reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No tez myśle ze warto by było skonsultować to z innym lekarzem , porobić hormony i co tam jesCze potrzeba . A po czym stwierdził ze to azoospermia?? Badalicie już coś ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Tak, nasienie dwa razy w odstępie trzy tygodniowym. Nawet po odwirowaniu nie znaleziono plemników.
 
reklama
Właśnie nic zbytnio w tym temacie nie mówił.. nie mamy jeszcze diagnozy czy mąz w ogóle produkuje plemniki. to była pierwsza wizyta i juz nie wiedziałam o co go jeszcze pytac, dopiero teraz mam multum wątpliwosci. Chyba się wstrzymamy z operacją... zrobimy badania krwi i zobaczymy co tam się wydarzy.

Zapisuj wszystkie pytania na kartce, bo na kolejnej wizycie o wszystkim zapomnisz. Daj znać jak będziesz mieć wyniki tych hormonów.
 
Tak, nasienie dwa razy w odstępie trzy tygodniowym. Nawet po odwirowaniu nie znaleziono plemników.

Badanie nasienia to pierwsze co robią, wstępna diagnoza a przed wami jeszcze mnóstwo innych badań które albo potwierdzać diagnozę albo jej zaprzecza.... może się okazać ze plemniki są z jakiegoś powodu blokowane i poprostu nie wydostają się razem z wtryskiem z jąder. Także nie zamartwiajcie się na zapas tylko ruszajcie po kolejne skierowania na badania .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, nasienie dwa razy w odstępie trzy tygodniowym. Nawet po odwirowaniu nie znaleziono plemników.
Zazwyczaj się sprawdza w odstępie 3 miesięcznym bo tyle plemniki potrzebują na dojżenie. No ale jeśli ńie było ich wcale to nie wiem czy coś się za te 3 miesiace może zmienić tak samo z siebie
 
Badanie nasienia to pierwsze co robią, wstępna diagnoza a przed wami jeszcze mnóstwo innych badań które albo potwierdzać diagnozę albo jej zaprzecza.... może się okazać ze plemniki są z jakiegoś powodu blokowane i poprostu nie wydostają się razem z wtryskiem z jąder. Także nie zamartwiajcie się na zapas tylko ruszajcie po kolejne skierowania na badania .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Na razie mamy dwa wyniki nasienia, zrobione USG jąder i stwierdzone znaczne duze zylaki i skierowanie na badanie krwi. Dopiero potem lekarz zdecyduje czy robic bagania genetyczne lub tez (nie pamiętam nazwy) badanie by sprawdzic czy są niedrozne nasieniowody.
Niby diagnoza jeszcze nie potwierdzona, niby jest szansa ze plemniki nie potrafią się wydostac na zewnątrz ale szczerze powiedziawszy nie wierzę ze da sie je wyprowadzic innym sposobem niz biopsją, poza tym nie wiem czy tracic czas czy po prostu od razu najlepiej próbowac sztucznego zapłodnienia.
 
Na razie mamy dwa wyniki nasienia, zrobione USG jąder i stwierdzone znaczne duze zylaki i skierowanie na badanie krwi. Dopiero potem lekarz zdecyduje czy robic bagania genetyczne lub tez (nie pamiętam nazwy) badanie by sprawdzic czy są niedrozne nasieniowody.
Niby diagnoza jeszcze nie potwierdzona, niby jest szansa ze plemniki nie potrafią się wydostac na zewnątrz ale szczerze powiedziawszy nie wierzę ze da sie je wyprowadzic innym sposobem niz biopsją, poza tym nie wiem czy tracic czas czy po prostu od razu najlepiej próbowac sztucznego zapłodnienia.

A ile masz lat ze piszesz o stracie czasu ??


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na razie mamy dwa wyniki nasienia, zrobione USG jąder i stwierdzone znaczne duze zylaki i skierowanie na badanie krwi. Dopiero potem lekarz zdecyduje czy robic bagania genetyczne lub tez (nie pamiętam nazwy) badanie by sprawdzic czy są niedrozne nasieniowody.
Niby diagnoza jeszcze nie potwierdzona, niby jest szansa ze plemniki nie potrafią się wydostac na zewnątrz ale szczerze powiedziawszy nie wierzę ze da sie je wyprowadzic innym sposobem niz biopsją, poza tym nie wiem czy tracic czas czy po prostu od razu najlepiej próbowac sztucznego zapłodnienia.

Może się okazać ze żylaki uciskają nasieniowody i przez to plemniki nie mogą się wydostać . Jeśli zależy Ci na czasie to może niech mąż idzie zrobić sobie badania żeby zobaczyć czy z hormonami wszytko Ok . ( wyczytałam ze fsh , Lh, prolaktyna i testosteron były by przydatne ) nie stracisz milionów a i tak napewno się przydadzą przy następnej wizycie u lekarza


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry