reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hej! Mam pytanie.czy Firma ubezpieczenia zdrowotnego sfinansowala Ci połowę kosztów in vitro? Nam kazali jeszcze dokumenty wysłać do Stiftung FamilienSinn Thuringen i stamtąd możemy dostać jeszcze dofinansowanie max 800€. Długo zeszlo Ci z papierkowa robotą zanim podeszłas do IVF?
Weronika ,
to zalezy w jakiej ubezpieczalni jestes ,bo jedne placa 50% drugie 100% ,to o czym piszesz to dodatkowe dofinansowanie z rejonu w ktorym mieszkasz.Musicie miec na pewno dokumenty od lekarza ,ktory wypelni papiery i okresli jakie szanse sa na powodzenie in vitro. Normalnie idzie to bardzo szybko ,kasy chorych robia rozliczenie bezposrednio z klinika i wy dalej dostajecie tylko rachunek na pozostale 50 %.Mysmy placili za wszystko sami ze wzgledu na wiek.Normalnie nie ma z ta procedura wiekszych problemow.Mozesz zawsze do ich zadzwonic i dopytac.
 
reklama
Dziewczyny czy to normalne w sobotę miałam punkcje a dzisiaj tak mnie ciągnie ten jajnik ze głowa mała wczoraj byłam na spacerze z M 2 km przeszłam z przerwą czy to od tego tak ciągnie??? Proszę pomóżcie
 
Weronika ,
to zalezy w jakiej ubezpieczalni jestes ,bo jedne placa 50% drugie 100% ,to o czym piszesz to dodatkowe dofinansowanie z rejonu w ktorym mieszkasz.Musicie miec na pewno dokumenty od lekarza ,ktory wypelni papiery i okresli jakie szanse sa na powodzenie in vitro. Normalnie idzie to bardzo szybko ,kasy chorych robia rozliczenie bezposrednio z klinika i wy dalej dostajecie tylko rachunek na pozostale 50 %.Mysmy placili za wszystko sami ze wzgledu na wiek.Normalnie nie ma z ta procedura wiekszych problemow.Mozesz zawsze do ich zadzwonic i dopytac.
Dziękuję za odpowiedź! My jesteśmy ubezpieczeni w AOK i oni pokrywają 50% czyli ok 1500€ i z tej naszej połowy możemy mieć dofinansowanie jeszcze z tej innej instytucji. W najlepszym wypadku będziemy musieli zapłacić sami tylko ok 700€..ale nie wiem czy aż tyle szczęścia mamy hehe
 
Dziękuję za odpowiedź! My jesteśmy ubezpieczeni w AOK i oni pokrywają 50% czyli ok 1500€ i z tej naszej połowy możemy mieć dofinansowanie jeszcze z tej innej instytucji. W najlepszym wypadku będziemy musieli zapłacić sami tylko ok 700€..ale nie wiem czy aż tyle szczęścia mamy hehe
jesli ty masz mniej niz 40 lat,maz mniej niz 50 i jestescie malzenstwem ,to pojdzie szybko .Ja tez u nich jestem i nie mam z niczym problemow(do teraz przynajmniej ;))
 
Dziewczyny czy to normalne w sobotę miałam punkcje a dzisiaj tak mnie ciągnie ten jajnik ze głowa mała wczoraj byłam na spacerze z M 2 km przeszłam z przerwą czy to od tego tak ciągnie??? Proszę pomóżcie
Może być. Po pick up'ie Twoje jajniki są jak sito wiec mają prawo trochę boleć. Jeśli ból będzie się nasilala to skontaktuj się z lekarzem

[emoji127] 28.10.2017
 
Dziewczyny czy to normalne w sobotę miałam punkcje a dzisiaj tak mnie ciągnie ten jajnik ze głowa mała wczoraj byłam na spacerze z M 2 km przeszłam z przerwą czy to od tego tak ciągnie??? Proszę pomóżcie
Moze cie tak do 2 tyg.ciagnac.Twoje jajniki wygladaja jak 2 male kalafiory ,poklute po punkcji.Niestety potrzebuja czasu na regeneracje.Spokojnie i zadnego sportu.
 
reklama
Do góry