reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@tamiza Bardzo podziwiam was za determinację, to bardzo budujące czytać taką historię - już ją przytoczyłam mojemu mężowi i trochę się krzywił na brokuły ale myślę, że znajdę sposoby, by go przekonać do zdrowszego trybu życia:) Powiedz jaką metodą mieliście robioną biopsję i gdzie ją robiliście??
Cieszę się bardzo
Mąż niech sobie grymasi ważne żeby jadł zdrowo i nie pluł na ściany:-D
Biopsja właściwa TESE w GynCentrum Katowice
 
reklama
Czy możesz przybliżyć "przygotowanie immumologiczne " jestem po 5 pełnych procedurach in vitro. Myślę o szczepieniach ...czy też miałaś razem z mężem ..u kogo...?
U mnie z immunologi wyszedl brak hamowania (alli mlry 3 % a powinno byc ok 42 i badanie bylo wiarygodne bo.robione po ciazy biochemicznej) i za wysokie NK. Pierwsze szczepienia mialam w Krakowie u Sachy i to byl blad. Wybralismy krakow bo mielismy zdecydowanie blizej. Po serii szczepien allo mlry ladnie wzrosly do bodajze 68% ale Sacha nie pozwolił mi brac wlewow z intralipidu na NK bo twierdzil ze wlewy zepsuja efekty szczepien i to byl blad bo mialam transfer 2 ladnych zarodkow i beta nie drgnela. A pierwsze bylam.u dr Sydora i on zlecił szczepienie i wlew z tym.ze on.na szczepienia kieruje do Lodzi tam gdzie doc Pasnik a ja zeby szczepic sie w Krakowie musialam miec wizyte u Sachy. Przed kolejnym transferem mialam szczepienie przypiminajace (juz w Lodzi) bo allo mlry zaczely spadac a transfer nie mialam od razu nastepnego miesiaca. Zrobilam jak dr Sydor kazal czyli byly wlewy dodatkowo z intralipidu i transfer jednego zarodka ale tez beta nie drgnela. Potem konsultacja u doc Pasnika przed 5 procedura i pierwszy transfer szczesliwy, mimo iz balismy sie ze allo mlry spadna i nie bedzie tego min 42 % to powiedzial ze kolejna dawka moze przyniesc wiecej złego a on patrzyl na wynik testu CBA czy HBA-juz nie pamietam jak sie to badanie nazywało. Mialam 2 wlewy przed transferem jeden tydzien przed (doc kazal 2 tygodnie przed ale nie przypuszczalam ze jyz 11dc bedzie punkcja) 1 dzien przed, w dniu transferu mialam podany atosiban i mamy ciaze❤ trzeci wlew mialam 3 tygodnie po becie i w 7tc doszczepienie.
Tak ze jesli chodzi o szczepienia to bij na Łódź. Nie dosc ze sa duzo tansze niz w Krakowie to jeszcze mniej bolesne i pod okiem lepszego lekarza:)
 
320c5da3d46916bbbb433185b35344f0.jpg


Dawać Girls!!!!!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
A braliście Dodatkowo MSOME przy zapłodnieniu?
Pozwoliłam sobie wkleić to co pisałam w styczniu.
Gdybyś potrzebowała więcej informacji pisz śmiało

Mąż brał profertil 2x dziennie witaminę C 1000 i stosował plastry chłodzące na moszne fertilMate
Zmieniliśmy też styl życia.
Od roku zero basenu, sauny, jacuzzi. Tylko prysznic w letniej wodzie zero leżenia w wannie.
Po powrocie do domu natychmiast ściągnął spodnie :D
Dużo czasu spędzał na dworze ( nie nie zamykam go celowo na balkonie :p)
Dodatkowo zmiana diety. Przez pół roku totalne ZERO alkoholu.
Dużo warzyw na parze( ogromne ilości fasolki szparagowej i brokuła) . Soki surówki ( zrezygnował z napojów slodzonych w tym również z kupnych soków) orzechy.
Pieczywo często pelnoziarniste. Do obiadu przeważnie kasze głównie kasza gryczana. No i głównie ryby i drób ewentualnie królik . ( od 4 miesięcy nie było u nas czerwonego mięsa)
Od czterech lat jemy większość dań bez soli.

Nie wiem na ile te wszystkie zmiany przyczyniły się do poprawy parametrów nasienia. Jedno jest pewne będziemy żyć dalej w ten sposób. Dla możliwość posiadania dziecka jesteśmy w stanie żyć jeszcze bardziej restrykcyjnie oby tylko osiągnąć upragniony cel. ;)

Dziękuje :)

Tak mieliśmy imsi z msome, a to już teraz nawet pamietam Twój wpis, to były moje pierwsze dni na tym forum :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hihi :D ja się tłumaczyłam, że święta były:D no tak co wizytę ostatnio mam te 2kg na plusie :D tylko mąż mówi że słodycze polykam w całości :laugh2: posmialismy się ale może i ma rację, że przesadzam ale przecież dziecku nie odmowie :rolleyes:
A co ile masz wizyte? No ja musze uwazac kozwa bo w trzy tygodnoe 4,5 kg to przesada. A dzis sie jeszcze Hubciowi browni zachcialo z lodami i musialan piec
 
reklama
Do góry