reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jesteście kochane, bardzo dziękuję za tyle wsparcia. Już przestałam wyć. Pewnie jak zaraz spotkam się z mężem to zacznę znowu. Ale jest już trochę lepiej. Lekarz zapytał się co robimy. Ja powiedziałam że niech nie przejmuje się że płaczę bo nie powstrzymam tego ale ja chce od razu walczyć. Pan doktor przedstawił mi trzy opcje postepowania. Przypomnę że mam zamrożone 9 komórek i brak zarodków. Opcje którą wybrałam to stymuluje mnie od nowa. Pobiera komórki. Potem odmraza 9 które zostały i zapladnia wszystkie. Teraz to może zrobić bo poprzednio tylko 1 zarodek przetrwał. Staram się myśleć pozytywnie, że pierwsza próba i coś już ruszyło. Będzie dobrze. Prawda?
Myślę że ponowna stymulacja i zapłodnienie wszystkich jajek to bardzo dobry pomysł. Zakładam że nie masz dzieci więc nawet jeśli bedzie więcej zarodków to będą na później. Rozumiem że wtedy koszty będą dużo niższe a prawdopodobieństwo sukcesu większe. Powodzenia.
 
@Annemarie w całym swoim życiu tego nie słyszałam
emoji33.png
emoji33.png

A to się robi za dodatkową opłatą?
Pewnie połowa lekarzy zajmująca się ivf nawet nie wiedziałabym jak to zrobić
emoji19.png
Era jest w Polsce malo popularna , a szkoda bo jakies 30% kobiet ma przesuniete okno do przodu lub do tylu i robi sie to wtedy kiedy nigdy nie dochodzi do implantacji.kiedys to wrzucalam do grupy „Slownik in vitro” ,polega to na zeskrobaniu milimetrow endometrium i przebadaniu okolo 240 genow ktore sa odpowiedzialne za implantacje w macicy. Jest to dosc kontrowersyjna metoda , po prostu zbyt mloda zeby wykazac na ile skuteczna, tutaj lekarze to robia , wysylaja do Walencji albo USA i przychodzi wynik ze w tym i w tym dniu endo jest najbardziej receptywne i wtedy najlepiej robic transfer.Kosztuje troche kasy niestety, u mnie sie bez tego obylo, ale to dzieki pani doktor ktorej nie podobalo sie tempo wzrostu mojego endo. Nareszcie ktos pomyslal .

Link do: Test ERA - Test błony śluzowej macicy - Gyncentrum
 
Dziewczyny mam do was prośbę, macie może ampułkostrzykawki po menupor. Cholera ja swoje zostawiłam w klinice bo leki mi zostały to wszystko przekazałam innym dziewczynom. Resztę wyrzuciłam a teraz potrzebuje.
dziś wzięłam pierwszą dawkę Prolutex i igła ze strzykawką z apteki to dramat, napociłam się okropnie.
Odstawiłam ten gips, podrażniał tylko. Biorę prolutex do tego jeszcze Duphaston 3 TAB.
 
Będzie. Wiem, że dziś to kiepskie pocieszenie ale implantacja była....nie wiem czy gadałaś immunologie, nie łapie się już w tym co kto ma i z czym walczy.
Niestety doskonale wiem co przychodzisz teraz....niech moja obecna sytuacja będzie dla Ciebie pocieszeniem.
Jak kolejek by to nie brzmiało to życzę Wam wszystkim nieprzespanych nocy, dylematów z kupka i rozterek czy to już czas na żłobek czy jeszcze kilka miesięcy przeciągnąć w domu....Tak bardzo Wam tego życzę
Jakie kiepskie...❤️Kochana implantacja to juz wielki sukces, endo dziala , receptory dzialaja, okno sie otwiera wszystko cacy, a zarodek byl widocznie nie taki . Przewaznie ( wiem ze nie zawsze) po pierwszej porazce jest piekna ciaza. ❤️❤️❤️Bedzie pieknie.
 
No dobra dziewczynki przyznam się dziś też betowałam. Wiem miałam w piątek ale dziś chcę zmienić leki i poszło. Całe laboratorium już mi kibicuje, przemiłe Panie podają wyniki przez telefon.
Dzisiejsze wyniki 810 trzy dni temu 173. Ogłaszam koniec betowania, idę już tylko na USG.

I teraz ciocia surykatka powie głośne i wyraźnie:
A NIE MÓWIŁAM?!?!?
Super, bardzo się cieszę :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mieciu zawsze jest tak ze bedziemy stac pomiedzy „trzema” opiniami dwoch roznych lekarzy. Mi to tak moja pani immuno tlumaczyla, wam Pasnik kaze tak;)wierze ze wie co robi. Zawsze mozesz go o to zapytac dla swietego spokoju.Nie ma co porownywac :)

Annemarie dziekuje kochana, tak jak mowisz kazdy ma swoje metody, widzialam, ze Pasnik u niektorych kazal wzesniej schodzic z encortonu ale to pewnie tez indywidualna sprawa wiec nie do konca mozna wszystko porownywac.
 
Do góry