reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Długi zaczynasz jeszcze przed @ - najpierw jest wyciszanie np gonapeptylem, potem @ i stymulacja właściwa. W krótkim jest tylko stymulacja właściwa. Ja miałam długi i jeszcze dodatkowo cały cykl wcześniej brałam antyki. A to ile się wyhoduje jajek to indywidualna sprawa - niektóre na długim hodują mało, inne na krótkim... Teoretycznie długi pozwala na wyhodowanie mniejszej ilości jajek ale za to lepszej jakości. Zależy też jakie masz amh i jak reagujesz na stymulację - ja przy 5,2 miałam ok 15 pęcherzyków, z czego pobrali 9 a t tym 7 zdolnych do zapłodnienia. Nie wiem czy reszta pęcherzyków popękała czy były puste... ;/

Hmmm gdyby tak bylo z tym
Dlugim protokolem to kazdy by chcial
Dlugi jesli mialyby byc lepszej jakosci;)protokol wybiera lekarz patrzec na wyniki badan ... cala reszta ile wychoduje komorek i czy Sue podziela to JuZ wyzsza sila jak cale ivf

Dziewczyny pytanie ,znajoma miala transfer blastki w sobote dzis 5 dpt I sikacz wyszedl ,czy to normalne ? Mozemy sie cieszyc?koro hcg w przypadku blastki jest od 6 dpt ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny,
jestem u Was pierwszy raz ale zdecydowałam się od razu napisać. Od 1,5 roku staramy się z Mężem o dziecko, mam niedoczynność, dwie macice i prawy jajowód niedrożny ...Mąż wyniki nasienia 0% prawidłowych plemników w morfologii.
Leczymy się od II.2017 w Invimed Wrocław, byliśmy na jednej wizycie gdzie lekarz nakazał starania naturalne i wizytę Męża u urologa, dostał komplet suplementów na poprawę jakości nasienia, ale kolejny miesiąc nic ...
Wczoraj za namową Teściowej wybraliśmy się do bardzo cenionego doktora w prywatnej klinice nie zajmującej się procedurami IVF ... który stwierdził, że nic innego niż zapłodnienie pozaustrojowe nam nie pozostało, przy takiej morfologii plemników Męża. Jestem załamana, On sobie nie potrafi z tym poradzić, nie wiemy kompletnie nic nie temat procedur, leczenia, kosztów..formalności. Mamy 30 lat i każdy kolejny miesiąc w którym pojawia się miesiączka powoduje u nas wojnę w domu, o wszystko..nawet kota, który za głośno domaga się o głaskanie :(
Dziewczyny, doradźcie proszę, miała któraś podobną sytuację? Ile trwają procedury do momentu próby zapłodnienia ...decydować się, czy jeszcze poczekać?

Trzymam za Was mocno kciuki, marzenia kiedyś się spełniają ...!

My na leczenie poprawy nasienia straciliśmy aż 3 lata. Powiem Ci, że wszystkie te leki zamiast poprawić tylko obniżyły i tak dosyć słabe wyniki :(
Doskonale wiem co czujesz przy każdej porażce. Chyba jak każda z nas. Moja rada to nie tracić czasu, a od razu podejść do procedury.

U mnie trwało to dosyć długo... ale to ja tak uważam ;p
Długi protokół, później stymulacja i na całe szczęście nie musiałam czekać na transfer :D

Życzę powodzenia! Wytrwałości i ogromnej siły walki :)
 
Wynik drugiej bety 267 :) Tak mi dobrze. ....

Ogromne gratulacje! Radość nie z tej ziemi, co?

Dobrze pamiętam, że Ty podchodziłaś w Gdyni? Znasz może jakiegoś dobrego lekarza do prowadzenia ciąży? Może kogoś polecasz?
Zastanawiam się czy pozostać w klinice, czy przejść gdzieś indziej. Nie wiem jak jest lepiej, a NFZ jakoś nie ufam ;p
 
A w czym niby duński dawca lepszy?? Sporo fajnych facetów w polsce oddaje nasienie. Wszyscy musza być dokładnie przebadani i zdrowi więc nie wiem "o co kaman"...

Słyszałam, że INVIMED stosuje duńskie nasienie, a ponoć wcale panowie nie są tak dobrze wybadani. Aha i słyszałam, że tam dużo jest osób z mutacją CFTR także, bym się zastanawiała...
 
Ogromne gratulacje! Radość nie z tej ziemi, co?

Dobrze pamiętam, że Ty podchodziłaś w Gdyni? Znasz może jakiegoś dobrego lekarza do prowadzenia ciąży? Może kogoś polecasz?
Zastanawiam się czy pozostać w klinice, czy przejść gdzieś indziej. Nie wiem jak jest lepiej, a NFZ jakoś nie ufam ;p
Ojj radość nie z tej ziemi;) Ja chyba chciałabym pozostać w klinice....oczywiście jeśli będzie taka możliwość...bo nie wiem czy lekarze zajmujący się niepłodnościa prowadzą również ciążę. ..?
 
A w czym niby duński dawca lepszy?? Sporo fajnych facetów w polsce oddaje nasienie. Wszyscy musza być dokładnie przebadani i zdrowi więc nie wiem "o co kaman"...
Z tego co wiem np u mnie w klinice tylko ze Skandynawii są dawcy.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Słyszałam, że INVIMED stosuje duńskie nasienie, a ponoć wcale panowie nie są tak dobrze wybadani. Aha i słyszałam, że tam dużo jest osób z mutacją CFTR także, bym się zastanawiała...
O to na pewno trzeba dopytac lekarza. Musza miec jakies badania genetyczne porobione... Ale na szczescie nam nie byly potrzebne takie informacje, wiec nie znam sie na tym za bardzo.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry