reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny miałam badanie. Wzięli krew i milimetr sikow bo tyke wycisnelam z siebie. Widzialam dzieciaczki ale.tak się odbijaly że nie dało się ich dobrze zmierzyć i wyszły gowniane pomiary ale jeden złapali na 4,30 drugi na 3.76 cm więc mam sobie usrednic hahah bo zmierzyli ich ja szybko na oko... Ale przynajmniej popatrzylam jak się bawią w środku :) to pewnie te zelki :) ale na usg wskazywało na 11 tydzien więc gonią maleństwa. A i wogole mam.podobno olbrzymią nadzerke a to.dziwne bo w klinice 27 mnie badali... Nadzerke miałam zawsze ale mała być może teraz się cośpowiększyła. Ciekawe co dalej.
Super baraszkuja i to niezle ;) a poza tym wszystko ok ??
 
Hej Laseczki :) kupilam koenzym Q10 30mg bo podobne lepsze jajka po nim są. Czy ktoras z Was bardziej obeznana z tematem moze mi powiedziec jak to brac? Czy poprostu sugerowac sie ulotka tzn 1-2 kapsulki dziennie?
 
Dziewczyny zobaczcie co znalazłam ;)

Istotniejszy od wartości liczbowej jest prawidłowy przyrost beta hCG i to w oparciu o niego można prognozować rozwój ciąży. Normy stężenia beta hCG są różne dla różnych laboratoriów przeprowadzających analizy (najczęściej za wartości wskazujące na ciążę po transferze uznaje się wartość powyżej 5 mIU/ml). Zazwyczaj poziom hormonu beta hCG w ciąży pojedynczej po podaniu dobrze rozwiniętej blastocysty jest dużo wyższy niż oznaczany w tym samy dniu, ale po transferach zarodków we wcześniejszych stadiach rozwojowych. Wartości bezwzględne są bardzo różne, zależne od dnia oznaczenia po transferze, stadium rozwoju zarodka podczas transferu itd. Jest wiele prac prognozujących rozwój ciąży w zależności od wartości bezwzględnej hormonu beta hCG oznaczanego w określonym dniu po transferze zarodka. Np. Bjercke zauważył, że ciąże, w których poziom beta hCG wynosił więcej niż 55 IU/L w 12. dniu po transferze mają 90% szans na kontynuację. Z kolei Ochsenkühn R. stwierdził, że poziom beta hCG powyżej 15 mIU/mL, 80 mIU/mLi 1500 mIU/mLw 11., 14. i 21. dniu po pobraniu komórek jajowych, odpowiednio w 89%, 93% i 92% przypadków rokuje dobrze, co do dalszego rozwoju ciąży.
:))))
 
reklama
Do góry