reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Jestem już po cholernej wizycie ...
Endometrium do dupy. Moja P dr wyjeżdża! w piątek mam wizytę u innego ...wszystko się pieprzy.... Brakuje im jakiś badań ( fajnie ze w ogóle się zorientowali)a biopsje M przewidują może na sobote a może wtorek .. No fuck !! Idę jest tłuste ryby i zagrazać orzechy ... A przy okazji trochę sobie popłacze ...

A jakie to endo masz? I który to dzień cyklu?
 
Mi też ale o dziwo jakoś się trzymam. Wypłakałam się za wszytskie czasy w zeszłym tygodniu. Boli ale muszę iść do przodu. Przede mną jeszcze max 2 próby. Jak się nie uda to będe mysleć co robić dalej. Może adopcja a może zwiedzanie świata. Porozmawiałam tez na spokojnie z mamą, pierwszy raz widziała mnie nie płaczącą po nieudanym transferze więc nie musze się martwić że jeszcze ona się martwi o mnie. Życie toczy się dalej. Robimy wszystko w upragnionym celu a finał jaki będzie to wie tylko Ten na górze. Ja będę się modlić i leczyć dalej. Musze jeszcze wymaz zrobić czy moje prawdziwki zniknęły...
Misis, podziwiam cię, jesteś silna babka. Ja bym się do tego czasu załamała, serio.
Mówisz, że jeszcze 2 próby, oby następna się udała. Bardzo ci kibicuję!!!
 
Powiedzcie mi jak to jest z tymi hiperkami. Co się dzieje gdy się ją dostanie ?
Mam niby teraz lekka hiperke i nie widzę nic nadzwyczajnego...a co jak ma się taka na maca? Szpital?
Mam mieć teraz długi protokół ... moje AMH 11 mówią mi że duże ryzyko hipetki...trzeba uważać... Poprzednio miałam krótki protokół z antagonista bo ten długi miał być dla mnie niebezpieczny ... Już nie raz Wam pisałam że się na tym nie znam ...że ufam lekarza ... Tylko ostatnio tak się zawiodłam ( zero komórek, zero zarodków, brak tansferu- znacie mija historię)....

Zacytuję internety:
Zespół hiperstymulacji jajników: objawy
Pierwsze objawy zespołu hiperstymulacji jajników występują zazwyczaj po kilku dniach od pobrani komórek jajowych do zapłodnienia in vitro. W zależności od nasilenia objawów, wyróżnia się postać łagodną, umiarkowaną, ciężką oraz krytyczną, przy czym zdecydowaną większość przypadków OHSS można zakwalifikować do dwóch pierwszych typów.

  • postać łagodna: wzdęcia, niewielki ból brzucha (wynikający z powiększenia jajników)
  • postać umiarkowana: umiarkowany ból brzucha, nudności i wymioty, wodobrzusze, które jest widoczne na USG
  • postać ciężka: wodobrzusze i problemy z oddychaniem (spowodowane nagromadzeniem się dużej ilości płynu wysiękowego w otrzewnej, opłucnej i osierdziu), skąpomocz, zagęszczenie krwi, hipoproteinemia
  • postać krytyczna: intensywne wodobrzusze, gromadzeni się dużej ilości płynu wysiękowego w otrzewnej, opłucnej i osierdziu, duże zagęszczenie krwi (hematokryt> 55%), bezmocz, problemy zakrzepowo-zatorowe, zespół ostrej niewydolności oddechowej. Wówczas może dojść do wstrząsu hipowolemicznego (który jest wynikiem zmniejszenia się objętości krwi krążącej) oraz niewydolności nerek, a w konsekwencji do śmierci.


Link do: Zespół hiperstymulacji jajników: przyczyny, objawy, leczenie
 
reklama
Jestem już po cholernej wizycie ...
Endometrium do dupy. Moja P dr wyjeżdża! w piątek mam wizytę u innego ...wszystko się pieprzy.... Brakuje im jakiś badań ( fajnie ze w ogóle się zorientowali)a biopsje M przewidują może na sobote a może wtorek .. No fuck !! Idę jest tłuste ryby i zagrazać orzechy ... A przy okazji trochę sobie popłacze ...
Tamiza, nie ma szans na poprawę endo?? Kiedy miałabyś mieć transfer?? Może jeszcze jest trochę czasu. Biopsję można zrobić i przechować plemniory, albo zapłodnić i ewentualnie zamrozić zarodki, żeby poczekały, aż mama będzie gotowa.
No endo lampkę wytrawnego wina można, może poprawi ci też trochę humor.

Pisałaś dziś o koniach, co się z nimi dzieje??
 
Do góry