reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Nawet komercyjnie obowiązuje ograniczenie do 6 zapłodnionych komórek. Wyjątkiem są oczywiście dziewczyny które ukończyły 35 lat i pewnie jakieś wskazania genetyczne.

Ja będę od punkcji na L4, do końca ciąży. Ale każdy inaczej.


Co do inofemu/inofoliku - ja zamawiam czysty Inozytol na iherb.com w formie proszku. Przynajmniej nie mam tam kwasu foliowego w zwykłej formie, a formę metylowa biorę osobno. I wychodzi taniej.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
ojoj to coś się naprawdę pozmieniało, bo u nas lekarze pozwoliliby zapłodnić wszystkie oocyty, a było ich 17, tylko my nie chcieliśmy. Nawet targowali się z nami o minimum 4 :-)
 
Dziewczyny może to będzie głupie pytanie ale wolę się upewnić. Czy jak zaczynam dziś tabletki antykoncepcyjne to jutro mogę zrobić badania hormonów? Tsh i prolaktyne? wydaje mi się że tak ale napiszcie proszę jak się mylę. I jakie jeszcze hormony na początku cyklu warto sprawdzić? Czy powtarzać amh? W tamtym roku miałam powyżej 3
 
Jesteś w podobnej sytuacji co ja. 1 nie udana próba w listopadzie 2016. Teraz podchodzimy do 2 punkcją pewnie za tydzień. Ta stymulację znoszę gorzej niż pierwsza i do tego stres mnie zjada leki ze i tym razem sie nie uda. Strasznie sie boje. Maż mniej niby wspiera ale on do końca nie rozumie bo to nas faszerują lekami to my musimy to przetrwac

Psychicznie obydwoje przezywacie....uwierz mi lub to Tylko moj m taki wrazliwy...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny może to będzie głupie pytanie ale wolę się upewnić. Czy jak zaczynam dziś tabletki antykoncepcyjne to jutro mogę zrobić badania hormonów? Tsh i prolaktyne? wydaje mi się że tak ale napiszcie proszę jak się mylę. I jakie jeszcze hormony na początku cyklu warto sprawdzić? Czy powtarzać amh? W tamtym roku miałam powyżej 3
Możesz

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
A mówiłaś, że jesteś po in vitro?
Tak się zastanawiam bo część dziewczyn chodzi i do kliniki prywatnie i na nfz. W kartach ciąży macie informację o in vitro? Coś mi się kiedyś obiło o uszy ale nie wiem czy dobrze, że potem trzeba to zgłaszać w USC?
A co trzeba zgłaszać do USC ze dziecko po IVF masz?? no co ty!! to w przypadku adopcji prenatalnej jest, ale nie wiem czy przeszło. Chodzi dokładnie o to samo co w adopcji społecznej, czyli możliwość odszukania biologicznych rodziców/ dawców po 18r.ż.
JA chodziłam na NFZ po 12tc i nie było problemu żadnego. W szpitalu móiłam, że stan po IVF jest i szczerze więcej się starają.. NA początku jest dużo leków - estradiol, progesteron i z nich trzeba schodzić powoli w odpowiednim czasie, dlatego do 12tc niech prowdazi lekarz z kliniki, albo po prostu zaufany. Mi odstawiała ginekolog z NFZ ale to od 13r. ż do niej chodze i nie ma lepszej!!:-p
 
Ja ze wczesniejszej pracy zrezygnowalam ze wzgledu na za mocne obciazenie fizyczne. Teraz przede mna bedzie criotranafer i wlasnie zastanawiam sie czy szukac nowej pracy czy moze jednak odpuscic. To napewno jest wyczyn walczyc z tym wszystkim i jeszcze nowa prace zaczynac, stres i organizacja, nie bardzo jestem w stanie sobie to wyobrazic i dlatego boje sie probowac.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja właśnie szukam pracy , jestem w 5dpt[emoji4] ale robię to tak bez ciśnienia.
 
reklama
Do góry