reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To ladny wynik. W sam raz. Za malo to szkoda, bo moze cos nie pojsc, za duzo moga byc slabszej jakosci i jest ryzyko hiperstymulacji.
Pewnie na dniach transfer. Juz wiesz co lekarz zadecydowal? 3dniowe czy 5dniowe? Wpisz nam sie do kalendarza. No i czekamy na biezace.wiesci co u kropeczek.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Nic właśnie nie wiem. Wypis robiła mi Pani doktor, której totalnie nie znam. Jutro mają zadzwonić i jak tylko będę wiedziała to się wpisuje i będę prosiła o kciuki [emoji173]️


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Po wizycie nadal serce wali jak młotem. W czwartek punkcja.. duzo jajeczek z czego ok 20 bedzie sie pewnie nadawalo (tak powiedzial doktor) a za tydzien w pon transfer... masakra jestem rozwalona emocjami.. strach az po samo szczescie ze to juz tak blisko...
Doktor tylko powowiedzial ze to ode mnie zalezy ile jajców zapłodnimy.. a jaka to dla mnie roznica? Chyba im wiecej tym lepiej?
Super, ze wszystko idzie po twojej mysli. Bombisz ty sie w polsce leczysz? Zakladam ze tak, ale popraw mnie jesli myle. Jest szansa ze pisalas a ja po prostu nie pamietam.

Jesli mozesz zaplodnic wszystkie i nie robisz badam genetycznych zarodkow to oznacza ze prawdopodobnie masz ponad 35 lat.

Sa dwie kwestie, ktore musisz rozwazyc. Ze wzgledu na twoj wiek jajeczka moga sie slabiej zapladniac i/lub dzielic. Mniej moze byc zdatna do transferu.

Z drugiej strony co zrobisz jesli bedziesz miala np 7zarodkow. Dasz szanse wszystkim? Zniszczysz reszte jak urodzisz powiedzmy 2-3. Czy oddasz do adopcji? Powiem ci ze w granicy polski niszczenie jest nielegalne, o wymiarze etycznym nie mowiac.

Spytaj lekarza co ci radzi. Jakie wg niego sa.za i przeciw zaplodnieniu az tylu i ile wg niego powinno byc z tego zarodkow.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super, ze idzie po twojej mysli. Bombisz ty sie w polsce leczysz? Zakladam ze tak, ale popraw mnie jesli myle. Jest szansa ze pisalas a ja po prostu nie pamietam.

Jesli mozesz zaplodnic wszystkie i nie robisz badam genetycznych zarodkow to oznacza ze prawdopodobnie masz ponad 35 lat.

Sa dwie kwestie, ktore musisz rozwazyc. Ze wzgledu na twoj wiec jajeczka moga sie slabiej zapladniac i/lub dzielic. Mniej moze byc zdatna do transferu.

Z drugiej strony co zrobisz jesli bedziesz miala np 7zarodkow. Dasz szanse wszystkim? Zniszczysz reszte jak urodzisz powiedzmy 2-3. Czy oddasz do adopcji? Powiem ci ze w granicy polski niszczenie jest nielegalne, o wymiarze etycznym nie mowiac.

Spytaj lekarza co ci radzi. Jakie wg niego sa.za i przeciw zaplodnieniu az tylu i ile wg niego powinno byc z tego zarodkow.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Mam 26lat, lecze sie w Polsce na śląsku w klinice Antrum.
Chcialabym zamrozic, a jak juz osiagne max liczbe dzieci to oddam. O tym ze nie mozna niszczyc tylko oddaja to zostalismy od razu poinformowani. Nie wiem tylko jak z mrozeniem - musze dopytac.
 
Mam 26lat, lecze sie w Polsce na śląsku w klinice Antrum.
Chcialabym zamrozic, a jak juz osiagne max liczbe dzieci to oddam. O tym ze nie mozna niszczyc tylko oddaja to zostalismy od razu poinformowani. Nie wiem tylko jak z mrozeniem - musze dopytac.
26 i pozwolili ci zaplodnic wszystkie? Kurczaczki, teraz to nie mam pomyslu dlaczego. Nie zmienia to faktu, zebpoza szczegolnymi przypadkami w Polsce mozna zaplodnic max 6. Wiec albo jestes szczegolnym przypadkiem albo cos zle zrozumialas. Dopytaj na nastepnej wizycie i daj nam znac jesli rzeczywiscie pozwola ci zaplodnic wszystkie to jaki jest powod.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zaraz dzwonie do lekarza bo jest już reszta badań. .. amh mam 0.36 czy to bardzo źle? ?? [emoji22]
No dobrze nie rokuje, ale nie ma reguł.. Czasem beznadziejne przypadki zaskakują za pierwszym razem. A Ci zdrowsi potrzebują z trzech procedur..3mam kciuki z niższym AMH dziewczyny do IVF startowały:-p
 
reklama
26 i pozwolili ci zaplodnic wszystkie? Kurczaczki, teraz to nie mam pomyslu dlaczego. Nie zmienia to faktu, zebpoza szczegolnymi przypadkami w Polsce mozna zaplodnic max 6. Wiec albo jestes szczegolnym przypadkiem albo cos zle zrozumialas. Dopytaj na nastepnej wizycie i daj nam znac jesli rzeczywiscie pozwola ci zaplodnic wszystkie to jaki jest powod.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
oooo to cos się zmieniło w PL po programie z MZ? Bo jezeli idzie się komercyjnie to można zapładniać ile się chce, chyba że PiS coś zmienił?? Ograniczenie było co do ilości podawanych zrodków. Zgodnie z ustawą ponizej 35r.ż maks 2 a powyżej maks 3.
 
Do góry