reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kto po in vitro?

Nam tfu tfu sie udalo ale kredyt na pięć lat został i wieczne dofinansowanie od rodziców bo ciąża pochłania krocie. Przynajmniej moja...

---23tc---
Ja od marca wydałam już 3 tyś na samo dochodzenie gdzie jest problem i nieudolne próby naprawy (podaję kwotę bez leków. Myślę że z 500 zł trzeba by doliczyć. A to fertilman,a to "cudowny" żel conceive plus,ovariny i inne g...dla mnie. Clo to "grosze" bo na 2 stymulacje ok.30 zł.)

Czyli na połowę i trochę procedury ivf...
No ale zaczynałam z przekonaniem że in vitro to nie dla nas...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja od marca wydałam już 3 tyś na samo dochodzenie gdzie jest problem i nieudolne próby naprawy (podaję kwotę bez leków. Myślę że z 500 zł trzeba by doliczyć. A to fertilman,a to "cudowny" żel conceive plus,ovariny i inne g...dla mnie. Clo to "grosze" bo na 2 stymulacje ok.30 zł.)

Czyli na połowę i trochę procedury ivf...
No ale zaczynałam z przekonaniem że in vitro to nie dla nas...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
No my też leczylismy się najpierw rok i wydaliśmy na IUI. Tego to nawet nie liczę. I stwierdziliśmy że szkoda pieniędzy na kolejną, ze lepiej poświęcić już te pieniądze na in vitro. Dosc szybko to przetrawilismy

---23tc---
 
walczaca o szczescie przy nastepnej stymulacji musisz sie uprzec o mrożenie wiekszej ilosci przynajmniej samych komorek.Strasznie mi przykro zawsze sledzilam twoje losy.
Po nastepnej stymulacji bedzie lepiej zobaczysz
 
Ja mojego też nie faszeruję już tymi witaminami. Nie wiem jaki wynik był ostatnio, bo do iui nie oceniali morfologii. Wiem tylko że ruch szybki się poprawił i spadła koncentracja ( różnica w dniach abstynencji 1 dzień, ale wątpię, że miało to aż taki wpływ...)
No ja mam właśnie taki dylemat, że jeśli zdecyduję się podejść do ivf to z jednej strony chciałabym naprodukować jak najwięcej jajek, żeby zwiększyć szanse, a z drugiej nie wiem co by było gdyby były np.3 zarodki...2 mogłabym przygarnąć, a 3? Może za rok mogłabym wrócić...ale 4 dzieci? trochę dużo...Oczywiście dzieci może nie być z tego żadnych...ale rozważania i dylematy są...
Zarodki mozesz oddac do adopcji jezeli masz za duzo a wiesz ze nie wrocisz po nie
 
Ja od marca wydałam już 3 tyś na samo dochodzenie gdzie jest problem i nieudolne próby naprawy (podaję kwotę bez leków. Myślę że z 500 zł trzeba by doliczyć. A to fertilman,a to "cudowny" żel conceive plus,ovariny i inne g...dla mnie. Clo to "grosze" bo na 2 stymulacje ok.30 zł.)

Czyli na połowę i trochę procedury ivf...
No ale zaczynałam z przekonaniem że in vitro to nie dla nas...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie w 2 tygodnie poszlo prawie 5 tysięcy na transfer, leki i te wszystkie inne dodatki. Niestety nasze leczenie to studnia bez dna
 
Ja od marca wydałam już 3 tyś na samo dochodzenie gdzie jest problem i nieudolne próby naprawy (podaję kwotę bez leków. Myślę że z 500 zł trzeba by doliczyć. A to fertilman,a to "cudowny" żel conceive plus,ovariny i inne g...dla mnie. Clo to "grosze" bo na 2 stymulacje ok.30 zł.)

Czyli na połowę i trochę procedury ivf...
No ale zaczynałam z przekonaniem że in vitro to nie dla nas...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Uwiez mi ze dla wielu z nas ta kwota to drobne przy tym co juz wydalysmy... wiec nie jest zle!
A co do ivf to niektore dziewczyny sa w programach 2+1 i oddaja kase za drugi jak sie w 1 uda a w razie w to masz trzeci gratis
 
@Joaszka decydując się na ivf musisz liczyć się z tym, że koszty będą naprawdę spore.
Ja do crio w zeszłym mcu wydalam ponad 5 tys. W tym są badania, wizyty i leki. W tym mcu crio kosztowało nas prawie 3 tys. I dupa ciąży z tego nie ma
 
Ja od marca wydałam już 3 tyś na samo dochodzenie gdzie jest problem i nieudolne próby naprawy (podaję kwotę bez leków. Myślę że z 500 zł trzeba by doliczyć. A to fertilman,a to "cudowny" żel conceive plus,ovariny i inne g...dla mnie. Clo to "grosze" bo na 2 stymulacje ok.30 zł.)

Czyli na połowę i trochę procedury ivf...
No ale zaczynałam z przekonaniem że in vitro to nie dla nas...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Musisz tylko się liczyć z tym, że procedura to nie wszystko. Do tego dochodzą leki po transferze (w najtańszej opcji ok 1000zł/miesiąc), i inne "gadżety" jak np metoda zapladniania IMSI jeśli będziecie mieć wskazania, embrioglue, AH - w zależności co Wam będzie potrzeba. Mój drugi transfer z tą nieszczęsną kroplówką wyniósł niewiele mniej niż 10 tys... Zrobiłam dziś podliczenie półtora rocznego leczenia i wyszło mi ponad 48tys... Jakby ktoś dał mi to do ręki to chyba nie wiedziałabym co z tym zrobić... Nawet nie mówię rodzinie o ifv i o tym, że leczenie jest takie drogie bo by mi ćwoki (nie mówię tu o rodzicach, choć oni tez o niczym nie wiedzą) zaczęli zazdrościć, że mam tyle hajsu, zamiast współczuć przeżyć.
 
reklama
kufa no!
Masz jakieś jeszcze czy cała procedura od nowa?

Moja mądra koleżanka od papierosów wczoraj mi powiedziała, że nie zachodzę, bo za bardzo chcę. powinnam wyluzować i odpuścić...Zacznę jak ona- piwo codziennie i zacznę palić. Może się k...uda
Jak mam wyluzować, jak wiem, że jestem zepsuta i mąż też? i to się nie naprawi, nie zniknie...a z czasem dojdą inne problemy...
I na tym wyluzowaniu emerytura mnie zastanie i meopauza

Nie słuchaj, najłatwiej radzić osobom którym udaje sie za pierwsza penetracja. Daj spokój i rob swoje.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry