reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To czym sie cholercia rozni samo IMSI od ICSI+msome bo ja tego nie odrozniam :D
Wiem ze icsi to wybor tych co sie tak na pierwszy rzut oka wydaja ok.
Imsi to w jakims mega powiekszeniu?
A msome to tez mega powiekszenie...wiec ja nie kapuje i nie wiem na co sie teraz zdecydowac. Ostatnio mielismy icsi.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To czym sie cholercia rozni samo IMSI od ICSI+msome bo ja tego nie odrozniam :D
Wiem ze icsi to wybor tych co sie tak na pierwszy rzut oka wydaja ok.
Imsi to w jakims mega powiekszeniu?
A msome to tez mega powiekszenie...wiec ja nie kapuje i nie wiem na co sie teraz zdecydowac. Ostatnio mielismy icsi.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
My mielismy imsi bo to niby wybiera sie wtedy plemniki o prawidlowej budowie morfologicznej (bez jakichs wakuoli w glowce), a, ze u nas obnizona morfo wiec mielismy wlasnie imsi. A msome nie wiem co to ale pewnie sie dowiem niedlugo, do teraz bede studiowac nowinki :D
 
My mielismy imsi bo to niby wybiera sie wtedy plemniki o prawidlowej budowie morfologicznej (bez jakichs wakuoli w glowce), a, ze u nas obnizona morfo wiec mielismy wlasnie imsi. A msome nie wiem co to ale pewnie sie dowiem niedlugo, do teraz bede studiowac nowinki :D
Ja teraz mam w planach jechac wszystkim na maksa..morfo jest dobra ale chromatyna za wysoka... wiec bedzie chyba imsi+mmsome, embryogen moze. Chociaz dr G mowi ze podstawowe podloza w gyn sa dobre. Ale nie wiem. Moje komorki sa slabe przez endomende to moze je doladowac dodatkowo... ah i embryoglue to na pewno.

W ogole to na innym watku dziewczyna robila mezowi badania mmsome nasienia. I jak w normalnym badaniu mial 15% prawidlowych tak w badaniu msome 0%...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
O tototo! Bo jak się narobimy, nakombinujemy, nadźwigamy i potem się okaże, że tam 20zł to chyba padne :D to już lepiej na tego ksiedza po kolędzie napaść :D
:D

No i stało się...posikalam się ja :D:D:D[/QUOTE]
Ja mam ceratke pod pupka na takie akcje[emoji16]

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
My mielismy imsi bo to niby wybiera sie wtedy plemniki o prawidlowej budowie morfologicznej (bez jakichs wakuoli w glowce), a, ze u nas obnizona morfo wiec mielismy wlasnie imsi. A msome nie wiem co to ale pewnie sie dowiem niedlugo, do teraz bede studiowac nowinki :D

Msome jest chyba na mega zbliżeniu i szukają dłużej dobrych a przy transferze jeszcze dłużej, tak czytałam gdzieś na forum. U mnie lekarz w ogóle nic nie pytał tylko sam działał wiec nie miałam wyboru czy imsi z msome czy co. Pytał czy zaczynamy invitro to powiedziałam Ze tak [emoji23] nie wiedząc w ogóle o co kaman.
Teraz wiem dużo dużo więcej, ale i dużo pewnie nie wiem :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
To czym sie cholercia rozni samo IMSI od ICSI+msome bo ja tego nie odrozniam :D
Wiem ze icsi to wybor tych co sie tak na pierwszy rzut oka wydaja ok.
Imsi to w jakims mega powiekszeniu?
A msome to tez mega powiekszenie...wiec ja nie kapuje i nie wiem na co sie teraz zdecydowac. Ostatnio mielismy icsi.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Podpytaj doktorka..bo przy IMSI plemnik jest wybierany w powiekszeniu, przy ICSI on jest umieszczany w komorce jajowej. Nam polecil MSOME i ja tak na chlopski rozum mysle ze chodzi o to ze wszczykiwane sa te najlepsze plemniki wybrane po ich przebadaniu o prawidlowej budowie
 
My mielismy imsi bo to niby wybiera sie wtedy plemniki o prawidlowej budowie morfologicznej (bez jakichs wakuoli w glowce), a, ze u nas obnizona morfo wiec mielismy wlasnie imsi. A msome nie wiem co to ale pewnie sie dowiem niedlugo, do teraz bede studiowac nowinki :D
MSOME to jest badanie nasienia ale takie bardzo dokladne, w bardzo duzym powiekszeniu
 
Ja teraz mam w planach jechac wszystkim na maksa..morfo jest dobra ale chromatyna za wysoka... wiec bedzie chyba imsi+mmsome, embryogen moze. Chociaz dr G mowi ze podstawowe podloza w gyn sa dobre. Ale nie wiem. Moje komorki sa slabe przez endomende to moze je doladowac dodatkowo... ah i embryoglue to na pewno.

W ogole to na innym watku dziewczyna robila mezowi badania mmsome nasienia. I jak w normalnym badaniu mial 15% prawidlowych tak w badaniu msome 0%...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
No podloza maja świetne, ale np @tamiza o ile mnie pamiec nie myli miala u mojego dr wizyte i jej zalecił embriogen z uwagi na nasienie. Spisz sobie na kartce pytania, co chcialabys wziąć ale jesli on jest innego zdania to ja bym osobiscie go posluchala
 
reklama
Msome jest chyba na mega zbliżeniu i szukają dłużej dobrych a przy transferze jeszcze dłużej, tak czytałam gdzieś na forum. U mnie lekarz w ogóle nic nie pytał tylko sam działał wiec nie miałam wyboru czy imsi z msome czy co. Pytał czy zaczynamy invitro to powiedziałam Ze tak [emoji23] nie wiedząc w ogóle o co kaman.
Teraz wiem dużo dużo więcej, ale i dużo pewnie nie wiem :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
O to sie trzeba upomniec bo to jest dodatkowo platne tylko nie wiem.czy kazda klinika to ma. Ja o tym.wiedzialam bo mi lekarz polecil
 
Do góry