reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witam Was,
jestem szczęśliwą mamusią synka, który jest z nami dzięki in vitro. Problemem jest u mnie brak owulacji. Miałam transfer dwóch 3-dniowych świeżaczków. Minęło już trochę czasu i zamyślamy o rodzeństwie. W klinice hoteluje nam się kilka mrozaczków, w tym jedna blastocysta. Za nim podejmę pierwszy telefon do kliniki w celu ustalenia wizyty chciałam się od Was dowiedzieć jak wygląda przygotowanie do kriotransferu. Jakie badania będą niezbędne? Czy będę musiała brać jakieś leki/suplementy diety? Czy znów czekają mnie zastrzyki? Jaki jest mniej więcej cały koszt kriotransferu? (zabieg+leki+wizyty)

Rossi,przypuszczam ze bedziesz musiala powtorzyc wszystkie badania jak przed in vitro,bo rozumiem ze juz troche czasu minelo,a maja one niestety date przydatnosci ...:):):) Przede wszystkim lekarz musi sprawdzic czy twoje cykle sa regularne i hormony w normie.Jesli masz regularne cykle z owulacja,mozesz podejs do kryo na naturalnym cyklu...wyglada to mniej wiejec tak ze okolo 9-12 dnia przyjdziesz na kontrole endometrium ,zrobi usg zeby sprawdzic czy juz masz owulacje czy sie zbliza itp. i na tej podstawie ustali ci termin transferu. Dodatkowo moze (nie kazda klinika to robi) podlaczyc ci progesteron i estradiol zeby ulatwic uarodkowi implantacje.
Jesli nie wiesz kiedy owulacja, hormony ci szaleja itp ,zaleznie od doktora od 1-3 dc dostaniesz wysokie dawki estradiolu ktore zablokuja owulacje i spowoduja przyrost endometrium. Okolo 10dc przyjdziesz znowu na kontrole ,tym razem chodzi tylko o endo bo owulacji i pecherzyka nie powinno byc . Na podstawie grubosci endo okresli date transferu i wlaczy progesteron ktory otwiera okno implantacyjne i odzywia zarodek. Twojego naturalnego prg. nie ma bez owu i peknietego pecherzyka ,ktory przeksztalca sie w cialko zolte a ten produkuje prg. Nie wiem jakie leki poprzednio bralas,nie musisz zadnych zastrzykow do stymulacji brac . Suplementy i witaminy sa zawsze dobre,na pewno ci nie zaszkodza. O kosztach nie mam pojecia,ale na pewno mniej jak cala stymulacja z lekami. Wszystko zamyka sie w 3-5 wizytach,zaleznie od lekarza i kliniki. Mam nadzieje ze troche ci pomoglam;)
 
reklama
02.05 dowiem się kiedy planują transfer. Ale myśle ze koło 20.05 nie szybciej. Polecam dr. Mędrka w Zdrojach jest jednym z lepszych. Podobno jest specjalista od usg i nic mu nie umknie. Ja napewno jeśli kiedyś zdarzy się ten cud chce rodzic w Zdrojach. Może kiedyś trafimy na wspólna datę w vrito [emoji16]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
A na jaki dc mniej więcej Ci wypadnie? Lytam z ciekawości, ja ostatni miałam 22 dc, a teraz prawdopodobnie 21 dc

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli endometrium będzie za małe to co dalej Twój lekarz planuje zrobić? Pytam, bo ja ogólnie mam bardzo cienkie a za miesiąc zaczynam stymulacje i też się boję, że to może być przeszkodą...
Jeśli bedzie za małe to spróbujemy na cyklu sztucznym, bo teraz jestem na naturalnym. Nigdy nie miałam problemu z endometrium. Wydaję mi się, że to wina podwyższonego progesteronu w 1 dc. Poprzedni cykl to była u mnie stymulacja, transfer( nie udany) i luteina w dużej dawce, to pewnie dlatego progesteron był za duży i teraz jest jak jest. W przyszłym cyklu samo się powinno unormować.
 
Rossi,przypuszczam ze bedziesz musiala powtorzyc wszystkie badania jak przed in vitro,bo rozumiem ze juz troche czasu minelo,a maja one niestety date przydatnosci ...:):):) Przede wszystkim lekarz musi sprawdzic czy twoje cykle sa regularne i hormony w normie.Jesli masz regularne cykle z owulacja,mozesz podejs do kryo na naturalnym cyklu...wyglada to mniej wiejec tak ze okolo 9-12 dnia przyjdziesz na kontrole endometrium ,zrobi usg zeby sprawdzic czy juz masz owulacje czy sie zbliza itp. i na tej podstawie ustali ci termin transferu. Dodatkowo moze (nie kazda klinika to robi) podlaczyc ci progesteron i estradiol zeby ulatwic uarodkowi implantacje.
Jesli nie wiesz kiedy owulacja, hormony ci szaleja itp ,zaleznie od doktora od 1-3 dc dostaniesz wysokie dawki estradiolu ktore zablokuja owulacje i spowoduja przyrost endometrium. Okolo 10dc przyjdziesz znowu na kontrole ,tym razem chodzi tylko o endo bo owulacji i pecherzyka nie powinno byc . Na podstawie grubosci endo okresli date transferu i wlaczy progesteron ktory otwiera okno implantacyjne i odzywia zarodek. Twojego naturalnego prg. nie ma bez owu i peknietego pecherzyka ,ktory przeksztalca sie w cialko zolte a ten produkuje prg. Nie wiem jakie leki poprzednio bralas,nie musisz zadnych zastrzykow do stymulacji brac . Suplementy i witaminy sa zawsze dobre,na pewno ci nie zaszkodza. O kosztach nie mam pojecia,ale na pewno mniej jak cala stymulacja z lekami. Wszystko zamyka sie w 3-5 wizytach,zaleznie od lekarza i kliniki. Mam nadzieje ze troche ci pomoglam;)
A co się zmienia w momencie, kiedy u mnie są cykle bezowulacyne?
 
Oto moje dwie Kruszynki, serduszka widziałam jeszcze nie słyszałam ale biły pięknie, mocno obydwa ❤❤
Dziewczyny pobeczałam się....
 

Załączniki

  • tmp_21352-IMG_20170428_1255531266760260.jpg
    tmp_21352-IMG_20170428_1255531266760260.jpg
    609,2 KB · Wyświetleń: 105
A co się zmienia w momencie, kiedy u mnie są cykle bezowulacyne?

Nic ,po to sa cykle sztuczne sterowane lakami,dostaniesz wysokie dawki estradiolu zeby ci uroslo ladne endometrium ,jak juz bedzie odpowiednio wysokie dostaniesz progesteron...cykle sztuczne sa wlasnie dla takich przypadkow.Na pewno zrobi ci badanie hormonow ,bo przy braku owulacji ,moga troche wariowac:):):)
 
reklama
No właśnie nie ma endo nic w ogóle[emoji20]. We wtorek zobaczymy czy coś urośnie.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
na naturalnym cyklu?

Aaaa,juz doczytalam.
Progesteron z rosnieciem endometrium nie ma za duzo wspolnego, problemy moga lezec po stronie estradiolu.Pozostaje piachy zaciskac zeby sie ruszylo.Ja nie odczekacie o od nowego cyklu na sztucznym...wiem ze to boli:(:(:(ale szkoda zarodkow przy takiej niepewnej sytuacji
 
Do góry