reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Transfer za tydzień 30.04. Zla jakas jestem po tej wizycie. Ta moja p.doktor nic sama od siebie nie powie,o wszystko trzeba pytac. A ta jeszcze patrzy się jak na idiotke co to durne pytania zadaje! Więc dzis nic sie nie spytałam z tego co chcialam wiedziec. Takze dalej nie wiem czy moge sie opalac i czy brać leki na alergie...? Wiem tylko,ze 2 zarodkow nie podaja i juz. Na temat tego jakie zarodki mam czy dobrze rokuja itd. nie bylo tematu.No i zdziwiłam sie,ze dzis juz za wizytę musieliśmy placic i transfer tez placimy. Myślałam,ze to bylo wliczone w rachunek sprzed stymulacji. Tak naprawdę mimo,ze mamy 7 zarodków to tylko jeden transfer,bo kasy brak :-( :(
 
Hej hej:) ja juz po wizycie u mojego doktorka prowadzacego. Choc w sumie w invikcie chodzi sie do wszystkich...no ale u tego jednak najczesciej bylam;) no i transfer w soboteee..juhuuuu:) dzis moje endo mialo ponad 8mm. I bierzemy moje 2 mrozaczki. Bylam nastawiona na 1 ale lekarz uznal ze ten drugi jest "marny" i daje mu 15% na ciaze i by go nie zostawial. Nie myslalam Wczesniej o blizniakach ale skoro on jest taki slaby to zmienilam zdanie... Ehh mam tez nieco dola bo dowiedzialam sie ze moje komorki jajowe sa nie za bardzo. W sumie moglam to sama wywnioskowac z 6 komorek zaplodnily sie 3. Przetrwaly 2. Ale musze wyluzowac zeby miec " czysta " glowe i niczym sie nie przejmowac. Milego dnia!!
Najważniejsze ze można podziałać z tym co jest! :)
A już nie jedna z dziewczyn udowodniła, że czasami wystrczy ta jedna jedyna komóreczka, czytaj zarodek :p, do upragnionej ciąży :):)
Wiec cyc do przodu i czekaj cierpliwie do soboty :D
 
Transfer za tydzień 30.04. Zla jakas jestem po tej wizycie. Ta moja p.doktor nic sama od siebie nie powie,o wszystko trzeba pytac. A ta jeszcze patrzy się jak na idiotke co to durne pytania zadaje! Więc dzis nic sie nie spytałam z tego co chcialam wiedziec. Takze dalej nie wiem czy moge sie opalac i czy brać leki na alergie...? Wiem tylko,ze 2 zarodkow nie podaja i juz. Na temat tego jakie zarodki mam czy dobrze rokuja itd. nie bylo tematu.No i zdziwiłam sie,ze dzis juz za wizytę musieliśmy placic i transfer tez placimy. Myślałam,ze to bylo wliczone w rachunek sprzed stymulacji. Tak naprawdę mimo,ze mamy 7 zarodków to tylko jeden transfer,bo kasy brak :-( :(
Kochana koniecznie zmień lekarza albo porozmawiaj z nią o swoich wątpliwościach.
Mój lekarz to z moim mężem mają już ze mnie taką pompę na wizytach, że obaj nie długo zostaną kumplami.. .:p Bo ciągle o coś pytam :D
Ale na tematy tabu - tzn zarodów lekarz powinien Ci powiedzieć kilka zdań.
Jeżeli chodzi o płatność to pełna procedura to jest stymulacja i transfer świeżych zarodków. Za wszystkie pozostałe się płaci. Bynajmniej tak jest u mnie w klinice.
A jak macie tak dużo zarodków jeszcze to zbieraj kasę po negatywnej becie. Uda się coś uciułać, na pewno :) Jednak na tą chwilę radziłabym Ci się tym w ogóle nie stresować i nie myśleć bo transfer zapewne się uda :):):) Trzeba głęboko w to wierzyć.
 
Transfer za tydzień 30.04. Zla jakas jestem po tej wizycie. Ta moja p.doktor nic sama od siebie nie powie,o wszystko trzeba pytac. A ta jeszcze patrzy się jak na idiotke co to durne pytania zadaje! Więc dzis nic sie nie spytałam z tego co chcialam wiedziec. Takze dalej nie wiem czy moge sie opalac i czy brać leki na alergie...? Wiem tylko,ze 2 zarodkow nie podaja i juz. Na temat tego jakie zarodki mam czy dobrze rokuja itd. nie bylo tematu.No i zdziwiłam sie,ze dzis juz za wizytę musieliśmy placic i transfer tez placimy. Myślałam,ze to bylo wliczone w rachunek sprzed stymulacji. Tak naprawdę mimo,ze mamy 7 zarodków to tylko jeden transfer,bo kasy brak :-( :(
To pewnie będziemy tego samego dnia transferować, potwierdzę w środę. Masz 7 zarodkow a z którego dnia? Są blastki? Jeśli transfer jest blastki to przy pierwszym razie często nie zgadzają się na dwa zarodki.

Co do opalania się to jeśli jesteś na sztucznym i jesz estrofem nie polecam bo łatwo o przebarwienia jak ktoś ma skłonność.

Jak to twój pierwszy transfer mogłaś nie zauważyć ze criotransfery są droższe niż te zwieże. U mnie o 800 zł drożej bo to jest opłata za rozmrażanie. Jesli płaciłaś za jakiś pakiet i nie odbył się świeży transfer a w ramach pakietu robią crio nastaw się ze możesz musieć dopłacić koszt rozmrażania.
 
Ostatnia edycja:
Transfer za tydzień 30.04. Zla jakas jestem po tej wizycie. Ta moja p.doktor nic sama od siebie nie powie,o wszystko trzeba pytac. A ta jeszcze patrzy się jak na idiotke co to durne pytania zadaje! Więc dzis nic sie nie spytałam z tego co chcialam wiedziec. Takze dalej nie wiem czy moge sie opalac i czy brać leki na alergie...? Wiem tylko,ze 2 zarodkow nie podaja i juz. Na temat tego jakie zarodki mam czy dobrze rokuja itd. nie bylo tematu.No i zdziwiłam sie,ze dzis juz za wizytę musieliśmy placic i transfer tez placimy. Myślałam,ze to bylo wliczone w rachunek sprzed stymulacji. Tak naprawdę mimo,ze mamy 7 zarodków to tylko jeden transfer,bo kasy brak :-( :(

No niestety płacimy za wszystko, :/
mrożenie zarodków na rok a wykorzystujemy je wcześniej nikt kasy nie zwróci ;/
 
To pewnie będziemy tego samego dnia transferować, potwierdzę w środę. Masz 7 zarodkow a z którego dnia? Są blastki? Jeśli transfer jest blastki to przy pierwszym razie często nie zgadzają się na dwa zarodki.

Co do opalania się to jeśli jesteś na sztucznym i jesz estrofem nie polecam bo łatwo o przebarwienia jak ktoś ma skłonność.

Jak to twój pierwszy transfer mogłaś nie zauważyć ze criotransfery są droższe niż te zwieże. U mnie o 800 zł drożej bo to jest opłata za rozmrażanie. Jesli płaciłaś za jakiś pakiet i nie odbył się świeży transfer a w ramach pakietu robią crio nastaw się ze możesz musieć dopłacić koszt rozmrażania.
Mam same blastki. A gdy spytałam o podanie 2 to powiedziala,ze to zbyt ryzykowne. Moga sie podzielić i moga byc czworaczki.
To niesamowite,ze wiecej moge sie dowiedzieć tu od Was niz na wizycie. Dziekuje!:-) :)
 
reklama
Dziewczyny, sprawa organizacyjna. Robi się bałagan. Już nie raz czytałam ze w grudniu styczniu na porodówkach urwanie głowy. A my co? 10 transferów naliczyłam w najbliższym czasie w kalendarzu. Narobimy tłoku i znowu będzie ze te od in vitro to takie egoistki :D
hahahha @Koniczyna82 nie no zabiłaś mnie :D hahahha
Ryję do monitora jak głupia :D No ale fakt w najbliższym czasie jest nas dużo... i zrobimy dziki tłum później jak nam się wszystko uda... :p
 
Do góry