reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Do ivf dostaniesz duzo wieksza ilosc lekow (codziennie zastrzyki) wiec prawdopodobnie organizm wychoduje wiecej pecherzykow. Ale tego dowiesz sie dopiero w trakcie stymulacji, wczesniej nie do przewidzenia. Poza tym liczy sie jakosc, a nie ilosc. Ja mialam 9, a dotrwal tylko jeden jedyny...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Mi pobrali 18, z czego 9 bylo dojrzalych, a po zaplodnieniu zostala nam 1 blastocysta (ale to juz raczej przez slabe plemniki). A jak sie ma do tego AMH? Nie jest tak, ze im mniejsza rezerwa tym mniej moze sie wyprodukowac?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi pobrali 18, z czego 9 bylo dojrzalych, a po zaplodnieniu zostala nam 1 blastocysta (ale to juz raczej przez slabe plemniki). A jak sie ma do tego AMH? Nie jest tak, ze im mniejsza rezerwa tym mniej moze sie wyprodukowac?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Chyba troche zwiazku ma, ale nie ma tez zasady. Moja kolezanka z baaardzo niskim AMH przypiereszej procedurze i krotkim protokole wychodowala zaledwie 5 pecherzykow, zaden nie przetrwal. Przy drugiej i dlugim protokole miala 21! Lekarze przedierali oczy ze zdumienia [emoji4] Ma synka i mase mrozaczkow.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie AMH to 8.26. A czy Wy same robicie sobie zastrzyki? Mnie wręcza mąż i nie wiem jak sama sobie z tym poradzę, bo on za ponad tydzień wyjeżdża na kilka miesiecy. Jakieś wskazówki? I czy mialyscie ivf z mrożonego nasienia? U nas tylko takie wchodzi w grę.
 
Do ivf dostaniesz duzo wieksza ilosc lekow (codziennie zastrzyki) wiec prawdopodobnie organizm wychoduje wiecej pecherzykow. Ale tego dowiesz sie dopiero w trakcie stymulacji, wczesniej nie do przewidzenia. Poza tym liczy sie jakosc, a nie ilosc. Ja mialam 9, a dotrwal tylko jeden jedyny...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja 17 i tez dotrwal Tylko jeden (na szczescie ) [emoji7][emoji64]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi pobrali 18, z czego 9 bylo dojrzalych, a po zaplodnieniu zostala nam 1 blastocysta (ale to juz raczej przez slabe plemniki). A jak sie ma do tego AMH? Nie jest tak, ze im mniejsza rezerwa tym mniej moze sie wyprodukowac?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Poziom amh to zarówno ilość jaki jakość komórek jajowych. Także im niższy amh tym "statystycznie" mniejsze szanse na dużo dobrych komórek

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie AMH to 8.26. A czy Wy same robicie sobie zastrzyki? Mnie wręcza mąż i nie wiem jak sama sobie z tym poradzę, bo on za ponad tydzień wyjeżdża na kilka miesiecy. Jakieś wskazówki? I czy mialyscie ivf z mrożonego nasienia? U nas tylko takie wchodzi w grę.

Ja wale sama [emoji38] poszlam do pielegniarki z pierwszym zastrzykiem i ona mi powiedziala, ze mam sama zlapac strzykawke, prawie sie poplakalam i trzymam ta igle a pielegniarka hop popchnela mi reke i po bolu [emoji23] igly bardzo cieniutki no i troche tluszczyku tez jest [emoji12]Mnie zastrzyki do stymulacji nie bolaly wcale. A mezowi w zyciu bym nie pozwolila. Teraz czasem jest troche szczypania z heparyna [emoji57]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny tak się zastanawiam jak to jest. Skoro przy stymulacji do iui miałam kiepsko rosnące pęcherzyki. I było ich mało to da coś radę wydusic Wiecej z tych moich jajników?? Jakoś nie mogę dojść do ładu sama ze sobą. Nie sądziłam, ze bede kiedyś musiała się zdecydować na in vitro.
Kochana zadna z nas tutaj nie sadzila ze bedzie musiala podchodzic do ivf ale niestety zycie nie jest sprawiedliwe i nie mamy na to wplywu
Stymulacja do ivf to juz duzo wieksze dawki lekow wiec jajniki powinny ruszyc z produkcja.
Trzymam kciuki zeby wychodowalo sie mnustwo pieknych jajek
 
U mnie AMH to 8.26. A czy Wy same robicie sobie zastrzyki? Mnie wręcza mąż i nie wiem jak sama sobie z tym poradzę, bo on za ponad tydzień wyjeżdża na kilka miesiecy. Jakieś wskazówki? I czy mialyscie ivf z mrożonego nasienia? U nas tylko takie wchodzi w grę.
Ja mialam z mrozonego nasienia i ja robilam sibie sama zastrzyki...to mic trudnego...robisz to zeby miec dzieciaczka...
 
U mnie AMH to 8.26. A czy Wy same robicie sobie zastrzyki? Mnie wręcza mąż i nie wiem jak sama sobie z tym poradzę, bo on za ponad tydzień wyjeżdża na kilka miesiecy. Jakieś wskazówki? I czy mialyscie ivf z mrożonego nasienia? U nas tylko takie wchodzi w grę.

Cwicz teraz przy mezu zeby dodawal Ci otuchy, a z moich rad to szybkie wklucie bez zastanawiania sie = 0 bólu [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny tak się zastanawiam jak to jest. Skoro przy stymulacji do iui miałam kiepsko rosnące pęcherzyki. I było ich mało to da coś radę wydusic Wiecej z tych moich jajników?? Jakoś nie mogę dojść do ładu sama ze sobą. Nie sądziłam, ze bede kiedyś musiała się zdecydować na in vitro.

Dobrze ze wymyslili ludzie to invitro inaczej bysmy byly bezdzietne ...

Glowa do gory !!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry