reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny jak to jest, ile przed oddaniem nasienia mąż nie powinien spożywać alkoholu? Jedziemy za 2 tygodnie na wakacje i nie bardzo wiemy jak to rozwiązać. Procedura będzie za około 3-3,5 miesiąca. Niby produkcja plemników trwa 72 dni ale gdzieś czytałam że nawet do pół roku jest ważne?
My szczerze to tego nie przestrzegalismy z tym.ze u nas nie ma problemu z nasienien. Moj maz uwielbia wino i ja pilam na endo wiadomo a on mi towarzyszyl:) i wyniki nasienia byly dobre przy zaplodnieniu. Tylko to byla jedna lampka dziennie. moj M za wodka i piwem nie jest wiec tu Ci nie powiem czy jest bezpiecznie je pic..wiem ze dziewczyny zabraniaja M pic piwo ale zy faktycznie tak jest? A poza tym troche do tej procedury jeszcze macie wiec ja bym mu pozwolila sobie co nieco wypic. Chwal sie gdzie bedziesz wypoczywac:)
 
Kochane mam kilka plasterkow systen50. Oddan za darmo. Jakby ktoras chciala to piszcie na priva. Wczoraj je zauwazylam. Jalby któraś chciała to poten lukne na date waznosci ale powinno byc jeszcze ok
 
Ja już po szpitalu. Bliźniaki z dziadkami, a ja odpoczywam na zwolnieniu. Trochę bez sił jestem. Udało im się oczyścić wszystko farmakologicznie, więc za dwa miesiące moje drogie wracam do gry! [emoji6] [emoji6] także mamy dwa miesiące dziewczyny na akcje „bankomat”. ;))) miłego weekendu!

Aaaa i pan doktor w szpitalu powiedział, że mam bardzo ładną macicę, mam nadzieję, że nie na pocieszenie. ;) powiedział też, że widuje pacjentki takie jaj ja, które im na poroówkę szybko wracają. ;)
Biedroneczka, dobrzeze tak się udało. Mam nadzieje ze wielu godzin cię nie męczyli. Mi to nawet lekarze z Orłowicza mowili ze jakieś tam ciut większe szanse są na zaciążenie w pierwszych miesiącach po nieudanej ciazy od strony hormonalnej, ze tak najnowsze statystyki mówią.
 
Nadzieja76 witaj

Mi nikt nigdy nie powiedzial o endometriozie ani o tabletkach anty.

Kurcia swego czasu badalam Ca125 i bylo troche podwyzszone.

Ogolnie to najchetniej bym z tego wszystkiego zrezygnowala. Chce rozmawiac z Lewandowskim o tym, ze chce byc stymulowana. Jesli sie nie zgodzi to czeka mnie zmuana kliniki
 
Ale super
@marzycielka81 ja bym sie postymulowala takczy siak - chociaz raz, co ci zalezy ;) moze bedzie troche pustych jajek ale na pewno jakies ladne tez sie znajda. A tak - placisz za punkcje i gucio z tego... kd pewnie nie takie straszne ale duzo drozej wychodzi i to raczej juz ostatecznosc. Musisz na spokojnie pomyslec, ale ja bym tam wierzyla w swoje komorki - masz juz dziecko wiec tym bardziej nie wierze, ze przez az tak strasznie ich jakosc spadla. Walczymy dalej i nie poddajemy sie. :*

@Kurcia ja dzis zaatakowalam kryspinow rowerowo :D

Dokładnie, przecież można sprobowac takiej mini stymulacji jak do inseminacji robią. Żeby chociaż ze 2/3 jajka były..
 
Szybkie pytanie, czy przy podejściu na naturalnym cyklu nie bierze się nic z leków?
Ja miałam taki jeden cykl ze brałam tylko acard na rozpędzenie krwi i encorton - steryd a to nie są konieczne leki w ogóle tylko jak komuś trzeba. Ale bez progesteronu żadnego. Raz jeden na pierwszym naturalnym mnie namówił lekarz i nigdy więcej. Ja się po pierwsze z dodatkowym progesteronem czuje bezpieczniej, po drugie on tez działa immunosupresyjne, trochę wycisza, może to coś pomoze jak będzie go więcej i różnego. Ale prg jak coś bierze się od owulacji na naturalnym cyklu, wcześniej nie wolno. Estrofemu nie bralam wcale
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kucia amh 0.9. Ja tam z ta endonetrioza to nie wierze w nia. Na zadnej laparoskopii nie wyszla. To lekarz sie upiera, ze jak jest plyn to jest endomenda. Nawet nie chodzi o amh tylko lewy jajnik tragedia moze dlatego taka d wyszla a prawy pracuje. Mialam juz stymulacje i byly 3 pecherzyki i wszystkie pekly i nic zero null(starania naturalne). Ogolnie to w srodku wyglada to zle. Lekarz od razu powiedzial, ze jestesmy trudnym przypadkiem
@Ewunka miala najpierw 3 stymulacje z których w sumie dwa transfery tylko do skutku doszły. Jednej jajnik nie pracował wcale. Drugiego połowa po operacji. Wielka torbiel na jednym z jajników. Endometrioza. Poszla na czwarta stymulacje u super lekarza i po pierwsze nie działający jajnik zadziałał, jajek nazbierali tyle ze kilka pięknych zarodkow się udało stworzyć, na świecie jest Marcelinka a w lodowce jeszcze pare zarodkow na brata/siostrę dla niej czeka. Tak ze myśle ze noe można tak od razy przekreślać ze na pewno się nie da.
 
Do góry