reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mój bral i to i to a ostatecznie został przy profertilu bo mniej tabletek trzeba bylo lykac z tym ze u nas problemem byl czynnik damski

Mój brał profertil, problem - czynnik męski, prosiłam go by brał przed druga procedurą, bo z pierwszej na 6 jajek 2 zarodki z czego finalnie tylko jeden był podany (drugi kiepskiej jakości nie przeżył rozmrazania). Po drugiej z 10 jajek 7 ładnych zarodków, więc chyba działa :)
 
reklama
Wszystkie psychotropy to srodki narkotyczne. Niestety. Tylko ze te sa akurat "te dobre" i legalne bo zarabiaja na nich koncerny farmaceutyczne a nie mafia.
Relanium do benzodiazepina. Silnie uzależnia. Od jednej tabletki nic nikomu nie będzie, ale już regularne zażywanie może skutkować zespołem odstawiennym, a to już może mieć poważne konsekwencje.
 
Podpowiedzcie mi coś, proszę.. Chyba był tu kiedyś poruszany temat.. Czy ciężarne maja pierwszeństwo w wizytach do specjalistów? Tzn. Czy ten okres oczekiwania jest krótszy niż dla zwykłego pacjenta? Myślę o gastroskopii. Wyczytalam, że w ciąży można i zalecają że znieczuleniem. A ja już od dawna wybierałem się, ale strach mnie zniechęcal. Jednak teraz przy wymiotach widziałam parę razy krew i martwi mnie to. Nie wiem ile przyszło by mi czekać, żeby zrobić na NFZ...
Kochana, wszelkie takie zabiegi w ciąży tylko w ramach wyższej konieczności, a już w ogóle ze znieczuleniem!
Pytanie - czy krew była w wymiotach, wymieszana z nimi, czy tylko takie "kłaczki" krwi? Czy były skrzepy? Czy był przy tym ból brzucha czy tylko drapanie w gardle? Ile było tej krwi - łyżeczka, kropla, same "kłaczki"?
Temat mam przepracowany na wszystkie strony, jestem wrzodowcem. Podczas wymiotów najcześciej podkrwawia się ze śluzówki gardła dolnego, to zwykłe podrażnienie.
Nie narażałabym wyczekanej ciąży na ryzyko gastroskopii, a już w ogole ze znieczuleniem - większe ryzyko zachlyśnięcia, perforacji no i anestetyki nie są obojętne.
Wykonanie gastroskopii musi mieć jakiś cel.- a tak zobaczysz podraznioną śluzówkę, leków i tak nie możesz brać więc zostają łagodzące środki na zgagę.
 
Podpowiedzcie mi coś, proszę.. Chyba był tu kiedyś poruszany temat.. Czy ciężarne maja pierwszeństwo w wizytach do specjalistów? Tzn. Czy ten okres oczekiwania jest krótszy niż dla zwykłego pacjenta? Myślę o gastroskopii. Wyczytalam, że w ciąży można i zalecają że znieczuleniem. A ja już od dawna wybierałem się, ale strach mnie zniechęcal. Jednak teraz przy wymiotach widziałam parę razy krew i martwi mnie to. Nie wiem ile przyszło by mi czekać, żeby zrobić na NFZ...
Tak jest ustawa ktora upowaznia kobiety ciezarne do wizyty u specjalisty ktora ma byc wyznaczona w ciagu 7 dni. Musisz miec zaswiadczenie od ginekologa ze jestes w ciazy
 
@Koniczyna82 jak po wczorajszych prenatalnych?
Dziewczyny a co z @Koniczyna82? Bo cos jej nie widze na forum

Dzieki dziewczyny. Ja nie urlopuję, byłam trochę ofline bo pojechałam tydzień temu na slub brata i No trochę było zamieszania, pomagania, długa podróż która mnie mocno zmęczyła. I od poltora tygodnia męczą mnie straszne nudności, kręćka dostaje jak patrzę na tablet. Staram się forum chociaż ostatnie dni nadrobić ale usypiam w trakcie ;)

U mnie ostatnie dni na progesteronie, biore już tylko 100 na noc i zaraz odstawiam, zaczynam od przyszłego tygodnia odstawiać steryd. Na prenatalnych w czwartek w końcu nie byłam, będę mieć we wtorek. Trochę się bałam ze za wcześnie się zapisałam na nie i przesunęła termin. Na skierowaniu na pappa wyczytałam ze trzeba dostarczyć usg z dzieckiem 45-85mm a tyle w czwartek by jeszcze mogło nie mieć z tego co wyliczyłam od ostatniego usg wiec tak dla pewności przesunęłam, trzymajcie kciuki.

Jutro zaczynamy 12 tydzień ale moje dziecko zamiast grzecznie mdłości po woli kończyć dopiero sobie o takich sprawach przypomniało poltora tygodnia temu i bardzo się stara nadrobić stracony czas. Poza tym ciagle ma ochotę na hot-doga ze stacji benzynowej, dosłownie o tym świństwie śnię ze ślinotokiem ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć, mam pytanie czy beta 6dpt jest przesądzajaca? Lecze się w invicta i są tam III weryfikacje. Pierwsza beta 3dpt nawet nie drgnęła.. Jutro kolejne podejście, za dwa dni powinna przyjść @ i zastanawiam się czy okres może się pojawić pomimo brania leków? Luteiny i estrofemu..
Tak jak Ci napisały dziewczyny weryfikacja 6dpt to bardzo wcześnie.Też jestem z invicta,ale te 3 wczesne weryfikacje mają bardziej na celu pomoc w utrzymaniu odpowieniego bezpiecznego poziomu hormonów,szczególnie progesteronu.Co do tego kiedy beta powinna pokazać ciąże,to wszystko zalezy też od wieku zarodka,przy blastkach pomiar ok.9dpt już powinien Ci coś powiedzieć,ale też nie ma co się dolować jeśli wynik będzie niski.W większości klinik zalecają zrobienie bety dopiero 10,a nawet 12 dpt.U mnie ten szczęśliwy transfer był 19.04 i pierwsza weryfikacja bety 0.1,a dopiero przy drugiej 6dpt bylo 37.Trzymam za Ciebie mocno kciuki.Które to podejście?Macie jeszcze zarodki?
 
Do góry