reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, pytanie o estrofem. Czujecie się po nim jakoś dziwnie? Mi jest strasznie zimno. Czwarty dzień jem go 3 tabletki na dobę. Jem też akard 75 (bo mi lekarz nie zapisał ale zapytałam przez telefon przy okazji jak zadzwonił w sprawie zarodkow bo ja mam żylaki i troche się boję. Powiedział ze mogę brać coś w tym stylu, wymienił kilka nazw leków ale tylko akard zapamiętałam tyle że nie wspominał o dawce. W aptece były 75 i 150, farmaceutka powiedziała ze profilaktycznie bierze się 75. A wy jak bierzecie?


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Koniczynko....
Zawroty glowy,kolatanie serca,napady goraca,bol zoladka,mdlosci,zimne poty,spadki cisnienia,uczucie zimna...tego po e2 mozesz sie spodziewac.
 
reklama
Żałuje trochę, ze wybrałam podejście na sztucznym. Tak, wybrałam. Bo to było tak.
- Panie doktorze, czy transfer będzie na sztucznym czy na naturalnym?
- Na tabletkach
Następne spotkanie:
- Dlaczego u mnie podejście na sztucznym?
- W pani wypadku to bez znaczenia. Jak chce pani na naturalnym to może być na naturalnym. Na tabletkach jest po prostu wygodniej.
- Nie no, skoro to bez znaczenia a w mówi pan na tabletkach łatwiej to niech będzie na tych tabletkach. - tyle, ze wtedy myślałam o tym pod kontem progesteronu, który trzeba kupować i przyjmować jesli się uda na tym sztucznym i pomyslałam sobie ze pal licho, jak się uda to mogę i do końca ciaży przyjmować jak będzie trzeba. Ale teraz zakiełkowało mi w głowie ze skoro moje piersi to jeden torbiel na drugim, muszę robić usg co pół roku a w wakacje trzeba było biopsję to może lepiej by było na naturalnym jednak. Mówiłam mu wcześniej, zdjęcia usg dawałam, pewnie nawet nie pamięta. No nic, na kolejne podejście się dowiem więcej na ten temat i dopytaj dokładnie. Bo kolejne podejście będzie bez względu na to z jakim skutkiem będzie to.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Przy crio na naturalnym cyklu tak samo dostajesz prg i estradiol,tylko np.od 12dc,a nie 2 czy 3dc.
 
Co do estrofemu to ja brałam przez 12 dni 3x1 i jedyne co u mnie się pojawiło to uczucie zimna ale to tak że musiałam się cieplej ubrać i było lepiej. Moze sie pojawić jeszcze zawroty glowy,kolatanie serca,napady goraca,bole zoladka,mdlosci,zimne poty,spadki cisnienia zależy od reakcji organizmu tak uprzedzał mój lekarz.
 
Dziewczyny, pytanie o estrofem. Czujecie się po nim jakoś dziwnie? Mi jest strasznie zimno. Czwarty dzień jem go 3 tabletki na dobę. Jem też akard 75 (bo mi lekarz nie zapisał ale zapytałam przez telefon przy okazji jak zadzwonił w sprawie zarodkow bo ja mam żylaki i troche się boję. Powiedział ze mogę brać coś w tym stylu, wymienił kilka nazw leków ale tylko akard zapamiętałam tyle że nie wspominał o dawce. W aptece były 75 i 150, farmaceutka powiedziała ze profilaktycznie bierze się 75. A wy jak bierzecie?


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Ja brałam estrofem 2x1 ale u mnie nie było żadnych reakcji specjalnych na ten lek. Co do acard ja też brałam 1x1,o stałej godzinie, dawka jak Ty 75.
Dodatkowo,kwas foliowy 400,wit D 2000 i selen w postaci orzechów brazylijskich :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 

[emoji171][emoji171][emoji171]

Chociaż te bliźniakowi fajniejsze... Bo dla bliźniaków :)

A propos. Zbliża mi się termin crio i dalej nie wiem - jedna czy dwie blastki. Nie mogę się zdecydować. Mąż powiedział, ze się zgadza na to co ja postanowię. Mam 5 5ciodniowych, nie pamietam już jakiej konkretnie klasy ale embriolog mówiła, że ładne i rokujące, zwłaszcza 3 z tych 5. Brały byście 1 czy 2 przy pierwszym crio? Bliźniak bym chciała jak by co, ale boje się zagrożeń ciąży mnogiej.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
[emoji171][emoji171][emoji171]

Chociaż te bliźniakowi fajniejsze... Bo dla bliźniaków :)

A propos. Zbliża mi się termin crio i dalej nie wiem - jedna czy dwie blastki. Nie mogę się zdecydować. Mąż powiedział, ze się zgadza na to co ja postanowię. Mam 5 5ciodniowych, nie pamietam już jakiej konkretnie klasy ale embriolog mówiła, że ładne i rokujące, zwłaszcza 3 z tych 5. Brały byście 1 czy 2 przy pierwszym crio? Bliźniak bym chciała jak by co, ale boje się zagrożeń ciąży mnogiej.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Ja przy 1 podejściu miałam podane 2 ale się nie udało. Teraz też chcieliśmy 2,ale to głównie ze względu na to,że oboje mieliśmy po 36 lat. Pani dr dała jeden bo bała się o grube endometrium a tu niespodzianka :) myślę sobie czasami,czy jakby podała jednak 2 to byłyby bliźniaki ;) ale cieszę się i z jednej naszej córci :)
Nie każda ciąża mnoga ma powikłania. Moja siostra ciaze bliźniacza zniosla lepiej niż pojedyncza. Tylko ciężej było bo brzuszek duży. Przy każdej ciąży są nerwy czy wszystko będzie ok :) fakt,że mnoga jest podwyższonego ryzyka,ale wydajesz się silna babka to myślę,że śmiało dałabyś radę :)
Przy kolejnym podejściu też będziemy transferowac 2 zarodki, najwyżej będzie trojeczka ;)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też go mam ;) dla bliźniaków idealny. A po złożeniu jak na podwójny zajmuje mega mało miejsca w aucie. No i zawsze można tylko z jednym pójść na spacer jak drugie np. chore. Twoje kolorki super!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No wlasnie mozna wyjsc z jednym a drugie zostawic tacie hehe no ja glownie na to patrzylam zeby byl lekki maly i skladal sie w kostke [emoji28] no i gondole i spacerowki obracane przód i tył, duzo ma zalet jedyny minus to cena [emoji13]

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, pytanie o estrofem. Czujecie się po nim jakoś dziwnie? Mi jest strasznie zimno. Czwarty dzień jem go 3 tabletki na dobę. Jem też akard 75 (bo mi lekarz nie zapisał ale zapytałam przez telefon przy okazji jak zadzwonił w sprawie zarodkow bo ja mam żylaki i troche się boję. Powiedział ze mogę brać coś w tym stylu, wymienił kilka nazw leków ale tylko akard zapamiętałam tyle że nie wspominał o dawce. W aptece były 75 i 150, farmaceutka powiedziała ze profilaktycznie bierze się 75. A wy jak bierzecie?


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
75 :) a przy stosowaniu estradiolu czasami nie ma się czasami ciut podwyższonej temp? Ja teraz w ciąży mam cały czas 36,8-37,2 i jest mi ciągle zimno!!! Niby tylko pół stopnia a różnica komfortu cieplnego ogromna.

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Zobacz załącznik 790223 Zosienka dla Ciebie .:*
A co oni Was tak daleko na operację wysłali :errr: nie umieli sami :o
W Norwegii nie robia tego zabiegu wiec tam wysylaja a taksowkasz mowil w niemczech ze to najlepszy szpital. Mielismy pokoj jak na wakacjach lozko malzenskie mega wielkie stoliczek lazieka super i posiłki mln razy lepsze niz w Pl myslalam ze w Norwegi super warunki ale tam to przesadzili [emoji85] naprawde opieka i wszytsko na najwyzszym poziomie [emoji4]
1483571370-aaaaaa.jpeg
1483571379-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry