reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Muszę przyznać, że mam szczęście w nieszczęściu bo ja takich ludzi zwyczajnie nie spotykam w życiu. Praktycznie wszyscy w moim otoczeniu wiedzą o in vitro - nie o każdym kroku ale że walczymy, wszyscy kibicują. Nigdy złego słowa nie usłyszałam a często doświadczam uprzejmiści. Co raz ktoś mi na rękę pójdzie zawodowo z grafikiem itd.
W DE in vitro jest traktowane normalnie, a ja daleko od tego zeby sie z tym kryc. Jesli ktos ma z tym problem to jest jego problem, nie moj. Ciesze sie ze ludzie pytaja , rozmawiamy o tym i nikt nie robi z tego takiego dramatu.
 
Kochane. Może nie jestem katoliczka ale wiara jak i Pismo Święte są memu sercu bliskie. Wielokrotnie poruszalismy temat z biblistami na temat IVF , jeszcze zanim nawet IVF przeszlo mi przez myśl.
Problem bezpłodność czy problem z zajściem w ciążę jest zawsze efektem jakiś zdrowotnych dolegliwości : PCOS , immunologii, problemów z kora nadnerczy, niedroznoscia jajowodow itd. W moich oczach IVF jest formą leczenia, tak jak transplantacja.
Czytałam ostatnio , że skoro kobiety nie mogą mieć dzieci mają się z tym pogodzić , taka wolą Boga. Tak jakby to Bóg a nie szatan stworzył kataklizmy i choroby. Bóg stworzył nas bysmy rodziły dzieci i Pismo Święte mówi , że tylko ON jest stwórca życia ( czyli bez niego i tak życie nie powstanie) .
Czy skoro człowiek zachorował na raka to taka wolą Boga i nie powinien się leczyć ? Skoro nie można leczyć bezpłodność dlaczego możemy leczyć raka?
Zapytaj księdza kto stworzył kataklizmy i choroby, m.in. bezpłodność ? Czy wolą Boga jest tworzenie rodziny? I czy skoro IVF pomaga realizować to do czego zostałysmy stworzone czyli do rodzenia dzieci , w jego oczach nadal jest złe czy jednak dobre ?

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana ja rozmawialam kiedys z ksiedzem na ten temat i urzylam podobnych argumentow to stwierdzil, ze nie idzie sie po trupach do celu i zostaje jeszcze adopcja. Czasami nic do nich nie dociera, nie rozumieja, ze kobiety w wiekszosci wykorzystuja wszystkie zarodki a nie kazdy tez moze zostac rodzicem adopcyjnym. To ciezki temat niestety. Mnie to zaraz nosi jak o tym mysle. Dzisiaj rozmawialam ze znajoma, ktora stwierdzila, ze inseminacja tez jest zabroniona przez kosciol i ona jest przeciwna takim ingerencjom, bo widocznie Bog tak chce. Ona w ciaze normalnie zachodzi ale ma ta mutaje co trzeba brac heparynę. Zapytalam jej czemu w takim razie bierze leki, przeciez skoro ma ta mutaje to Bog tak chcial i nie powinna brac lekow tylko jemu zaufac. Nie odpowiedziala mi na to pytanie i zmienila temat. Nigdy osoba, ktora tego nie przezyla nas nie zrozumie.
 
W DE in vitro jest traktowane normalnie, a ja daleko od tego zeby sie z tym kryc. Jesli ktos ma z tym problem to jest jego problem, nie moj. Ciesze sie ze ludzie pytaja , rozmawiamy o tym i nikt nie robi z tego takiego dramatu.
Tak samo w SE. Tutaj IVF to niemal jak wizyta u dentysty , ludzie się tego nie wstydzą że mają dzieci z IVF.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak samo w SE. Tutaj IVF to niemal jak wizyta u dentysty , ludzie się tego nie wstydzą że mają dzieci z IVF.

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
Moje będzie pękać z dumy że rodzice na głowie stawali żeby było na świecie. Czasem lubię sobie wyobrażać jak mu to opowiadam- takie moje małe fantazje :D
 
Kochana ja rozmawialam kiedys z ksiedzem na ten temat i urzylam podobnych argumentow to stwierdzil, ze nie idzie sie po trupach do celu i zostaje jeszcze adopcja. Czasami nic do nich nie dociera, nie rozumieja, ze kobiety w wiekszosci wykorzystuja wszystkie zarodki a nie kazdy tez moze zostac rodzicem adopcyjnym. To ciezki temat niestety. Mnie to zaraz nosi jak o tym mysle. Dzisiaj rozmawialam ze znajoma, ktora stwierdzila, ze inseminacja tez jest zabroniona przez kosciol i ona jest przeciwna takim ingerencjom, bo widocznie Bog tak chce. Ona w ciaze normalnie zachodzi ale ma ta mutaje co trzeba brac heparynę. Zapytalam jej czemu w takim razie bierze leki, przeciez skoro ma ta mutaje to Bog tak chcial i nie powinna brac lekow tylko jemu zaufac. Nie odpowiedziala mi na to pytanie i zmienila temat. Nigdy osoba, ktora tego nie przezyla nas nie zrozumie.
Dokładnie...
 
reklama
Ja czekaaaam bo salatka juz prawie gotowa[emoji10][emoji10][emoji10][emoji10]

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana moge co podac skladniki a proporcje musisz sama ogarnac bo ja tak na oko wszystko laduje do miseczki ;)
Sok z cytryny, miod, musztarda francuska, troszke musztardy zwyklej, sol, pieprz i oliwa.
Mam nadzieje ze sie nie spoznilam :)
 
Do góry