reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Czesc Wszystkim,
czy mozna dolaczyc do Waszego watku?
Jestem po kilkuletnich staraniach, obecnie po moim pierwszym IVF - transfer 5 dniowej blastocysty mialam w poniedzialek. Od tygodnia siedze w domu i wariuje... a najbiedniejszy jest moj ukochany ktory musi znosic moje hustawki emocjonalne i lagodzic moj stres... ja sobie ewidentnie nie radze :(
pozdrawiam Was wszystkie serdecznie
:) dasz radę!5dniowe swieżynki to mocne blastki:) u mnie 14miesięczna córa z takiego kropka jest ;)
 
reklama
Czesc Wszystkim,
czy mozna dolaczyc do Waszego watku?
Jestem po kilkuletnich staraniach, obecnie po moim pierwszym IVF - transfer 5 dniowej blastocysty mialam w poniedzialek. Od tygodnia siedze w domu i wariuje... a najbiedniejszy jest moj ukochany ktory musi znosic moje hustawki emocjonalne i lagodzic moj stres... ja sobie ewidentnie nie radze :(
pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

Cześć. Te dni po transferze są wyjątkowo trudne, ale mam nadzieję, że beta będzie pozytywna :)
 
Tak,dopiero od ostatniej wtorkowej wizyty więcej leże.Wizyte mam w piątek więc zobaczymy co lekarz powie,ale do tego czasu chucham na zimne i sobie leże.Tyle że z tego leżenia już coraz bardziej kręgosłup boli.

Odpoczynek przed nieprzespanymi nocami po porodzie :). Czas na książkę, telewizję, naukę, itp. Koniecznie daj znać po piątkowej wizycie.
 
Hej,
dzieki za mile slowa!
Wczesniej gdy mialam 27 lat, staralam sie naturalnie z moim (bylym juz) mezem przez ok 2.5 roku; mam endometrioze I/II stopnia (ogniska usuniete laparoskopowo w 2014 r), byly mial srednie parametry nasienia + tak naprawde on moim zdaniem nie chcial miec dzieci. Po tej laparo zaczelo sie miedzy nami bardzo psuc i w 2015 sie rozwiedlismy.
Moj obecny partner bardzo chce miec ze mna dzieci ale niesty z powodu jego problemow zdrowotnych jedynym wyjsciem jest nasienie od dawcy.
Wiec w lecie tego roku zaczelam podejscie numer 2 do tematu rodziny, od lipca mialam 4 IUI nieudane no i teraz pierwsze IVF. Po stymulacji uzyskano 11 komorek ale tylko 6 bylo dobrej jakosci. Z 4 zaplodnilo sie 3 (nie zapladnialismy wszystkich) z czego najlepiej rokujaca blastka zostala mi podana a 2 pozostale (o klase i dwie klasy slabsze) zostaly zamrozone.
To tyle po krotce :)
Wczoraj sie zamartwialam ze w 5 dpt nie mam zadnych objawow, dzis z kolei od rana czuje lekki bol brzucha jak przed okresem i teraz sie martwie znowu tym ze cos czuje... bete zamieram zrobic w srode

Ja w 5dpt i 6dpt miałam bóle okresowe i był to dobry objaw :). Wiele dziewczyn też tak miało i wszystko dobrze się skończyło
 
Hej,
dzieki za mile slowa!
Wczesniej gdy mialam 27 lat, staralam sie naturalnie z moim (bylym juz) mezem przez ok 2.5 roku; mam endometrioze I/II stopnia (ogniska usuniete laparoskopowo w 2014 r), byly mial srednie parametry nasienia + tak naprawde on moim zdaniem nie chcial miec dzieci. Po tej laparo zaczelo sie miedzy nami bardzo psuc i w 2015 sie rozwiedlismy.
Moj obecny partner bardzo chce miec ze mna dzieci ale niesty z powodu jego problemow zdrowotnych jedynym wyjsciem jest nasienie od dawcy.
Wiec w lecie tego roku zaczelam podejscie numer 2 do tematu rodziny, od lipca mialam 4 IUI nieudane no i teraz pierwsze IVF. Po stymulacji uzyskano 11 komorek ale tylko 6 bylo dobrej jakosci. Z 4 zaplodnilo sie 3 (nie zapladnialismy wszystkich) z czego najlepiej rokujaca blastka zostala mi podana a 2 pozostale (o klase i dwie klasy slabsze) zostaly zamrozone.
To tyle po krotce :)
Wczoraj sie zamartwialam ze w 5 dpt nie mam zadnych objawow, dzis z kolei od rana czuje lekki bol brzucha jak przed okresem i teraz sie martwie znowu tym ze cos czuje... bete zamieram zrobic w srode
Witaj! Trzymam kciuki za powodzenie, mysle ze te bole to dobry znak, jesli sa dosc silne to lyknij nospe i odpoczywaj duzo:)
 
Lez Kochana, lez. Beta w tym momencie nie jest tak istotna jak obraz USG. Poza tym nie poddają się tak szybko jak na początku.
w sensie że zarodki nie poddają się tak łatwo jak na początku?
Dziewczyny wyczytałam w necie że od niepłodniości, kobiet ciężarnych itd. jest patron - święty Dominik. Zaczęłam się do niego modlić :) Wiem że niektóre z Was modlą się do Św. Rity - może warto rozszerzyć listę ;)
 
Tak, ja będę teraz na zwolnieniu. Czułam się dobrze więc myślałam że popracuje jeszcze trochę, ale oczywiście jak trzeba zostać w domu to zostaje. Może się okazać że Maleństwo szybko pójdzie do góry i wtedy będę mogła do pracy wrócić. Wizytę mam 13 grudnia czyli 28 dpt.
ale ja blondynka, nie załapałam ze kazała Ci zostać w domu bo pecherzyk jest nisko.. Myślałam że tak po prostu na wszelki wypadek masz wypoczywac i leżeć:) kochana więc leżymy i podnosimy zarodki do góry i przyklejamy do mamusi :)
 
reklama
Do góry