reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

No no.......a jeszcze ostatnio do mnie mówi- no ale pani juz raz straciła wiec zalecam siedzenie w domku,odpoczynek itd.------- 200 zł proszę:)o_O
Wiec tylko mąż pracuje:o
U nas też kiepsko z kasą budowa domu invitro. Jutro na transfer muszę od mamy pożyczyć dopiero po wypłacie oddam. Jestem strasznie zła, że nie pochodziła do invitro jak było dofinansowanie
 
reklama
Wystarczy porównać ceny procedur, policzyć każdy dzień obserwacji itd. Program rządowy zakładał hodowle do 3 doby, można byli zostawić do 5 ale trzeba było dopłacić.

[emoji127] 28.10.2017
My szlismy rzadowym i wszystkie nasze zarodki byly trzymane do 5 doby przed mrozeniem. Nic nie doplacalismy z tego powodu... Nie wiem skad takie info...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A mi sie wydaje ze koszt jest ten sam, placimy za maksymalną ilość dni na szkiełku bo nigdy nie wiadomo w ktorej dobie zarodek bedzie zamrozony bądź trsnsferowany. Może się mylę ale nie sądzę że jest droższy.
Myśle ze chodziło o koszty laboratorium a nie to co my płacimy. Wydaje mi sie to logiczne ze skoro maja dłużej hodować, obserwować zarodki to to więcej kosztuje, wiec ciekawa hipoteza ze wlasnie dla oszczędności podają szybciej bo i tak im płacimy tyle samo, to po co maja sobie roboty dokładać. Przeciez za efekt nie płacimy tylko za próbę...

Dziewczyny od kiedy jest widać pęcherzyki na usg?
Od bety ok 1000-1500.



Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wystarczy porównać ceny procedur, policzyć każdy dzień obserwacji itd. Program rządowy zakładał hodowle do 3 doby, można byli zostawić do 5 ale trzeba było dopłacić.

[emoji127] 28.10.2017
U mnie w klinice mowili inaczej.
Ze najlepsze szanse maja blastki, bo to te najsilniejsze. I wszystkie podtrzymali do 5dnia bez wzrostu kosztow.
Mam 2 blastki, ktore przytulam za poltorej doby.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak powinno byc ze placimy za każdy etap osobno a nie za calosc i w razie nie udanego ivf zwracaja ci ochlap.
Ja tez placilam za wszystko osobno, zazwyczaj przed kazdym kolejnym etapem. Jedyna roznica byl koszt mrozenia bo tu dostalam fakture pro.forma uwzględniającą embrionologie, mrozenie oocyto, zarodkow i tym podobne, bo moglo sie okazac, ze nie bedzie jajek do zaplodnienia, nie bedzie "nadprogramowych" do mrozenia, czy wreszcie nie bedzie co/ po co mrozic. Wiec platnosc miala byc tylko za wykonane uslugi.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas też kiepsko z kasą budowa domu invitro. Jutro na transfer muszę od mamy pożyczyć dopiero po wypłacie oddam. Jestem strasznie zła, że nie pochodziła do invitro jak było dofinansowanie
Ja zrezygnowalam z remontu domu zeby invitro zrobic. Kupilismy dom i mieszkamy poki co w tych meblach ktore zostaly.
Ale tez nie wiem na ile osob mam tobuc ten remont, jak to gospodarowac... eh, a kasa sie rozplywa...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Myśle ze chodziło o koszty laboratorium a nie to co my płacimy. Wydaje mi sie to logiczne ze skoro maja dłużej hodować, obserwować zarodki to to więcej kosztuje, wiec ciekawa hipoteza ze wlasnie dla oszczędności podają szybciej bo i tak im płacimy tyle samo, to po co maja sobie roboty dokładać. Przeciez za efekt nie płacimy tylko za próbę...


Od bety ok 1000-1500.



Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Renoma kliniki zalezy od odsetka ciaz. Tylko to im sie oplaca. I oplaca im sie max duzo ciaz, bo potem klientki wroca po rodzenstwo, powiedza innym np na forum w ktorej klinice im.sie udalo, a w ktorej nie. A w klinice jak w kazdym przedsiebiorstwie z.drogim.sprzetem koszty stale sa wysokie. Na im wiecej klientek sa podzielone tym im sie bardziej oplaca. Wiec najlepiej dla nich duzo zadowolonych klientek wracajacych powtornie.

Dlatego nawet jesli wciskaja multum dodatkowych niepotrzebnych uslug to tak i im, i nam oplaca sie kiedy zachodzimy w ciaze. Placimy za podejscie, ale to oni odnotowuja kreche przy nieudanej procedurze. Wiecie pewnie ze sa rankingi klinik in vitro, gdzie najwazniejszym kryterium oceny jest liczba sukcesow vs liczba prob.

Wiadomo tylko, ze niestety nie zawsze sie udaje, bo nawet njlepsza klinika, nsjlepiej dobrana procedura tego nie zahwarantuje.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry