reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kochana, wszelkie takie zabiegi w ciąży tylko w ramach wyższej konieczności, a już w ogóle ze znieczuleniem!
Pytanie - czy krew była w wymiotach, wymieszana z nimi, czy tylko takie "kłaczki" krwi? Czy były skrzepy? Czy był przy tym ból brzucha czy tylko drapanie w gardle? Ile było tej krwi - łyżeczka, kropla, same "kłaczki"?
Temat mam przepracowany na wszystkie strony, jestem wrzodowcem. Podczas wymiotów najcześciej podkrwawia się ze śluzówki gardła dolnego, to zwykłe podrażnienie.
Nie narażałabym wyczekanej ciąży na ryzyko gastroskopii, a już w ogole ze znieczuleniem - większe ryzyko zachlyśnięcia, perforacji no i anestetyki nie są obojętne.
Wykonanie gastroskopii musi mieć jakiś cel.- a tak zobaczysz podraznioną śluzówkę, leków i tak nie możesz brać więc zostają łagodzące środki na zgagę.
To były małe skrzepy. Czy bolał brzuch to nie powiem, bo jak to przy wymiotach szarpalo mną.. Jeśli to podrażnienie tylko to ok, bałam się że coś złego się dzieje i to np. nasila moje mdłości.
 
reklama
Super dzieki :) zrobie sobie liste! Tak dawno nie czytalam niczego...zabezpiecze sie w to relanium ale zobacze jak sie bede czula, bo ostatnio bardziej mnie schiza ogarnela w 2 tygodniu oczekiwania. Zastanawiam sie czy isc do pracy po transferze bo ostatnio w ogole sie nie mogalm skupic, caly czas siedzialam na necie ;) wiec wiekigo pozytku ze mnie nie bylo ;). Tylko tutaj w uk nikt mi nie da zwolnienia na dni po transferze, w pracy wiedza o co chodzi, ale nie sadze, ze szefowa byloby na tyle wyrozumiala chyba, ze wymysle ze jest ze mna cos nietak po transferze i oleje prace na pare dni. W pl chyba jest duzo wieksze zrozumienie dla wzesnej ciazy/zagrozonej ciazy, bo tu do 3 miesiaca nikt nie uznaje ciazy, taki porypany system :/.

A w domu w necie siedzieć nie bedziesz??:)
Tam to Cię chociaż czasem ktoś zagada:)
Jak szefowa wyrozumiała na roztargnienie, a praca nie ciężka, to ja bym szła. Ewentualnie weź 3 dni urlopu.
 
Podpowiedzcie mi coś, proszę.. Chyba był tu kiedyś poruszany temat.. Czy ciężarne maja pierwszeństwo w wizytach do specjalistów? Tzn. Czy ten okres oczekiwania jest krótszy niż dla zwykłego pacjenta? Myślę o gastroskopii. Wyczytalam, że w ciąży można i zalecają że znieczuleniem. A ja już od dawna wybierałem się, ale strach mnie zniechęcal. Jednak teraz przy wymiotach widziałam parę razy krew i martwi mnie to. Nie wiem ile przyszło by mi czekać, żeby zrobić na NFZ...

Ja dostałam skierowanie do laryngologa i na usg jamy brzusznej, do pierwszego lekarza gdzie się zapisywałam usłyszałam, że mam dostać najszybszy wolny termin i być pierwsza w kolejce (bardzo miła Pani w rejestracji). Gdy poszłam zapisać się na usg najpierw baba mnie opieprzyla, że nie przyszłam się zapisać w dniu wypisania skierowania, chciała mi dać termin na za miesiąc, więc mówię że mam napisane na nim PILNE, CIĄŻA i nagle mi mówi, że Ona mnie musi zapisać w ciągu 5 dni od skierowania - mojego przyjścia do nich (wredne babsko :p ). Więc nie odpowiem Ci konkretnie, jednak jak najbardziej mamy dostać termin jak najszybciej :-)
 
To były małe skrzepy. Czy bolał brzuch to nie powiem, bo jak to przy wymiotach szarpalo mną.. Jeśli to podrażnienie tylko to ok, bałam się że coś złego się dzieje i to np. nasila moje mdłości.
Kurde kochana, ja napisałam, żeby Cię uspokoić, bo właśnie takie klaczki brałam za krwawienie i kiedyś mi to pokazano i wytlumaczono, że to tylko podrażnienie śluzówki. Ale również usłyszalam, że właśnie skrzepy (przepraszam za porównanie, jak przy miesiączce) są już bardzo niepokojące. Więc może jednak idź do gastrologa.
 
reklama
Iskra a od kiedy to środek narkotyczny?? Ja brałam w kryzysowych sytuacjach go nawet po 14dpt, jak miałam plamienia, jednorazowo, za zgoda lekarza który sam mi kazał brać, żeby macice wyciszyć. Wiadomo, ze nikt nie nie bierze od tak sobie, tylko bardzo w kryzysowych sytuacjach. Mam koleżanki , które brały nawet po 10tc jednorazowo, wiec nie przesadzajmy, ze wpłynie jedna tabletka na dziecko.

Jest silnie uzależniający i działa na świadomość (więc jakby narkotyczny). Prawo nawet reguluje odrębny sposób wypisania recepty (raz mi nie zrealizowano recepty od weta bo asystentka wpisała standardowo, a to trzeba było całą litanię wyskrobać). I napisałam przecież, że w razie wyższej konieczności można brać, bo silny stres może być jeszcze gorszy. Chodzi o to, żeby nie łykać go profilaktycznie jak nospy, bo to nie są zwykłe cuksy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry