy mozna brac probiotyki? I nospe forte czy nospe zwykla? O ile pamietam to chyba nospy zwyklej mozna bylo wziac 3 x 1 tabl? Forte jest mocniejsza, wiec jak z rana jutro wezme jedna tabletke to juz tylko wieczorem kolejna? Czy jak to najlepiej ogarnac?

Ja te jutro zaciazam ;) biore tylko estrofem i progesteron i kwas foliowy.
 
Ja ostatnio jeszcze badana byłam przez pochwę.. to gin mnie tak pozakrywał jak mój mąż pipy nie widział :o
hahahha a w ciechocinku masz samolot na środku gabinetu i jak na niego wsiadasz to pipką centralnie naprzeciwko męża :D kurde dziwnie tak - jakby mój się rozkładał przed jakąś babą doktorką i jakby ona na moich oczach go czymś smyrała po jajkach to chyba bym jej dała w łeb :D
 
O kurcze to faktycznie wszystko idealnie się zapowiadało. Bardzo mi przykro :( A jaki miałaś progesteron w tym czasie? Bo podobno jak progesteron nie rośnie między czasie to wskazuje to na ciąże pozamaciczną. Ale to nie ma reguły.

Natalia, z progestetonem to chyba nie jest regula, bo u mnie wrecz lekko spadal z 6 do 5 a beta w tym czasie rosla i wewnatrzmaciczna wiec tym bym sie nie sugerowala.
 
Witajcie dziewczyny. Niestety zaczęłam dzis krwawic. Jest nie dobrze.
Żywa, czerwona krew. Sporo...
Nie mam gdzie jechać, nie mam co zrobić. Pozostaje czekać... Dziś mam termin miesiączki.
Bardzo mi smutno :(

Sol, az mi serce stanelo jak to przeczytalam, dobrze ze lezysz spokojnie i dodatkowy progesteron aplikuesz, to chyba najlepsze co mozemy dla kropka zrobic. Tak jak dziewczyny pisza tez wierze ze bedzie ok, moze krwiak, a moze progesteron za nisko spadl, a teraz jak podciagniesz to bedzie dobrze. Az szkoda ze nie jestem blizej bo bym wsiadla w auto z moim kroliczkiem z duracella do twojego prZyjechala i z toba siedziala :***. Trzymaj sie kochana i dbaj o siebie.
 
reklama
Do góry