reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Moje bąble chyba nie chciały zostać z nami[emoji22] 11dpt beta 12 więc za niska mam powtórzyć w środę żeby lekarz zdecydował co dalej [emoji22] ale ja już straciłam nadzieję. Powodzenia życzę wszystkim [emoji8] będę was czytać ale potrzebuje odpoczynku[emoji8]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Test PAPP-A
Czy wszystkie robicie?
Czy uważacie że jest sens?
Mój lekarz (od in vitro) wogóle jakby nie miał zdania na ten temat... nie namawia, nie odradza. Kazał mi się samej, na spokojnie zastanowić...a ja boje się tego badania jak diabeł święconej wody....

I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
 
Byle tylko przy przeliczeniu pappy prawdopodobienstwo nie skoczylo jakos... Bo rozne rzrczy sie zdazaja ponoc... Chociaz nie zawsze przekladaja sie potem na choroby na szczescie...

Oj tam juz mowilam kolezance... Gdyby nie to ze ciaza invitro to po usg nikt by mnie jeszcze na pappe nie kierowal i by bylo ze wszystko dobrze... Makabra niby ma sie czlowiek nie denerwowac ale jakos nie idzie...

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom

Mi się wydaje, ze jak lekarz mówił o niskich wynikach i o problemach z niewydolnym łożyskiem to już znał prawdopodobieństwa. Tak mi się wydaje- wprowadzenie ich do kompa, uzupełnienie o usg i wyliczenie prawdopodobieństwa to 2-3 minuty, a to robi lekarz, który wykonywał usg. Genetyk dostaje gotowy komplet dokumentów, czyta opis i patrzy na prawdopodobieństwo. Mi przy niskich wynikach prawdopodobieństwa chorób w porównaniu do wieku bardzo zmalały. Jak chcesz mogę Ci wysłać opis badania. Masz konto w brussie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Test PAPP-A
Czy wszystkie robicie?
Czy uważacie że jest sens?
Mój lekarz (od in vitro) wogóle jakby nie miał zdania na ten temat... nie namawia, nie odradza. Kazał mi się samej, na spokojnie zastanowić...a ja boje się tego badania jak diabeł święconej wody....

I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Ja robię ale nie Pappa a Nifty. Pappa ma ok 60-80% prawdopodobieństwa,Nifty 99%. Choć wiem,że jest to dość zaporowa cena testu.
Jeżeli są wskazania to warto zrobić, często pozwala to uniknąć amniopunkcji.
Ja mam inne pytanie, bo jesteś teraz w 9 tyg tak? I tak wcześnie miałaś usg prenatalne??
Zastanawiam się na tym,bo mi lekarz mówił że usg prenatalne i określenie NT itp powinno być wykonane między 11 a maksymalnie 13 tyg 6d ciąży,tylko wtedy jest to wynik miarodajny.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja robię ale nie Pappa a Nifty. Pappa ma ok 60-80% prawdopodobieństwa,Nifty 99%. Choć wiem,że jest to dość zaporowa cena testu.
Jeżeli są wskazania to warto zrobić, często pozwala to uniknąć amniopunkcji.
Ja mam inne pytanie, bo jesteś teraz w 9 tyg tak? I tak wcześnie miałaś usg prenatalne??
Zastanawiam się na tym,bo mi lekarz mówił że usg prenatalne i określenie NT itp powinno być wykonane między 11 a maksymalnie 13 tyg 6d ciąży,tylko wtedy jest to wynik miarodajny.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

No tak, 9, a w zasadzie już prawie 10 [emoji6] Jeszcze nie miałam badania, mam wizytę 20.12 i z tego co się domyślam to do tego czasu powinnam podjąć decyzję... cały czas dumam nad tym... nawet nie mam pojęcia ile jedno i drugie kosztuje? [emoji16] czytałam że ten pappa ma 90%, ale też wiem, że to tylko statystyka, boję się że dowiem się czegoś złego i to mnie zabije...


I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
 
No tak, 9, a w zasadzie już prawie 10 [emoji6] Jeszcze nie miałam badania, mam wizytę 20.12 i z tego co się domyślam to do tego czasu powinnam podjąć decyzję... cały czas dumam nad tym... nawet nie mam pojęcia ile jedno i drugie kosztuje? [emoji16] czytałam że ten pappa ma 90%, ale też wiem, że to tylko statystyka, boję się że dowiem się czegoś złego i to mnie zabije...


I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Jeżeli masz ten test w cenie pakietu to ja bym zrobiła.
U mnie tego nie ma,dlatego robię na własną rękę ten Nifty ok 21-22.12
Ja mam usg 28.12 ,też mam duży stres więc rozumiem doskonale co musisz czuć. Potem kolejna ważne usg ok 20 tyg i tak w koło Macieju ;)
To jest taki czas,że nawet jak człowiek chce żeby było ok,wierzy w to itp to przez głowę gdzies przelatuje myśl "a co gdyby..."
Ale trzeba być dobrej myśli :)
Ja też podczas ostatniego usg,e 9 tyg właśnie, pytalam moja dr o NT itp (myślałam,że coś powie) ale powiedziała,że to za wcześnie i nie będzie wychodzić przed szereg.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1481555295-1d1mld.png


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi się wydaje, ze jak lekarz mówił o niskich wynikach i o problemach z niewydolnym łożyskiem to już znał prawdopodobieństwa. Tak mi się wydaje- wprowadzenie ich do kompa, uzupełnienie o usg i wyliczenie prawdopodobieństwa to 2-3 minuty, a to robi lekarz, który wykonywał usg. Genetyk dostaje gotowy komplet dokumentów, czyta opis i patrzy na prawdopodobieństwo. Mi przy niskich wynikach prawdopodobieństwa chorób w porównaniu do wieku bardzo zmalały. Jak chcesz mogę Ci wysłać opis badania. Masz konto w brussie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
No wlasnie w brussie nie mam.

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeżeli masz ten test w cenie pakietu to ja bym zrobiła.
U mnie tego nie ma,dlatego robię na własną rękę ten Nifty ok 21-22.12
Ja mam usg 28.12 ,też mam duży stres więc rozumiem doskonale co musisz czuć. Potem kolejna ważne usg ok 20 tyg i tak w koło Macieju ;)
To jest taki czas,że nawet jak człowiek chce żeby było ok,wierzy w to itp to przez głowę gdzies przelatuje myśl "a co gdyby..."
Ale trzeba być dobrej myśli :)
Ja też podczas ostatniego usg,e 9 tyg właśnie, pytalam moja dr o NT itp (myślałam,że coś powie) ale powiedziała,że to za wcześnie i nie będzie wychodzić przed szereg.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Nie mam w cenie pakietu.
Pytałam lekarza, czy w moim przypadku są jakieś wskazania...no to tylko zapytał jak tam w rodzinie i tyle.
Mam 30 lat, w rodzinie z tego co wiem były i są same zdrowe dzieci...ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję?
Czemu aż Nifty?

Nie wiem jak tu się wyluzować, stres pogania stres, jaka będzie beta, potem czy będzie przyrost, potem czy będzie serduszko i tak cały czas... teraz jeszcze to badanie...

I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
 
reklama
Nie mam w cenie pakietu.
Pytałam lekarza, czy w moim przypadku są jakieś wskazania...no to tylko zapytał jak tam w rodzinie i tyle.
Mam 30 lat, w rodzinie z tego co wiem były i są same zdrowe dzieci...ale czy to wystarczy, żeby podjąć decyzję?
Czemu aż Nifty?

Nie wiem jak tu się wyluzować, stres pogania stres, jaka będzie beta, potem czy będzie przyrost, potem czy będzie serduszko i tak cały czas... teraz jeszcze to badanie...

I IVF - mój Bąbelek ma 9 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Czemu nifty? Chyba żeby być spokojniejsza przez resztę ciąży,przynajmniej pod tym kątem.
U mnie i u męża też nie było przypadków dzieci z wadami, ale to różnie bywa.
Ja pamiętam jak badając krew pod kątem hcg,rozmawiałam z pielęgniarka o tym jaki to stres czekanie na przyrost itp. A Ona do mnie z uśmiechem,że tak już będzie cała ciążę i jedyne co pozostaje to się z tym oswoić :)
I tak już do końca życia matka się martwi o własne dzieci :)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry