reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kochane podpowiwdzcie mi jak to bylo u was.
Poprzednie dwie moje stymulacje to byl dlugi protokol.
1 stymulacja na minimalnych dawkach menopuru 7 dojrzalych zaplodnionych pecherzykow
2 stymulacja na wiekszych dawkach 16 pobranych i 7 zaplodnionych
Jak to wyglada przy krotkim protokole z antagonista slyszalam ze jajek jest mniej i przeraza mnie to troche. Jak bylo u was ile mialyscie komorek i zarodkow na krotkim protokole
dlugi protokół z agonistą (gonapeptyl) to zupełnie inna bajka niż krótki z antagonistą (cetrotide). długi protokół ma wyciszanie poprzedzone "burzą" hormonalną,aż przysadka przestaje być wrażliwa na hormony. Ta burza czasem nie jest zbyt dobra dla jajek, dlatego morfologia embrionów potrafi być nieporównywalnie lepsza. A krótki protokół "wyłącza" przysadkę od razu i nastepuje stymulacja kontrolowna przez lekarzy.
 
Dziewczyny czy możecie mi powiedziec czy moja beta nie rośnie zbyt szybko, do lekarza mam isc dopiero 09.05.
26.04 beta 152
28.04 beta 392
02.05 beta 2721
Czy ona nie przyrasta zbyt szybko? dodam że są to badania hcg total ilościowo
hcg total to alpha hcg i beta hcg. Nie bada się przyrostów hcg ogólnie. To nie jest beta - hcg tylko suma wszystkich składowych.
Przy pozamacicznej ciaza może rozwijać się prawidłowo - mieć idealny przyrost hcg. Jednak to może 5% ciąż, już powinien być pęcherzyk. Jak jest pęcherzyk w macicy to jest jak powinno być:-p
 
Powiem tak lekarz powinien skierować Cię do szpitala, nie chce być brutalna ale raczej z tego nic nie będzie :( A przez takie zaniedbanie może dojść do jakiejś infekcji lub jeśli to ciąża pozamaciczna to do uszkodzenia jakiegoś narządu ciąża pozamaciczna niekoniecznie musi być w jajowodzie czy w jajniku ale równie były przypadki że znajdowała się w jamie brzusznej...według mnie powinnaś dostać skierowanie do szpitala i tam powinni Cię obserwować i podjąć jakieś kroki...
Kochana ja jestem takim przypadkiem, u mnie tez długo nic , leżałam w szpitalu 1,5 tyd bo myśleli , ze ciąża pozamaciczna , a tu niespodzianka jestem w 8 tyg :)
super, tylko ze u mnie dodatkowo ta beta jest bardzo niska. Transfer mialam 5 dniowych 29. 03 a dzis beta 540 tylko :( .
 
tak jak pisze poprzedniczka, powyżej 1000 widać pęcherzyk płodowy jeszcze nawet bez zarodka. Za tydzień powinien być na pewno. Jak nie będzie jeszcze tydzień póżniej to jest dramat. Mały człowiek pokaze się za jakies 1,5tygodnia. Jeżeli przyrost bety się zgadza.
 
reklama
Do góry