reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
QUOTE="Koniczyna82, post: 14525128, member: 167465"]Kiedy napisałam, ze do ciąży mam cza mialam na myśli, ze i tak wszystkie zarodeczki bedą mrożone. Transfer w innym cyklu. Wtedy na bank będę mieć tsh jak trzeba bo dopilnuje sama. Ale boje się o jakość oocytow. U mnie koszt całej procedury to ponad 20tyś bo badania PGS to prawie drugie tyle co za im vitro...

Ja niby tez nie mam problemów z tarczyca, wszystko w normie, tylko do starania się o ciąże nie w normie jak się okazuje


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom[/QUOTE] Rozumiem tylko ja juz jestem w ciąży i nigdy o tarczyce nie pytałam bo nie musiałam się martwić o nią :)
 
Jak przeczytałam Rybko co napisałaś o swojej tragedii w przeszłości to aż mną zatelepało, to straszne... Ale nie napisałam nic bo myślę, że swoje już przepłakałaś a teraz czas na uśmiech, żeby nie rozdrapywać. I bardzo chcę przeczytać za niedługo jak piszesz że rąk ci brakuje aby swoje łobuzy przytulać a jeszcze kot zazdrośnie się upomina o swoją porcje głaskania...o mężu nie wspominając ;)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak przeczytałam Rybko co napisałaś o swojej tragedii w przeszłości to aż mną zatelepało, to straszne... Ale nie napisałam nic bo myślę, że swoje już przepłakałaś a teraz czas na uśmiech, żeby nie rozdrapywać. I bardzo chcę przeczytać za niedługo jak piszesz że rąk ci brakuje aby swoje łobuzy przytulać a jeszcze kot zazdrośnie się upomina o swoją porcje głaskania...o mężu nie wspominając ;)


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana tak właśnie będzie pewnie już w marcu :) U Ciebie tez napewno nie przespane noce kupki żygi itd same uroki bobasow juz nie długo :) Uwierz mi :)
 
Kiedy napisałam, ze do ciąży mam cza mialam na myśli, ze i tak wszystkie zarodeczki bedą mrożone. Transfer w innym cyklu. Wtedy na bank będę mieć tsh jak trzeba bo dopilnuje sama. Ale boje się o jakość oocytow. U mnie koszt całej procedury to ponad 20tyś bo badania PGS to prawie drugie tyle co za im vitro...

Ja niby tez nie mam problemów z tarczyca, wszystko w normie, tylko do starania się o ciąże nie w normie jak się okazuje


Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom

Nie wierze w to, ze tsh ponizej 3 moze znaczaco wplynac na jakosc oocytow. Po prostu nie wierze. Przeciez to tsh jest niskie. Nie jest idealne ale przeciez kobiety z takim zachodza i rodza. Nie popadajmy w paranoje.

Ja prawie tarczycy nie mam. Odkrylam to w 26tyg ciazy. Tsh 3 i ft4 13. I co? Sliczne blastocysty, cudowne dziecko.

Jak robisz pgd to i tak bedzuesz miec crio. 100 razy jeszcze ci to tsh spadnie.
 
Smutny to wieczór.

Dziewczyny mam kłopot. Pisałam, ze tsh miałam za wysokie, 2,94. Poszłam do endokrynolog i zaleciła mi na zbicie euthyrox w dawcę minimalnej - 12,5. (Przeciwciała i tarczyca zbadane) Napisałam maila do lekarza z kliniki czy brać, kazał brać. A jak po 3 tygodniach się na wizycie pojawiłam to mi nie zlecił dalszego kontrolowania tego tsh. Dzis zrobiłam sobie sama ponowne badanie i kurde... Wynik jest identyczny. 2,94. Brałam tak z miesiąc czasu. Jestem w trakcie stymulacji, jutro 10dc... Mam kontrole i na pewno pocisnętemat. Ale mam myśli ze może jednak przerwać...




Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Hej, jak chcesz to ja jeśli nie mogę się dostać do mojego endokrynologa to chodze tez prywatnie do dr Wincewicza. Przyjmuje na Hożej.
Jak robiłam betę tez sprawdzilam sobie tsh. Przed transferem miałam 0.5 a 2 tyg później 2.8
Ponieważ beta była pozytywna od razu do niego polecialam żeby zwiększyć dawkę euthyrox. Powiedział żeby się wstrzymać, bo to być może wynik hormonów które brałam. Tydzień później juz mi spadło na 2.1 bez zwiększania leków. Pamiętam po 1 podejściu miałam 2.48 dokładnie i ich embriolog (z invimed) mówił, że przez to miałam słabe komórki :(
Może warto zwiększyć dawkę?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, jak chcesz to ja jeśli nie mogę się dostać do mojego endokrynologa to chodze tez prywatnie do dr Wincewicza. Przyjmuje na Hożej.
Jak robiłam betę tez sprawdzilam sobie tsh. Przed transferem miałam 0.5 a 2 tyg później 2.8
Ponieważ beta była pozytywna od razu do niego polecialam żeby zwiększyć dawkę euthyrox. Powiedział żeby się wstrzymać, bo to być może wynik hormonów które brałam. Tydzień później juz mi spadło na 2.1 bez zwiększania leków. Pamiętam po 1 podejściu miałam 2.48 dokładnie i ich embriolog (z invimed) mówił, że przez to miałam słabe komórki :(
Może warto zwiększyć dawkę?

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom


Beatko dzięki. Jutro mam monitoring o zobaczę co lekarz powie. Oczywiście myśle o zwiększeniu dawki. A jaką ty miałaś? No a na tej rozmowie telefonicznej endokrynolog ma możliwość podglądu w moje wyniki badań, wystawiać recepty, skierowania itd.

Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Beatko dzięki. Jutro mam monitoring o zobaczę co lekarz powie. Oczywiście myśle o zwiększeniu dawki. A jaką ty miałaś? No a na tej rozmowie telefonicznej endokrynolog ma możliwość podglądu w moje wyniki badań, wystawiać recepty, skierowania itd.

Napisane na iPad w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana ja miałam na początku 50 a później,ponieważ mi tsh poszło w górę, 75 i póki co trzymam się tej dawki.


Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry