reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Ja brałam encorton przy drugim crio i się nie udało. Przy pierwszym crio miałam medrol i też porazka-ciaza biochemiczna. Teraz miałam crio na naturalnym cyklu i nacinanie otoczki i embrioglue i okaże się we wtorek co to dało ☺
 
Hej dziewczyny
Większość mnie nie pamięta, bo dziewczyny z którymi początkiem roku betowalam są już w zaawansowane ciąży lub cieszą się swoimi maluchami.
Za mną kolejna stymulacja i czekam na crio. I tu moją prośba. Wiem że stosujecie acard i encorton. Mój lekarz nie chce mi ich zapisać bo twierdzi że nie ma danych potwierdzajacych ich skuteczność. Trzy razy crio nie udane.... Tym razem chce je wlaczyc na własną rękę.
Moje pytanie:
- od kiedy lekarze zalecali Wam te leki?
- Czy poprzedzone były jskimis specjalistycznymi badaniami?
- Jakie stosujecie dawki acard i encorton?

Z góry dzięki za wszelkie info i gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom [emoji5]

Hej ja tez w ostatnim podejściu przed crio brałam acard, encorton i dodatkowo miałam jeszcze clexan. Acard i encorton zaczęłam brać w cyklu poprzedzającym crio (jakoś chyba pod koniec) miałam tez scraching endometrium. Niestety endo nie urosło i crio odwołano. Lekarz powiedział, ze nie wolno tak odstawiać encortonu i zaraz znowu brać wiec zestaw dalej został ten sam 15 mg encortonu (10 mg rano i 5 mg ok 16), 1 tabletka acardu i clexan po transferze. Dodatkowo w cyklu w którym odwołano crio powtórzyliśmy scratching. Badań żadnych nie miałam to był moja 3 stymulacja i 4 transfer wiec doktor stwierdził, ze warto spróbować. I się udało. Acard miałam odstawić szybciej, odstawiłam ok 9-10 tygodnia, encorton miałam brać do badań prenatalnych i wtedy stopniowo zmniejszać dawkę (wyciągu 15 dni zejść do zera). I jakoś w tym czasie odeszliśmy od clexanu. Gdybys była zainteresowana to zostało mi sporo encortonu i mogę oddać.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry