reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
hej ddziewczyn yja dzis padnieta po pracy , nic mi sie niecche ide wziasc goraca kapiel , jesc i spac :) milegho wieczorku rano sie odezwe :)
 
Hej Dziewczynki :-) Jesteśmy po wizycie.
Jest jeden Dzidziuś, ładnie rośnie. 16 stycznia zapisaliśmy się na oglądanie serducha. Mogliśmy od 13-ego, ale doktorek powiedział, że już będzie widać ale lepiej przyjść 16-ego. Termin porodu mamy na 30 sierpnia :-):-):-) Dostaliśmy fotkę naszej Kropeczki :tak:
A dla zainteresowanych, które biorą luteinę dopochwowo to teraz cena z ryczałtem wynosi ponad 13 zł zamiast wcześniejszych 3.
Magdusia - ładna ta betka :tak:
Aisha - trzymam kciuki, żeby wszystko było ok

Za Was wszystkie Kochane trzymam kciuki, oby jak najszybciej się Wam udało :tak:
 
Ostatnia edycja:
Czesc Dziewczynki !!!!!:-)

kaska31
- GRATULUJE !!!!!! Nie martw sie na pewno jutro zobaczysz wysoka betke. "Glowa do gory":-):-):-)
joweg- Czy jestes zadowolona z nowej pracy ??? Rozumiem,ze jestes wyczerpana ale nie przejmuj sie tym za kilka dni,tyg. przyzwyczaisz sie, bedzie dobrze.:-):-):-)
 
Witam Was, przeszukiwałam necik odnośnie osób po in vitro i wogóle wszystkiego o in vitro...
Moja historia nie jest długa. Z moim małżem jestesmy razem 10 lat, odkąd pamietam staraliśmy sie o dzidzię, no ale mialam kiepską ginekolog jak sie później okazało... nie ważne..
W sierpniu 2011 okazało sie ze jestem w ciazy pozamacicznej, tak sie cieszylismy z tych dwóch kresek na teście... niestety trzeba było usunąć... Po operacji okazało sie ze mam niedrożne jajowody. Ponieważ prawego pół wycieli, lewy udrożnili, miałam szansę na ciążę z lewego.. Niestety okazało sie ze mam wodniaka, i dupaaa...
Lekarz powiedział ze w moim przypadku ratuje nas tylko in vitro. Mam 29 lat, Byłam załamana, zresztą boję się cały czas tej hiperstymulacji jajników, tych zastrzyków w brzuch i tego jak zareaguje na hormony...
Jednakże zdecydowaliśmy ze spróbujemy.
I teraz mam do Was kilka pytań
1) która klinika wg Was w Warszawie?
2) jak reagowałyście na hormony i punkcję jajników
3) za którym razem Wam sie udało?

i wogóle może mnie troszkę pocieszycie :)
Przepraszam ze tak sie rozpisałam..
 
I jeszcze jedno mam pytanko
Czym sie rózni ICSI od IMSI? Rozumuje ze obie to metody in vitro, ale czym sie rożnią i która jest lepsza???
Dziękuję...
 
kaska31 ja też tak miałam jak Bety72, 12 dpt beta 114 a poranny test sikany na początku tylko jedna kreska a druga bladziuteńka dopiero po jakiejś godzinie albo i wiecej. Fajnie, że się druga pojawiła u Ciebie :) będzie wszystko ok.
A mnie dla odmiany dopadł katar... leczę się czosnkiem. Strasznie się przestraszyłam bo zaczęłam czytać, że we wczesnej ciąży infekcje wirusowe mogą być szkodliwe dla płodu. Dzwoniłam do lekarza, potwierdził, że może tak być ale nie zdarza się to nazbyt często... Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia bądź wiedzę w tym temacie?

Kobiety w ciazy moga lykac vit C.
bol gardla- leki homeopatyczne (Homeogene,Homeovox) z chemicznych Chlorchinaldin, Tantum Verde (aeroz.,tabl.do ssania).
Na katar- masc majerankowa,sol fizjologiczna(aeroz.,krople)
mozna tez stosowac leki p/bolowe,goraczkowe 1-2 tabl.dziennie ale tylko na bazie paracetamolu,bez zadnych dodatkowych skladnikow jak cofeina czy codeina.- czysty paracetamol !!!

katee82- Witam na forum:-)
Przykro mi ale ja nie mieszkam w Polsce,nie orientuje sie ktora klinika jest dobra w Warszawie. Do in vitro jeszcze nie podeszlam.
 
Ostatnia edycja:
katee ja sie lecze w Invi Medzie w Warszawie na Mokotowie. Poki co jestem zadowolona- udalo sie zajsc w upragniona ciaze, nie wiem czy uda mi sie ja donosic- niestety. Lecze sie u dr Karwackiej, ale sa tam tez inni dobrzy specjalisci. Na pewno kogos wybierzesz. Witam na forum i pozdrawiam, no i oczywiscie zycze szczescia!!
 
Magdusia gratulacje:)) A ilo dniowy mialas podany zarodek? I powiedz mi jeszcze
ilodniowe mrozaki masz zamrozone?

dzis mam 2dc i w pn wizyte. Zobaczymy kiedy bede miala podane moje blastusiowe mrozaczki

Jo.M dzieki za miłe słowo:) przykro, ze Ci sie nie udalo:(
aisha oby wszystko bylo dobrze
juditka jakies sa te zalecenia tej zity west?:)szukalam jakichs artykolow ale nie moge odszukac..masz jakies linki?
kaska nadal trzymam kciuki:))a najlepiej jak napisze gratulacje:))

katee zastrzyki w brzuch nic nie bola to nie masz sie czym martwic. Punkcje tez dobrze przebylam tylko dopadla mnie hiperka i nie mialam podanych zarodkow. Hiperke srednio przeszlam wydaje mi sie, ze mialam ta srednia. I jeszcze mam wrazliwy zoladek i chyba przez tydzien mnie bolal po znieczuleniu ogolnym bo podobno czasem tak boli. Mialam plyn w zatoce Douglasa i w oplucnej takze ciezko mi sie oddychalo, a przez to, ze zoladek mnie bolal nic nie moglam jesc i pic. Bylam taka slaba, ze przez 4 dni, az do Wigilii bralam kroplowke. Przytylam 7kg-od wody i brzuch jak w 7 miesiacu. Ale dalo sie przezyc. Natomiast ciesze sie, ze mam 4 blastusie, dzis 2dc i moze uda sie podac do 2tyg. niech mi to endo ladnie rosnie. Normalnie mam endo 12mm, a teraz mialam 28mm idealne dla moich zarodeczkow ale coz nie moglam miec podanych:((
ja mialam swoje komorki zaplodnione przez embriologa ICSI . U mnie na 11 komorek zaplodnilo sie 9, a do 5 doby przetrwalo tylko 4..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc Dziewczynki !!!!!:-)

kaska31
- GRATULUJE !!!!!! Nie martw sie na pewno jutro zobaczysz wysoka betke. "Glowa do gory":-):-):-)
joweg- Czy jestes zadowolona z nowej pracy ??? Rozumiem,ze jestes wyczerpana ale nie przejmuj sie tym za kilka dni,tyg. przyzwyczaisz sie, bedzie dobrze.:-):-):-)
niewiem czy zobacze o oni z kliniki dzwonia z wynikem czy jest pozytywny czy negatywny.
 
Do góry