reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczynki, dziewczynki! :-) ja znowu z niecodziennym pytaniem i prośbą :p mianowicie, Nasz Skarb ma już 25tygodni, a my dalej nie umiemy się zdecydować ostatecznie na jakieś imię... I teraz sytuacja jest taka, że od jakiegoś czasu chodzi Nam po głowie NELA, jednak mój mąż bardzo obawia się negatywnego przyjęcia córki wśród rówieśników itd... Co Wy sądzicie na temat takiego imienia? Pytam Was, bo wiem, że jesteście niezależnym organem :p zdaje sobie sprawę, że każdy ma inny gust, jednak nie chce wykreować memów z jej imieniem na poziomie Brajana itd

Nela bardzo ładnie ;)
Ja szukam takich imion które mi się z niczym złym nie kojarzą i są krótkie :) np ja bym chciała żeby moja córka miała na imię Iga :)
 
reklama
Dziewczynki, dziewczynki! :-) ja znowu z niecodziennym pytaniem i prośbą :p mianowicie, Nasz Skarb ma już 25tygodni, a my dalej nie umiemy się zdecydować ostatecznie na jakieś imię... I teraz sytuacja jest taka, że od jakiegoś czasu chodzi Nam po głowie NELA, jednak mój mąż bardzo obawia się negatywnego przyjęcia córki wśród rówieśników itd... Co Wy sądzicie na temat takiego imienia? Pytam Was, bo wiem, że jesteście niezależnym organem :p zdaje sobie sprawę, że każdy ma inny gust, jednak nie chce wykreować memów z jej imieniem na poziomie Brajana itd
Śliczne imię. Od jakiegos czasu ogladam na instagramie mameginekolog i ona bardzo madrze powiedziala. Dzieci nie maja problemu z imionami, dla nich kazde imie jest normalne, to dorośli maja z tym problem. Jeszcze niedawno krzywo patrzylo.sie na stare imiona typu Franek, Józek, Janek, Helena, itp. Itd a popatrz ile ludzi daje teraz takie imie. Ja tylko raz smialam sie z imienia - Dżesika ale to chyba bardziej chodzi o pisownie a co do wysmiewania sie to jak ktos bedzie sie chcial z kogoś wysmiewac to moim zdaniem kazdy powod bedzie dobry. Czy to imie, czy jakas ksywka. Jak dla mnie imie jest super
 
Nela bardzo ładnie ;)
Ja szukam takich imion które mi się z niczym złym nie kojarzą i są krótkie :) np ja bym chciała żeby moja córka miała na imię Iga :)

Też ładne :-) proste, krótkie i mnie także z niczym się nie kojarzy heh :-D wybierając imię dla dziecka człowiek uświadamia sobie ilu ludzi nie lubi :p
 
Śliczne imię. Od jakiegos czasu ogladam na instagramie mameginekolog i ona bardzo madrze powiedziala. Dzieci nie maja problemu z imionami, dla nich kazde imie jest normalne, to dorośli maja z tym problem. Jeszcze niedawno krzywo patrzylo.sie na stare imiona typu Franek, Józek, Janek, Helena, itp. Itd a popatrz ile ludzi daje teraz takie imie. Ja tylko raz smialam sie z imienia - Dżesika ale to chyba bardziej chodzi o pisownie a co do wysmiewania sie to jak ktos bedzie sie chcial z kogoś wysmiewac to moim zdaniem kazdy powod bedzie dobry. Czy to imie, czy jakas ksywka. Jak dla mnie imie jest super

Dziękuję :-) mnie nie przekonuje, że można tak dać zwierzęciu na imię, gdyż w tych czasach ludzie różne dają swoim pupilom. Ja jedyne imię z jakiego właśnie się śmiałam to z Brajanka :-) głównie przez pisownię
 
Masz jakieś zalecenia po transferze? Co bierzesz?

"Intralipid zaś jest tłuszczową emulsją uzyskiwaną z oleju sojowego, fosfolipidów z żółtek jaj i gliceryny oraz wody. Jest wskazany i używany do żywienia pozajelitowego. Niektóre doniesienia medyczne sugerują ze Intarlipid obniża aktywność komórek Natural Killers (NK), co miałoby mieć korzystny wpływ na implantację zarodka i zapobiega poronieniom. To działanie Intralipidu jest niepotwierdzone, a jego zastosowanie w tym celu jest poza wskazaniami medycznymi"
Żadnych zaleceń prócz bety za 14 dni. Biorę 3x2 luteina dopochwowo duphaston 3x1 estrofem 2x1 prolutex 1x1. Czuję się trochę taka pozostawiona sama sobie przez klinikę.
 
Ja brałam to po punkcji, jedna tabletka na noc, z tego co mi lekarz krótko powiedział wspomaga aby nie doszło do hiperki, dba o jajniki. Ja z receptą za 8 tabletek płaciłam 145.

Rozumiem. Dobrze ze masz czym glowe zajac i nie jestes sama w domu. Kiedy nastepna wizyta?Dostinex jest na obnizenie prolaktyny. I tez w hiperkach cos tu dziewczyny pisaly ze go biora.
Ja za 8 tabletek cos kolo 100zl placilam. Tylko ja biore 1/4 tabletki na tydzien..wiec mi na dluuuugo starcza.

Super, dzieki. Cos chyba zle na necie przeczytalam xD Fajnie ze sa leki zapobiegajace hiperce. Sumamed jako antybiotyk wlasnie wykupilam, Neoparyne tez. Dostinex i Progesteron beda na poniedzialek, wiec albo przed albo po punkcji po nie podjade.

Kobitka w aptece powiedziala, ze przy Sumamed absolutnie zadnej witaminy C ani cytrusow. Ja ja pytam, co z wit D bo biore... no i Infofem itd. Tutaj troche pokrecila nosem, ale jednoznacznie juz nie odpowiedziala.
 
Miło, że pytasz :happy2: Wszystko w porządku, krwawienia na razie nie wracają, serduszko bije tak więc pełnia szczęścia :) Jedynie ciągle mi dokucza chyba żołądek. Cały czas czuje ciężkośc i wzdęcia z dwóch stron :rolleyes2: A Ty jak się masz?
Ja się mam aż za dobrze[emoji2] Wizytę serduszkowa mam dopiero we wtorek... od środy już swirowalam, bo nie wierzyłam, że można być w ciąży tak całkowicie bezobjawowej, więc pobieglam dziś na betę. Wyszła 36 tys. według kalkulatora podwaja się co około 92 godziny więc chyba ok z tego co czytałam to przy takich wartościach może tak być. Poza tym oprócz delikatnego bólu piersi zero dolegliwości [emoji6]
 
reklama
Dzieki kochana [emoji4][emoji4][emoji4] Jezu umarlabym ze szczescia [emoji4] Nigdy nie bylam w ciazy nawet na 1 dzien... Ale nie wybiegam tak daleko, na razie krok po kroku sie skupiam, teraz cel to poniedzialek i podgladanie jajek :)
No ja też nigdy wcześniej nie byłam w ciąży. Do tej pory jak sobie przypominam dzień bety i łzy szczęścia to od nowa łezka w oku się kręci :happy:
A gdzie się leczysz? Czyli już jesteś w trakcie stymulacji? Już teraz zaciskam kciuki za poniedziałkowa wizytę :-) :)
 
Do góry