reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Koniczyna we dwie zawsze raźniej :-) ja mam nadzieję że u mnie wreszcie do tego transferu dojdzie. Ostatnio przed crio do ktorego nie doszło brałam sam estrofem 3x1 i w 12 dc miałam słabe endo więc teraz mam dodatkowo plastry. Oby wszystko było dobrze i oby moj jedyny zarodek sie rozmroził i potem ze mną został.
 
reklama
Jest teraz taki trend, ze po porodzie przez jakiś czas zostawia sie noworodka z mama, kładzie jej na brzuchu i dziecko adaptuje sie do świata "na zewnątrz". Podobno to bardzo dobre dla dzieci. Kiedyś od razu zabierano, myto, ważono ale dowiedziono że dla ciałka i psychiki dziecka lepiej go zostawić z mamą jesli wszystko z nim ok a mycie i ważenie może poczekać. Z tym, ze kobiety po cesarce nie mogą kangurowac od razu, ale może zastąpić je w tym tata dziecka.
Dziękuje! Nie słyszałam o tym.

Roksi ja po wszystkich 3 stymulacjach miałam crio i ono było zawsze po @ ale nie tej, która była zaraz po punkcji tylko kolejnej.
Poniżej załączam plan działania od lekarza- rozpisywał mi co i kiedy :)
Zielony to punkcja, a różowy @
96a151230f280217a35921f265bf0ba8.jpg





Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ale super ci lekarz wyrysował schemat działania :) ekstra!


--------------------------------------------
35l, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014 roku
 
Cześć Dziewczyny! Przygotowujemy sie do rozpoczecia procedury in vitro, powiedzcie mi prosze czy po transferze bylyscie na L4, urlopie ? (jak dlugo?) Jakie byly zalecenia lekarzy. Mam dość stresująca prace i muszę to jakos wszystko zaplanować..
Mi po punkcji powiedziano, że mogę iść następnego dnia do pracy ( Szwecja) pomimo, że pracuje fizycznie. Tak samo po transferze.
W związku z bólem podbrzusza zostałam w domu pomiędzy punkcja a transferem oraz dwa dni po transferze.
Lekarz powiedział że to czy komorka się zagniezdzi czy nie to jedna wielka loteria. Nie ma kompletnie znaczenia czy leżę czy pracuje. Mam unikać dźwigania, gorących kąpieli, kąpieli w morzu i sauny.


Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pixie_Dixie A ja właśnie czytałam, że jest zupełnie odwrotnie z tymi mrozaczkami;) Że np. aż do 80% z mrozonych komórek jajowych zostaje zapłodnionych. I bym rozważyła taką opcję na przyszłość, tak na wszelki wypadek.
 
Moja pani embriolog mówiła że komórki jajowe się źle mrożą tzn. Nie wiele przeżywa rozmrożenie i jest w pełni zdolna do zapłodnienia, mówiła że szkoda pieniędzy na mrożenie komórek jajowych lepiej je wydać na leki stymulujące i podchodzić do zapłodnienia świeżych. Ale wiadomo różne są przypadki i czasami nie można stymulować więc lepiej mrozić.Różnie to jest.
 
Moja pani embriolog mówiła że komórki jajowe się źle mrożą tzn. Nie wiele przeżywa rozmrożenie i jest w pełni zdolna do zapłodnienia, mówiła że szkoda pieniędzy na mrożenie komórek jajowych lepiej je wydać na leki stymulujące i podchodzić do zapłodnienia świeżych. Ale wiadomo różne są przypadki i czasami nie można stymulować więc lepiej mrozić.Różnie to jest.
Ale to bardzo zależy od wieku dziewczyny. Mrozenie przed 30 ma o wiele większy sens niż po 35. Dlatego, ze mrożenie i rozmrażanie zmniejsza ich jakość mniej więcej tak jak wiek, można powiedzieć że " dodaje m lat"
 
No właśnie myślę że jak już bym się zdecydowała to na Starynkiewicza bardziej bo czytałam opinie ze jest ok

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
Jest bardzo ok,moja siostra i bratowa tam rodziły i były zachwycone. Szpital jest teraz w remoncie ale nie zakłóca to jego bieżącej pracy. A zespół mają bardzo dobry,też dużo młodych lekarzy z super podejściem do pacjentek. Ostatnio byłam na glukozie i 2h rozmawiałyśmy z dziewczynami, akurat się złożyło że wszystkie 4 będziemy rodzic na Starynkiewicza :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jest teraz taki trend, ze po porodzie przez jakiś czas zostawia sie noworodka z mama, kładzie jej na brzuchu i dziecko adaptuje sie do świata "na zewnątrz". Podobno to bardzo dobre dla dzieci. Kiedyś od razu zabierano, myto, ważono ale dowiedziono że dla ciałka i psychiki dziecka lepiej go zostawić z mamą jesli wszystko z nim ok a mycie i ważenie może poczekać. Z tym, ze kobiety po cesarce nie mogą kangurowac od razu, ale może zastąpić je w tym tata dziecka.
Małe sprostowanie,to nie trend a rozporządzenie Ministra Zdrowia od 2012 r i każdy szpital,w ramach opieki okoloporodowej,ma obowiązek zapewnić po porodzie kontakt "ciało do ciala" matki z noworodkiem na czas określony 2h. :)
Ograniczenie tylko przy CC :)
Mama nadzieję,że nowa władza tego nie zmieni,bo chodzą słuchy że i w to chcą swoje łapy wtrącać :/

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Dziewczyny! Przygotowujemy sie do rozpoczecia procedury in vitro, powiedzcie mi prosze czy po transferze bylyscie na L4, urlopie ? (jak dlugo?) Jakie byly zalecenia lekarzy. Mam dość stresująca prace i muszę to jakos wszystko zaplanować..
Hej, każda z nas indywidualnie podchodzila do tematu :)
Zależy jaka masz prace :) Ja z tych co była na L4,ale to dlatego że pracuje w korporacji i na moim stanowisku mam mega stres.
Ale wiele z dziewczyn normalnie pracowało i miało zarówno udane transfery jak i,niestety, nie.
A kiedy podchodzicie? Wasze pierwsze podejście?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry