reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Mam program dokladnie taki "program ivf all inclusive genetics NGS" on kosztowal ponad 20.000 i powiedziano nam ze my kwalifikujemy sie tylko do tego programu ze musi byc badanie genetyczne i zadnej innej opcji nam nie dała. Mnie w polsce nie ma teraz, jutro jedynie moge zadzwonie ale pewnie nic to nie zmieni. Jak lekarz zapewnia ze program jest odpowiedni i ze w naszym przypadku musi byc no to ja juz nie wiem czy ufac jakiemukolwiek lekarzowi wiem ze moja doktor nie ma pojecia po co sa różne programy poprostu daje te droższe.
Ale z jakiehos tytułu zleciła Ci chyba te badania preimplantacyjne? Czy nie było żadnych wskazań? Ja ma ten sam program ale umniejsza były 4 poronienia przed 8tc i nigdy nie były wykonywane badania poronionych zarodków.

[emoji127] 28.10.2017
 
reklama
Powiem tylko tyle: ktos robi Cie w ch...a (przepraszam za slowo).
Wg mnie nie ma zadnych podstaw zeby zedrzec z Was taka kase i robic to badanie. Przy dwoch komorkach moze byc tak, ze zadna do 5 doby nie dotrwa i co - nastepne 20.000zl z Was beda chcieli zedrzec za kolejne podejscie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Nie. Wtedy przerwa się program i klinika zwraca kasę w ilości odpowiedniej do momentu wykonanych procedur.

[emoji127] 28.10.2017
 
Jak bylam na punkcji w invicta w gdansku to u lekarza ktory robil punkcje widzialam zdziwienie ze dwa zarodki beda badane i jestem teraz pewna ze jak bym byla jego pacjetka to on by nie zalecil takiego programu.
To tak nie musi się skończyć. Jeśli uważasz ze masz za mała ilość zarodków do badań to stymulujesz się jeszcze raz i wtedy wysyłane są wszystkie na raz, czyli z obu stymulacji. Zamiast się nakrecac zadzwon do Invicty i oni ci wszystko wyylumacza.

[emoji127] 28.10.2017
 
Zapłaciła już za pakiet ?
To że wspomniała że przy ahm 0.2 i słabym nasileniu macie małe szansę i wspomniała o adocji zarodka to się z nią zgodzę ale do stymulacji musiałaś podejść by wiedzieć ile jajek uda Ci się znieść i jak sprawa się rozwinie byś sprawę miała jasną że zrobiłaś wszystko ....
Ale proponując Ci biopsjie zarodków w Twojej sytuacji zmniejsza Twoje szansę strasznie......
Cała niedzielę próbuje to zrozumieć i nie daję rady.
Skąd masz takie info ze biopsja zarodków zmniejsza szanse na powodzenie ivf?

[emoji127] 28.10.2017
 
Ale z jakiehos tytułu zleciła Ci chyba te badania preimplantacyjne? Czy nie było żadnych wskazań? Ja ma ten sam program ale umniejsza były 4 poronienia przed 8tc i nigdy nie były wykonywane badania poronionych zarodków.

[emoji127] 28.10.2017
Powiem tak. Nigdy nie bylam w ciąży, nigdy nie poronilam, nie mialam inseminacji i to jest moj pierwszy program ivf uslyszalam ze moj wiek kwalifikuje do pgd i ze mamy male szamse na powodzenie. Robilismy genetyczne badania i jest ok potem ja dodatkowo robilan w kierunku frax bo tak zaleciła pani genetyk i wyszlo wszystko ok. Moja doktor nawet slowem nie pisnela o zmianie pakietu jaki sama zalecila.
 
To tak nie musi się skończyć. Jeśli uważasz ze masz za mała ilość zarodków do badań to stymulujesz się jeszcze raz i wtedy wysyłane są wszystkie na raz, czyli z obu stymulacji. Zamiast się nakrecac zadzwon do Invicty i oni ci wszystko wyylumacza.

[emoji127] 28.10.2017
Ja się nie nakrecam tylko kolejna stymulacja to kolejny koszt plus kolejne przyloty i kolejne dni wolne od pracy. A moj przypadek nie wymagal badan pgd a lekarz przedstawił tylko ten program ktory obniża szanse na powodzenie.
 
Powiem tak. Nigdy nie bylam w ciąży, nigdy nie poronilam, nie mialam inseminacji i to jest moj pierwszy program ivf uslyszalam ze moj wiek kwalifikuje do pgd i ze mamy male szamse na powodzenie. Robilismy genetyczne badania i jest ok potem ja dodatkowo robilan w kierunku frax bo tak zaleciła pani genetyk i wyszlo wszystko ok. Moja doktor nawet slowem nie pisnela o zmianie pakietu jaki sama zalecila.
Osobiście nie przepadam ze Szczepańska, byłam u niej raz w Gdyni i wiedziałam że nigdy do niej nie wrócę. Sam wiek to faktycznie żadne wskazanie, niskie amh juz prędzej bo to wpływa nie tylko na ilość ale i jakość kom jajowych. Kochana dla ciebie najważniejszy jest spokój. Będziesz mogła odstąpić od badań jeśli taka podejmiesz decyzję wiec nie stresuj się. Wszystko możesz jeszcze odkręcić. A wracając do ryzyka pgd czy pgs to ryzyko uszkodzenia zarodków jest znikome, bliskie 0. Co więcej dobry wynik pgd to większą szansa na implantacje zarodka i zdrowe dziecko. Brak implantacji zarówno i wczesne poronienia w czasie ivf i ciąż naturalnych to najczęściej efekt wad genetycznych płodu. Pozwala to uniknąć stresu i rozczarowania ze były dwie kreski na teście a po dwóch tygodniach nie ma już ciąży.
Pamiętaj ze decyzja należy do Ciebie i wszystko możesz jeszcze odkręcić.

[emoji127] 28.10.2017
 
reklama
Osobiście nie przepadam ze Szczepańska, byłam u niej raz w Gdyni i wiedziałam że nigdy do niej nie wrócę. Sam wiek to faktycznie żadne wskazanie, niskie amh juz prędzej bo to wpływa nie tylko na ilość ale i jakość kom jajowych. Kochana dla ciebie najważniejszy jest spokój. Będziesz mogła odstąpić od badań jeśli taka podejmiesz decyzję wiec nie stresuj się. Wszystko możesz jeszcze odkręcić. A wracając do ryzyka pgd czy pgs to ryzyko uszkodzenia zarodków jest znikome, bliskie 0. Co więcej dobry wynik pgd to większą szansa na implantacje zarodka i zdrowe dziecko. Brak implantacji zarówno i wczesne poronienia w czasie ivf i ciąż naturalnych to najczęściej efekt wad genetycznych płodu. Pozwala to uniknąć stresu i rozczarowania ze były dwie kreski na teście a po dwóch tygodniach nie ma już ciąży.
Pamiętaj ze decyzja należy do Ciebie i wszystko możesz jeszcze odkręcić.

[emoji127] 28.10.2017
Jutro sie okaże na ile można to odkręcić
 
Do góry